Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Продавам Македонско знаме Кутлеш 2 метри долго многу добар материјал го продавам за 800 денари
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
24.908
Ќе може некој да ми каже од каде можам да купам Bicycle карти? Дали се продаваат во Македонија, а ако не се продаваат од каде од интернет можам да купам и колку пари би чинеле?
 
T

Tetro

Гостин
Ќе може некој да ми каже од каде можам да купам Bicycle карти? Дали се продаваат во Македонија, а ако не се продаваат од каде од интернет можам да купам и колку пари би чинеле?
Кај нас во Рамстор да бараш, и мислам дека Тобако имаа.

Интернет линк
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Фала за се ова што ми го претстави :smir: Али мене на торент освен од замунда сите други се спори а нема на замунда германски филмови па треба многу да чекам..
Чим ги немало на замунда тие шо ти требет, во Бисер сигурно ќе ги најш.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Чим ги немало на замунда тие шо ти требет, во Бисер сигурно ќе ги најш.

Фала многу :smir:

--- надополнето ---

Ќе може некој да ми каже од каде можам да купам Bicycle карти? Дали се продаваат во Македонија, а ако не се продаваат од каде од интернет можам да купам и колку пари би чинеле?

Во Супер Тинекс од 300 до 350 ти е шпил
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.780
Хух, ренџерки... мислам дека нема во Македонија. Може да побараш слични чизми од други производители, ама тоа нема да биде тоа.

Ако ти е затоа што се ренџерки, и поради стилот, ќе мораш да се снаоѓаш со купување по нет или од странство. Ако ти е за функционалноста, ти препорачувам griSport ги има во Мега Спорт (позади ајриш паб во ГТЦ). Јас си купив и многу ми се ТоБ.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Хух, ренџерки... мислам дека нема во Македонија. Може да побараш слични чизми од други производители, ама тоа нема да биде тоа.
Шелис Ренџерс или попознати по старото име Доктор Мартинс баш такви, најблиску е Србија според продавниците ако ги нема овде изгледа и ги нема....
 
T

Tetro

Гостин
Шелис Ренџерс или попознати по старото име Доктор Мартинс баш такви, најблиску е Србија според продавниците ако ги нема овде изгледа и ги нема....
Имаше во Битола порано, Грета Грип. Ама тоа дуканчето го затворија одамна.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
каде можам да најдам пијалоци од типот Johnny Walker, Jack Daniel's, Jägermeister, Chivas Whiskey... но без бандерола за поевтини цени секако... Разгледував во специјализираните продавници на партизанска...цените се над 1000, и до 2000 за Чивасот....
- п.с. не ме кажувајте дома дека ќе пијам виски за н.година :)
 
T

Tetro

Гостин
каде можам да најдам пијалоци од типот Johnny Walker, Jack Daniel's, Jägermeister, Chivas Whiskey... но без бандерола за поевтини цени секако... Разгледував во специјализираните продавници на партизанска...цените се над 1000, и до 2000 за Чивасот....
- п.с. не ме кажувајте дома дека ќе пијам виски за н.година :)
Оти самосвесно се труете со срања, за поефтино 100-200 денари од шише?
Земи си со бандерола, да знаеш дека ќе пиеш тоа што ќе го гледаш на етикета, а не некое разредено срање, со вештачки додадена арома од кое ќе ти се гади и ќе повраќаш и ќе те боли глава....


хинт: може и да се разбудиш наредниот ден и да те боли позади, а на ништо да не се сеќаваш од вакви срања. :)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
абе у суштина и со бандерола да е не си сигурен дека пиеш оргинал нели...али ке те послушам и ке земам „оргинал“, т.е ке размислам оти се работи за поголема количина, па можно е и нечесно да изиграм, за мене оргинал, за другите отрУф :)). Фала сепак на совет поз
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Машки алки? Конкретно црни и тоа кожни/гумени/челик, нешто налик на овие

 

Kajgana Shop

На врв Bottom