Апел до македонското население....

Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
So tie pari si kupuvaat stan , avtomobil , plus im ostanuvaat pari za da ziveat.
Епа и ова држи. Почетокот на 90-тите немаше скоро ич албанци во едно дел карши црквата Св. Никола во Скопје север. Одеднаш некои што ги знам рекоа баш ко она цитираното. Од трособен стан зедоа двособен + пари на сите ќерки... Пара како да продале фабрика.
Значи некаде ради ова, некаде ради она. Инаку апел како апел, никаде нема правен основ. Правен основ ќе имаше ако по осамостојувањето се применеше доказ за потекло на имот, пари... но за сите државјани. Ама тоа некому што купуваше фабричиња во тоа време најверојатно не му одговараше, па покрај тие фабричиња влегоа сомнителни пари и во плацевите и бараките на жителите на тие делови од Скопје. Кој си беше лаком си продаде, зема добри пари и сега што.
Ова заебано за читање хакидикиликидикизам.. :)
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Нема ништо лошо,но ако се е мирно и нема етнически протерваниja,етнически сбласаци.И те имат право на вероизповедание.
Ebes mene mater ako si to normalen...
Nisto ne smeta, nema nisto losho epa ajde zemi si ti site djamii i muslimani vo bugarija zosto vaka samo skopje i okolinata izgleda kako turski grad.

Ps. Koj go zabole kurot sto misli sehtanski i negovite podrzuvaci sto se okolu 4 dushi.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Не може и не смее никој да ти кажува што да правиш со твојот живот и твојата сопственост. Односно може да ти укаже некој, но тоа не значи дека тој ќе одлучи, ти си ја носиш одлуката.

За конкретниов случај државата може на пример да им дава пари на македонските семејства кои живеат во такви средини, нешто слично како тоа за трето дете, но и тоа ќе падне на Уставен :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е така едноставно... Никој не сака од чист хир да си го продаде своето кај што живеел n-години. Претпоставувам дека никој од нив нејќе децата да им растат во мешани средини; лесно е да се упати апел.
Факт е дека реалноста е таква каква е и дека масовно се продаваат имоти но и јас сум сведок дека се прават страшни притисоци.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Браво Шахтански,рано ти текна за апељов.:tapp:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Нека дојде кај мене некој албанец да ми купи кучава кога че му кажам цената че излезе шепотејчи така да немам намера да им ја даваам за беспари
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Нека дојде кај мене некој албанец да ми купи кучава кога че му кажам цената че излезе шепотејчи така да немам намера да им ја даваам за беспари
Абе будала е Шиптаро ќе ти ја плати, пак ќе те заеби, а алчното газе твое нема да оддолее, на BMW M3, убава облека, ебење пичиња секако на големо и тоа ради колата и некои други прозаични и безвредни добитоци, па ова па она..

Пак на крај ќе излезеш НЕ-Патриот.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе будала е Шиптаро ќе ти ја плати, пак ќе те заеби, а алчното газе твое нема да оддолее, на BMW M3, убава облека, ебење пичиња секако на големо и тоа ради колата и некои други прозаични и безвредни добитоци, па ова па она..

Пак на крај ќе излезеш НЕ-Патриот.
јеботе благи римски папа, ова шиптараанава да не најде алхемија...железо..злато да го прави???? :)
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
јеботе благи римски папа, ова шиптараанава да не најде алхемија...железо..злато да го прави???? :)
Да живее дрогата!!!
Да живее криминалот!!!
Да живее Басри Бајрами и неговите муда кој ретко кој во Европава па и во Азија и северна Африка ги има!!!
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Да живее дрогата!!!
Да живее криминалот!!!
Да живее Басри Бајрами и неговите муда кој ретко кој во Европава па и во Азија и северна Африка ги има!!!
:pos2:
Ti si za zalenje dete i mnogu filmovi od alsat gledash. Koj ekipi srbive imale vie mozite samo da sonuvate i za 100 godini i za razlika od vas lugje so malce klasa, frajeri i lugje duri si nekoj nacin na ponashanje a ne kaubojci od kicevskite i tetovskite sela.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Во оваа држава само албанец да си, тогаш си бела мечка, ако си македонец си угнетен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom