Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
S

StereoLove

Гостин
Колку е згоден Љаик мамето:drk:

Него навистина не ми е јасно зошто се откажуваме од него?некаде пишуваат заради финансиската состојба а на друго место заради имањето доволно млади таленти.Па добро бе нема да ни дојде лошо Љаик...Сега и Реал е можно да тргнат по него па и за изненадување и Сити:tapp:А нема да ме изненади и Арсенал да тргне зашто тимот им е претежно со млади игтрачи.:toe:Што се случува...баш ми е жал,во Партизан играше многу добро и затоа едвај чекав да дојде во Јунајтед.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Ќе го гледаме некој ден (како Роси и Пике) како игра и прераснува во светски играч, ама нема да биде наш... Зошто испуштаме таленти, не ми е јасно?
 
S

StereoLove

Гостин
Ќе го гледаме некој ден (како Роси и Пике) како игра и прераснува во светски играч, ама нема да биде наш... Зошто испуштаме таленти, не ми е јасно?
И мене не ми е јасно.Дали е заради финансиската состојба,заради повекето таленти,дали е заради работната дозвола...секој изјавува различно.Ваков играч заслужува да го носи дресот на Јунајтед.А еден ден може ке стане и најдобар светски играч доколку заигра во некој друг клуб а ние ке се изедеме од мака.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Ќе го гледаме некој ден (како Роси и Пике) како игра и прераснува во светски играч, ама нема да биде наш... Зошто испуштаме таленти, не ми е јасно?
затоа што имаме таленти лесно и едноставно а и ферги не е некој идиот да го земе љаич и да го држи на клупа љаич немаше да добие шанса за прв тим најмалце 2-3 години покрај тие играчи што ги имаме во среден ред
 
S

StereoLove

Гостин
затоа што имаме таленти лесно и едноставно а и ферги не е некој идиот да го земе љаич и да го држи на клупа љаич немаше да добие шанса за прв тим најмалце 2-3 години покрај тие играчи што ги имаме во среден ред
Па што тогаш потпишал договор ако не се потребни таленти и сега назад да го вракат.:uvo:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Па што тогаш потпишал договор ако не се потребни таленти и сега назад да го вракат.:uvo:
затоа што не беа у план Валенсија и Обертан али се погоди ги зеде за евтини пари
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Дечки, и Роси и Пике се таленти, не велам не, ама и без нив сме шампионски клуб. Имаме и други таленти ние, не е дека ни фалат премногу. Го делам мислењето на Копи дека имаме доста играчи на тие позиции, дури и вишак се, кој попрво да настапи. Веројатно знае Фергусон што прави, не сме ние поголеми стручњаци од него. А дека сме немале пари, тоа се глупости живи. :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Кога потпишавме со Љајиќ- Гибсон, Обертан и Валенсија не беа дел од Манчестер Јунајтед (Гибсон играше за младинците без настап во првиот тим), а Флечер не беше во сегашната форма... сега Флечер игра во животна форма, Гибсон и Обертан со одличните настапи опасно се наметнуваат за во првиот тим, додека пак Валенсија е веќе стандарден првотимец... кога за еден Нани и до некаде Андерсон нема место што се вели ни за во резервите, значи има голема конкуренција во тимот и затоа Ферги се откажува од Љајиќ...

И јас како вас се сложувам дека Љајиќ ќе прерасне во голем играч, и дека еден ден ќе ни биде криво што го испуштивме... но сме испуштале и други играчи (Роси, Форлан, Пике) и пак сме шампиони...

Си знае Ферги, да не изигравам јас поголем стручњак од него... но нели може да се откупи Љајиќ, да биде дел од Манчестер Јунајтед, но да продолжи да настапува како позајмен играч во Партизан уште извесно време додека не ја добие таа работна дозвола (ако проблемот е таа работа дозвола, бидејќи некаде пишува дека финансиите се проблем, а некаде работната дозвола) и да "ризикува" со 10-12 милиони евра, колку вреди Љајиќ :toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
^^Миле...Гибсон и лани играше во куп натпреварите и покажа што квалитет има...:smir:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Nie ne sme strucnjaci da kazeme koj da ostane koj da si ide ima koj si ja vrzi taa rabota vo man. A i ne moze da imame mnogu novi mislite deka samo toj ceka da vlrze vo timot. Gi ima mnogu takvi o od drugi drzavi ama tie si znaat najdobro. A za forlan piqe i drugi ne se sekogas znae od koj fudbaler ke ztane dzvezda.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
За сите наши фанови кои сакаат заеднички да се проследи дуелот со Вест Хем

West Ham - MANCHESTER UNITED
Хexe јас живеам на 50 метри од Shankly барот.
Како може Фергусон да се откаже од Љајиќ кога лани заедно со него го потпиша договорот..во исто време со Тошиќ ??
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Хexe јас живеам на 50 метри од Shankly барот.
Како може Фергусон да се откаже од Љајиќ кога лани заедно со него го потпиша договорот..во исто време со Тошиќ ??
Имало клаузула според која може да се откаже трансферот.
Ептен глуп потег на Фергусон.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom