Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.966
www.pesedit.com

tuka imate se(najnovite pacovi vklucuvajki gi germanskite timovi,imate dodatoci za dresovi,navivacite da se raduvaat,da ima vozdiski od strana na navivacite,atmosferata da e podobra,ima dodatoci za novi topki i taka natamu) posetete ja stranata sho sakate ke si najdete :toe::salut:
Кај мене е исто кко и во 2009:toe:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Инсталирав тоа китсерверот и сеа као да стаам нови топки ако сака некој нека ми објасни :S ?
 

|MKD|KAMIKAZE

Админ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
1
Инсталирав тоа китсерверот и сеа као да стаам нови топки ако сака некој нека ми објасни :S ?
Вака Томи и за останатите да знаат....одиш во: Kitserver -> example-root1 -> img -> dt0c.img и во таа папка ги ставаш сите тие фајлови..дали било за топка, копачки, лица...еве ја ставив тетоважите на играчите...прва лига е. Имам 21 стадион сега :P

A за нај новите пчови ако сакате да ги имате се наоѓаат на овој web тука има се и сешто од влакно до слон: http://www.moddingway.com/game/1.html
 
B

Beck's

Гостин
ako moze da mi najde nekoj link za novi stadioni da staam,i nekoj patch neso da ima poise atmosfera dur igram,publikata mislim da znae koa imam sansi ja i koa protivnikot
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.847
Поени од реакции
10.223
Ај да ве замолам некој да закаќи на нет само dt05_e.img од PES 2010 го заебав па да не ја инсталирам целата на ново.ФАЛА:smir:

Ако може побрзо!:helou:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Ај да ве замолам некој да закаќи на нет само dt05_e.img од PES 2010 го заебав па да не ја инсталирам целата на ново.ФАЛА:smir:

Ако може побрзо!:helou:
провери ПП за некоја секунда ќе стигне линкот :smir:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.847
Поени од реакции
10.223
Брат фала ти мноооооогу!:salut:
Имаш частење!:pos2:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.902
Поени од реакции
1.302
Му се јавува и на некој друг проблемот во master league, да му се кочи на моменти и мора да рестартираш играта или само до мојот PC e?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.847
Поени од реакции
10.223
Му се јавува и на некој друг проблемот во master league, да му се кочи на моменти и мора да рестартираш играта или само до мојот PC e?
Не ми има направено таков проблем
Туку дали го инсталирал некој пачот на gamingaccess comunity, кај мене ми го забрза гејмплејот 2 пати отколку обично без пач???
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не ми има направено таков проблем
Туку дали го инсталирал некој пачот на gamingaccess comunity, кај мене ми го забрза гејмплејот 2 пати отколку обично без пач???
Го убрзува, иако е пишано дека е во тест фаза. Доколку остане убрзано ќе продолжам со пачот од песедит.
 

|MKD|KAMIKAZE

Админ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
1
Katastrofa e 10tkata spored mene 9tkata e mn po dobra
Тука си грешка...доста по реална е од секој аспект...од гејм плеј до интелегенцијата на играчите и движењата секако дека не е како 2009 но понапредна е во секој поглед.:icon_lol:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не ми има направено таков проблем
Туку дали го инсталирал некој пачот на gamingaccess comunity, кај мене ми го забрза гејмплејот 2 пати отколку обично без пач???
Може линк од пачот ?

:smir:
 

|MKD|KAMIKAZE

Админ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
1
Еве вака, една добра новост околу играта. Излезе новиот пач Ver.1.2 за играта кој што ќе го најдете на Gamecopyworld.com и новиот Kitserver ver.9.1.0 и е компатибилен со новиот пач. Го тестирав и работи одлично. Кога играм лига или мастер лига не кочи или не прекинува играта како порано. :eek:jea:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom