Каде може да најдам? (Општи прашања)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Во Converse на рекорд и во Г.Т.Ц. демек не се оригинал?
Девојка ми зема од конверс, “оригинал“, црни и црвени по 2500 мислам ги плати, или по 3000 (летово).
Пред некој месец порачав преку ebay исто црвени и црни за 300 ден. од пар. Кога стигнаа, кога ги споредивме, ИСТИТЕ СКРОЗ ЕПТЕН НАЈ!
СЕ МОЖНО БЕШЕ ИСТО :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Девојка ми зема од конверс, “оригинал“, црни и црвени по 2500 мислам ги плати, или по 3000 (летово).
Пред некој месец порачав преку ebay исто црвени и црни за 300 ден. од пар. Кога стигнаа, кога ги споредивме, ИСТИТЕ СКРОЗ ЕПТЕН НАЈ!
СЕ МОЖНО БЕШЕ ИСТО :)
Знам бе друже. Ја ги платив 2600 негде на пролет. У август веќе партал ми беа али нема везе битно ми се свиѓаа. Јули негде пред роденден се токмев да си купам други и преглеав ebay и converse америчката страна да видам дали поише ми се исплати. На ebay буквално џабе беа, по 10 долари. Али битанга, ги поебав сите пари у рок од 3 дена и останав со таквото у руки. Поштарина колку плати коа ти ги пратија?

--- надополнето ---

Не не, не мислев така. Само прашав. Знаеш она, мразам да одам по продавници а и години наназад не носам патики и тоа, па одела и тоа купувам под рака и сомтајмс во Рамстор.

Значи, спортска опрема немам купено со години.

Ок фала ти брат, утре одам да си купам. Поздрав
Абе океј, јас погрешно те сфатив. Мислев дека тие не се оригинал затоа прашав. И не би ме чудело ако не се, пошо нели, ова е баш вукојебина.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Каде може да најдам честитка или било што, што има механизам што пее happy birthday ???
локација ми треба, а не општ поим како книжара :) ако е книжара, каде се наоѓа...
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
каде може да најдам проточни болјери на плин што работат! дека живеам во стара зграда, електричарот ми кажа дека кабелот за струја бил 6ка а за протечен болјер да работи нормално заедно со другите кујнски уреди потребен бил 10ка! така да единсвена опција ми е плински протечен болјер, дека ич несакам цело буре од 80литри да имам у малото wc!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Кај можам да најдам внатрешни сечила за машинка за бричење???

овака изгледаат
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Девојка ми зема од конверс, “оригинал“, црни и црвени по 2500 мислам ги плати, или по 3000 (летово).
Пред некој месец порачав преку ebay исто црвени и црни за 300 ден. од пар. Кога стигнаа, кога ги споредивме, ИСТИТЕ СКРОЗ ЕПТЕН НАЈ!
СЕ МОЖНО БЕШЕ ИСТО :)
Колку плати за поштарина?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Колку плати за поштарина?
Тогаш ги најдов околу 10 или 12 долари мислам.
Значи патиките беа 10 иил 12 долари со FREE SHIPMENT :)

Ни денар повеќе не платив. Директ на врата ми стигнаа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom