Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Па уште онај дебилнион коментатор на 5+ вика: “Абидал-моментно најдобар лев бек во светот“. Боже сачувај! А зошто тој “најдобар лев бек во светот“ е само резерва на Евра.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Лузерите пак во '90 :pos2:

Нови можни противници: Лион, Интер, Штутгард (like) Олимпијакос.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кратка анализа на тимовите со кои може да се сретнеме во 1/8 - финале во ЛШ:

Баерн - Искрено тим кој би сакал до го избегниме. Покажаа дека се незгодна екипа, посебно и тоа што до 1/8 - финалето ќе има се вратат во фул опрема Рибери и Робен, со што ќе бидат многу јаки.
Милан - Тим од кој многу пати сме отпаѓале во нокаут фазата во ЛШ, но доколку оваа година ни паднат мислам дека ќе им се одмаздиме. Сепак не се екипа за потценување, ги имаа Рони, Пато, Пирло . . .
Порто - Многупати во 1/8 - финале ни биле редовни пациенти, со што ако ни паднат и оваа година, би поминале без многу потешкотии.
Лион - Незгодна екипа се Лион, иако немаат некој добар состав, сепак и да ни паднат очекувам минимално да ги поминиме.
Интер - Ги совладавме лани, зошто да не и годинава.:tv: Сепак добар тим се Интер, и тоа е уште едниот тим кој сакам да го одбегниме во 1/8 - финале.
Штутгарт - Некако успееа да се протнат во 1/8 - финалето, но сепак немаат состав со кој би продолжиле понатаму. Доколку ни паднат и со втор состав би ги победиле.
Олимпијакос - Тимот кој најмногу го сакам во 1/8 - финале, да ни дојдат на ОТ, да им маниме една петарда и да се чудат кој се.:vozbud:

Баерн, Интер и Милан се тимовите кои би сакал да ги избегнеме, но сепак мислам дека ќе ни се падне некој од овие 3. Како и да е очекувам пласман во 1/4 - финале. Останува да дочекаме до 18 - ти, да видеме со кој ќе паднеме. :manutd:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Порто ни се редовни пациенти?
Не мислам така... Лесни екипи, само Интер не. И Лион не би бил идеален. Баерн слабо сезонава,пензионерите не ми изгледаат опасно, иако ќе му се приклучи бекам за 1/8 финале.
Искрено, сите второпласирани би сакале да не избегнат нас, така да не би требало да се плашиме.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Кратка анализа на тимовите со кои може да се сретнеме во 1/8 - финале во ЛШ:

Баерн - Искрено тим кој би сакал до го избегниме. Покажаа дека се незгодна екипа, посебно и тоа што до 1/8 - финалето ќе има се вратат во фул опрема Рибери и Робен, со што ќе бидат многу јаки.
Милан - Тим од кој многу пати сме отпаѓале во нокаут фазата во ЛШ, но доколку оваа година ни паднат мислам дека ќе им се одмаздиме. Сепак не се екипа за потценување, ги имаа Рони, Пато, Пирло . . .
Порто - Многупати во 1/8 - финале ни биле редовни пациенти, со што ако ни паднат и оваа година, би поминале без многу потешкотии.
Лион - Незгодна екипа се Лион, иако немаат некој добар состав, сепак и да ни паднат очекувам минимално да ги поминиме.
Интер - Ги совладавме лани, зошто да не и годинава.:tv: Сепак добар тим се Интер, и тоа е уште едниот тим кој сакам да го одбегниме во 1/8 - финале.
Штутгарт - Некако успееа да се протнат во 1/8 - финалето, но сепак немаат состав со кој би продолжиле понатаму. Доколку ни паднат и со втор состав би ги победиле.
Олимпијакос - Тимот кој најмногу го сакам во 1/8 - финале, да ни дојдат на ОТ, да им маниме една петарда и да се чудат кој се.:vozbud:

Баерн, Интер и Милан се тимовите кои би сакал да ги избегнеме, но сепак мислам дека ќе ни се падне некој од овие 3. Како и да е очекувам пласман во 1/4 - финале. Останува да дочекаме до 18 - ти, да видеме со кој ќе паднеме. :manutd:
Нека дојде кој сака !!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.254
Искрено..од никој не се плашам.Кој сака нека ни се падне,мислам дека ништо не ни може..и да,јас посакувам една од Баерн и Милан..ќејф ми е да плеснеме некоја од нив :smir:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Ако гледаме слаби-јаки,сите се ЈАКИ тимови.Чим стасал до 1/8 финале,тој клуб не е за потценување....Јас би сакал да гледам двобој со Интер,онака интересна екипа ми се,и со Јунајтед ќе направат утакмици на ниво...Резултатот се знае:helou:(реванш на ланските мечеви)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Кој сака нека се падне. Јунајтед влегува во голема форма моментално и сме посилни од кога и да е оваа сезона. Овен се враќа во голгетерска форма, Обертан се адаптира на играта на Јунајтед, Валенсија солидно го заменува отсуството на Роналдо, во средината Гибсон,Андерслн,Флечер и Керик покриени со искуството на Гигс не ни дозволува многу да се грижиме за офанзивната линија. Руни покажа дека знае да биде голем голгетер, Берба исто така одлична подршка за Руни во нападот. Само одбраната малку чкрипи, но и таа ќе биде во најдобар ред за 1/8 финалето. Воопшто не се грижам кој ќе ни падне:smir:
 
В

Вори

Гостин
Типувам дека сезонава вие пак ќе играте во полуфинале/финале..
Со или без Роналдо,вашата големина и карактер ме воодушевуваат.
Иако сме конкуренти..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Типувам дека сезонава вие пак ќе играте во полуфинале/финале..
Со или без Роналдо,вашата големина и карактер ме воодушевуваат.
Иако сме конкуренти..
Посакувам истото финале од Москва 2008-ма...Само да не се сретнеме пред тоа:helou:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Типувам дека сезонава вие пак ќе играте во полуфинале/финале..
Со или без Роналдо,вашата големина и карактер ме воодушевуваат.
Иако сме конкуренти..
Полека, но сигурно сите сваќаат, и полека јавно признаваат :). Само ќе подсетам дека Манчестер Јунајтед ги создава звездите, а не тие него. Поздрав!
 
В

Вори

Гостин
Не верувам дека би се сретнале..иако се е можно.
И ја го посакувам истото финале..и истата ситуација на пенали..
Али овојпат да се лизне Руни..:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom