Зелен подиум, Open air festival @ Стадион AРM - 13.06.2009

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Утре сабајлината ке биде објавено на clubbersguide.com.mk шо ке се дешава, дали ке се одржува или ке биде преместено... ептен гадна ситуација, за луге ко мене од друг град...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Утре сабајлината ке биде објавено на clubbersguide.com.mk шо ке се дешава, дали ке се одржува или ке биде преместено... ептен гадна ситуација, за луге ко мене од друг град...
Тачно. Јас си прашав и добив одговор дека ако утре сабајле врне, настанов ќе се одложи за една недела. Е сеа фрката е што прогнозата е дека утре до 16:00 ќа врне, а после тоа ќе биде океј. Јас најискрено се надевам дека журката ќе се одржи утре. :)
И да, поштованката ќе биде у 22:00 пред Фонтана у Градски Парк, после тоа сите заедно улетуваме на стадиончето на АРМ. :)
:vozbud:
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Добив известување од Навигатор на фејсбук.. Пишува Поради постојаните врнежи настанот ке биде презакажан за на 13ти или 27 јуни во зависност од добивање согласност за користење на стадионот, купените карти важат, во наредните неколку дена ке биде објавен датумот.. ај модераториве нека ја сменат датава на настанов...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
`Почитувани,
Ве известуваме дека поради лошите временски услови, ниските температури и постојаните врнежи,забавата Зелен подиум ќе биде презакажана за 13 или 27 јуни во зависност од добивањето согласност за користење на стадионот на АРМ кој е во надлежност на Генералштаб на РМ.
Сите купени билети ќе може да се искористат за наредниот термин кој ќе биде дефиниран во наредните неколку дена.

Со почит:
Urban Dance TEAM. `



Информацијава е директива од Навигатор, тазе сабајлечка :). Значи журчево е дефинитивно ОДЛОЖЕНО. :helou:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
`Почитувани,
Ве известуваме дека поради лошите временски услови, ниските температури и постојаните врнежи,забавата Зелен подиум ќе биде презакажана за 13 или 27 јуни во зависност од добивањето согласност за користење на стадионот на АРМ кој е во надлежност на Генералштаб на РМ.
Сите купени билети ќе може да се искористат за наредниот термин кој ќе биде дефиниран во наредните неколку дена.

Со почит:
Urban Dance TEAM. `



Информацијава е директива од Навигатор, тазе сабајлечка :). Значи журчево е дефинитивно ОДЛОЖЕНО. :helou:
дада и мене ми стигна сега ова од навигатор, сепак нема да има журка денес :-(
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Ајде нека биде префрлена на 13ти јуни, ке биде поубаво од ако беше денес.. а на 27ми е многу далеку незнам дали ке можам да дојдам, кон 13-14 ке ми почне летното ДЈ резиденство :)
 
S

stefi

Гостин
Da ti e*am vremevo, sea najde da vrne.
Cela prolet se varime, sea ke vrne:nenene:
Inache odvaj chekam ova zurkava, zakon ke bide:vozbud:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
ја откажаа журката и времево почна да се оправа :nesvest: :nerv: :(
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
ја откажаа журката и времево почна да се оправа :nesvest: :nerv: :(
Ти од кој град си?

Надвор е толку ладно што со јакна излегов. Плус мокро е секаде и сеуште по малце врне а така ке биде цел ден. Нормално е дека ке откажат.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
многу е лошо времево се знаеше дека ќе биде одложена журкава цела недела врне :nesum:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Штета,времево не ја сакаше журкава :(
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Jas se nadevam deka zurkava ke se odlozi za 13, ke vidime so Generalstab. Toa ti e, vremevo zezna cel film, ako nisto drugo, vaka ke imame povekje vreme da se spremime :)) (ne deka i sega ne bevme). I da ne vrne vecer, sepak ke bide ekstremno ladno. Znaci cuvajte gi kartite, zabavata so sigurnost ke se odriz, pa koga i da bide, se gledame togas. Pozdrav :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Еј ако е на 13ти ТОП!
Таман на 11ти на A&B, па на 13ти на Зелен Подиум и на 20ти на Етника. :)
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Ти од кој град си?

Надвор е толку ладно што со јакна излегов. Плус мокро е секаде и сеуште по малце врне а така ке биде цел ден. Нормално е дека ке откажат.
од Скопје сум
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
леле......нека биде на 13 пошо на 27 не сум тука!!!!!!!!! стискајте палци за на 13!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom