Зелен подиум, Open air festival @ Стадион AРM - 13.06.2009

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Znaci, oficijalno, novata data e 13 juni eve go i noviot flaer :)



Se gledame tamu :)
Pozdrav
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Сателајт бачко како си ме обрадовал бе алал да ти е. :):):)
Епа пипл на 13ти Јуни у 22:00 се чекаме на Фонтана у Парк на поштованка па идеме заедно на журковаќа. :)
:helou:
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Aj full flaer :

Predna strana :



Zadnja strana :

 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Редоследот на DJ-еи како ке биде?.. прв би требало да биде Панчо :).. натака?

...а да, и.модераториве.нека.го.напишет.датумов... ми.откажа.спејсов.btw..:mad:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
денес си купивме карти......едвај чекам:pipi:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Редоследот на DJ-еи како ке биде?.. прв би требало да биде Панчо :).. натака?

...а да, и.модераториве.нека.го.напишет.датумов... ми.откажа.спејсов.btw..:mad:
знам дека од 02:00 негде е Навигатор. За другите незнам, треба да го прашам :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Значи ја и -Trance-HCI се чекаме у 22:00 на Фонтана. Некој друг ќе доаѓа?! :)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
само што се вратив од журкава и си поминав најубавооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!
најбољИ беше satellite!!!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
само што се вратив од журкава и си поминав најубавооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!
најбољИ беше satellite!!!
и ја :) закон журче...ама тек у 2-3 почна интересното!!!!! Како и да е...фенси! Поздрав до ракометарите шо ремета рандом типки :pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.421
Поени од реакции
7.772
Ааа топовача журка :)

Вака хронолошки, уште некаде 12:30 одејќи накај стадион по кеј слушам MOBY-Lift me UP и си викам, ааа ова Бушава Азбука ломи подијум :) И стигнав со забрзан чекор некаде пред крајот на неговиот сет.
После тоа убаво куќно (хаус) сетче на POWER. Некако кратко, пола саат, ама па после продужи Бранчез, така да ОК беше.
Е после тоа Навигатор, ааа ѕвер :) Саат и пол убо сетче.
Го видов и Сателајт у бекстејџ, па тргнав да се поздравам со човекот, и од обезбедувањето уште одма пуштија рака да ме сопрат во намерата, добро е што тој ме виде па се помуабетивме на кратко. Е сега зошто го кажувам ова... читајте го постов до крај :pos:

Некаде 4 саат почна и сетот на Сателајт, мошне агресивно, со инфектид машрум и слични гитаријади. Кршење кичми на подијум ооооооо :)
Во меѓувреме од никаде се појави белгиската ракометна репрезентација. А ракометари ко ракометари, секакви ги има. Имаше 2-3 што си играа и се стопија со народот. Некои се фрлија на шанк да пијат пиво. Некои се фрлија на реметење девојчиња :) Е сега имаше еден народен херој белгиско-украински, кој си се качи фино лепо на бина, и под белата мајца со белгискиот грб покажа мајца на која пишуваше Ucraine :)
Сателајт, се вртеше наваму натаму, гледа нема никаде обезбедување, па сам го фати типот и го изнесе од бина.

Некаде при крај на жур коа почна да се разденува ја видов и БејбиГрл убавата штипјанка :)
Добар момент беше што имаше повеќе врсти на пиво, чаша Каменица беше 100, лименка РедБул беше 150. Сфе на сфе, супер си поминав.

п.с. Виктор_мак, ССС-столица (така мислам дека му беше јузерот) и уште еден дечко на кој тешко ми иде памтењето на неговиот јузер, ми кажаа дека Панчо пуштал Шон Пол. Во знак на протест пред да си легнам од јутјуб ќе си пуштам 2-3 песнички од него :)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Ааа топовача журка :)

Вака хронолошки, уште некаде 12:30 одејќи накај стадион по кеј слушам MOBY-Lift me UP и си викам, ааа ова Бушава Азбука ломи подијум :) И стигнав со забрзан чекор некаде пред крајот на неговиот сет.
После тоа убаво куќно (хаус) сетче на POWER. Некако кратко, пола саат, ама па после продужи Бранчез, така да ОК беше.
Е после тоа Навигатор, ааа ѕвер :) Саат и пол убо сетче.
Го видов и Сателајт у бекстејџ, па тргнав да се поздравам со човекот, и од обезбедувањето уште одма пуштија рака да ме сопрат во намерата, добро е што тој ме виде па се помуабетивме на кратко. Е сега зошто го кажувам ова... читајте го постов до крај :pos:

Некаде 4 саат почна и сетот на Сателајт, мошне агресивно, со инфектид машрум и слични гитаријади. Кршење кичми на подијум ооооооо :)
Во меѓувреме од никаде се појави белгиската ракометна репрезентација. А ракометари ко ракометари, секакви ги има. Имаше 2-3 што си играа и се стопија со народот. Некои се фрлија на шанк да пијат пиво. Некои се фрлија на реметење девојчиња :) Е сега имаше еден народен херој белгиско-украински, кој си се качи фино лепо на бина, и под белата мајца со белгискиот грб покажа мајца на која пишуваше Ucraine :)
Сателајт, се вртеше наваму натаму, гледа нема никаде обезбедување, па сам го фати типот и го изнесе од бина.

Некаде при крај на жур коа почна да се разденува ја видов и БејбиГрл убавата штипјанка :)
Добар момент беше што имаше повеќе врсти на пиво, чаша Каменица беше 100, лименка РедБул беше 150. Сфе на сфе, супер си поминав.

п.с. Виктор_мак, ССС-столица (така мислам дека му беше јузерот) и уште еден дечко на кој тешко ми иде памтењето на неговиот јузер, ми кажаа дека Панчо пуштал Шон Пол. Во знак на протест пред да си легнам од јутјуб ќе си пуштам 2-3 песнички од него :)
па почна и маица да соблака тој типот што се качи :pos2:, а панчо воопшто не ни дошол.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
па почна и маица да соблака тој типот што се качи :pos2:, а панчо воопшто не ни дошол.
Како не дошол? Јас у парк бев слушав песни од негов стил. Изгледа другите веќе го научиле што пушта он па друг пуштал место него. Мислам Шон Пол, Ашер, Фифти се секогаш во неговиот репертоар.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Епа ајде да прокоментирам нешто за журчево.
Значи прв како и секогаш си беше Панчо (кој го слушав од парк) - типот се у*ра. Си измеша и олд скул, и Шон Пол и 50цент. Оценка 1/5.
После него беше Бушава Азбука (мислам дека немаше никој друг пред него) - ме изненади непријатно. Имаше добар избор на траки, но прелазите му беа катастрофални. Исто така имаше и премногу успони и падови. Оценка 2/5.
Наредни беа Пауер и Бранчез - одличен избор на траки и одлични прелази, но сепак, минималот не ми е баш за на журка. Оценка 4/5.
Од 2:00 до 5:30 распалија Навигатор и Сателајт - типците се ненормални. Не отворија со одлични траки, не измаваа од земја, ни ги отсекоа нозете, и поштено у 5:30 не пратија по домите. Оценка 5/5
Значи да резимираме, журкава до 2:00 беше така-така, ама после 2:00 беше одлично. Супер провод дефинтивно.


...п.с. Виктор_мак, ССС-столица (така мислам дека му беше јузерот) и уште еден дечко на кој тешко ми иде памтењето на неговиот јузер...
Иначе Тончи тоа беа статусКвО и Дон Јас. :)

:helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
И ја ги слушав тие и тогаш мислев дека е панчо.. т.е мн бев сигурен дека е панчо а заеби ако не дошол дечкото фаца е на елена ристевска на концерт и пушташе музика :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom