Зелен подиум, Open air festival @ Стадион AРM - 13.06.2009

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Како не дошол? Јас у парк бев слушав песни од негов стил. Изгледа другите веќе го научиле што пушта он па друг пуштал место него. Мислам Шон Пол, Ашер, Фифти се секогаш во неговиот репертоар.
абе имало хип хоп ама не пуштал панчо
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
Сателајт ни искрши кичмите со хитчиња од Skazi, GMS , Juice
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Панчо не дошол. Наместо него бил Давор а.к.а. Уан, а после него бил Казар. Е после Казар бил Дани. :)
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
да не знае некој како се вика тој ремиксот на become insane навигатор што го сврте
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
да не знае некој како се вика тој ремиксот на become insane навигатор што го сврте
Еее тој моменат забораив да го прокоментирам. Текстот беше многу чуден т.е. не беше тој истиот од оригиналот. Како и да е, јас си ја пеев со оригиналниот текст и се изнарипав на песната како и на цлеата журка всушност. :)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
браво за Навигатор и Сателајт
:zver::bravo:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
ааааах.....јас сега станав па да се исповедам....на почетокот беше тапа на квадрат, па кога почна навигатор и сателитот да пуштаат, е тогаш немаше седнување, накај дома си тргнавме во 4:30 дека едно другарче требало да иде на работа и ЖАЛАМ што си отидов...


П.С. иначе сателите земи таму буцни ги тие од урбан денс продукција да донесат некое поинтересно осветлување или некое друго осветлување дека со ова осветлување стана стварно досадно....

П.П.С. од кај може да си најдам таква урбан денс маица????(сателите може преку врски од тебе да добијам маица???) :)
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
Еее тој моменат забораив да го прокоментирам. Текстот беше многу чуден т.е. не беше тој истиот од оригиналот. Како и да е, јас си ја пеев со оригиналниот текст и се изнарипав на песната како и на цлеата журка всушност. :)

текстот беше на бразилски мислам и нешто како навивчка верзија (ко за на стадион :pos2:) и ако може некој да дознае како се вика песничката зш у психа ми влезе :duel:
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Zurkata beshe odlicna bar spored mene :) Site DJ-i solidno si ja zavrshija rabotata. Da, Davor beshe mesto Panco ama momakot beshe odlicen.

Urban dance ekipata deli sekoja zabava maici, i na ovaa podelivme okolu 200 taka da na narednata zurka ocekuvajte pak da se podelat :)

A da, pesnata koja ja barate e : Infected Mushroom Becoming Insane-Kamasutrance rmx ;)

Fala na site sto dojdovte, ocekuvajte naskoro najava za Ogromen nastan organiziran od Urban Dance,

Pozdrav :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Zurkata beshe odlicna bar spored mene :) Site DJ-i solidno si ja zavrshija rabotata. Da, Davor beshe mesto Panco ama momakot beshe odlicen.

Urban dance ekipata deli sekoja zabava maici, i na ovaa podelivme okolu 200 taka da na narednata zurka ocekuvajte pak da se podelat :)

A da, pesnata koja ja barate e : Infected Mushroom Becoming Insane-Kamasutrance rmx ;)

Fala na site sto dojdovte, ocekuvajte naskoro najava za Ogromen nastan organiziran od Urban Dance,

Pozdrav :)
ако се носат некои познати диџеи ок, ама направете и некоја интересна декорација, светла некои донесете или ласери некои, што било дека од ова осветлување што ви е ми се смачи више....
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Сменивте име или (нели Дигиталци бевте пошо, ова првпат го читам)?
абе они ти се уствари урбани дигиталци
бајдвеј малце офтопик али топ емисија на 103ка:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom