Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Ne kobi po ramkovniot, ne e toj kriv.
Na drugo mesro lezi zajakot.


Greska, sedi, kec.
Кажи ми бе лепи каде лежи зајакот.
А со реченицата е сурова вистина на штета на македонците. Нема ништо навредливо во неа! Сите збориме за РАМНОПРАВНОСТ! А не за некој да има поише права од другиот. Што не ти е јасно?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Кажи ми бе лепи каде лежи зајакот.
А со реченицата е сурова вистина на штета на македонците. Нема ништо навредливо во неа! Сите збориме за РАМНОПРАВНОСТ! А не за некој да има поише права од другиот. Што не ти е јасно?
Зајакот бате лежи кај тие што спасуваа некого кога дигаше бело знаме во Арачиново на пример, капираш ? :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ne kobi po ramkovniot, ne e toj kriv.
Na drugo mesro lezi zajakot.


Greska, sedi, kec.


A sto ima egeecot so Makedonija?
Lerin, Solun i etc ne se naogaat vo Makedonija. :)

Со болираното не се согласувам...
Тој од Егејска многу посилно се идентификува со Македонија одколку многумина кои имат државјанство...а и копат гроб на државата...
Имаш и на форумот такви примери...
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
A sto ima egeecot so Makedonija?
Lerin, Solun i etc ne se naogaat vo Makedonija.
:)
:pos2: Ги знаеш географските граници на Македонија? Етникумот што живее во Пирин или Егеј? Тоа што се под окупација не значи дека тие не се македонци!

Зајакот бате лежи кај тие што спасуваа некого кога дигаше бело знаме во Арачиново на пример, капираш ? :)
Тоа ти е! Посилниот секогаш ја крои историјата! Жално нели!


Барем да имаше еден грам човечност во човекот...
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Така ,исто толку е и твоја , КАКО СТАРОСЕДЕЛЕЦ....
Со тоа се согласувам...
Исто како што верувам дека и ти ја сакаш и почитуваш...како што и јас...
Ако е така тоа е затоа што имаш нешто позади тебе , а што има Косовецот со Македонија???
Sto ste se fatile za tie kosovci bre majkata, a da mi najdes ti nekoj kosovec koj sto ne se vratil vo Kosovo sto vikas, ami toj da ne bide nekoj cigan od sutka ili od nekoj grad kade pretezno ziveat romi, ako mozes da dokazes okay, ako ne togas ne se obiduvaj so veke poznatata fora, drugar mi ovoj onoj i neznam sto. Eve jas da ti kazam samo uste nesto, jas licno ne poznavam vo skopje takov licnost ili semejstvo koe ne se vratilo vo nivniot dom, posle '99.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Тоа ти е! Посилниот секогаш ја крои историјата! Жално нели!


Барем да имаше еден грам човечност во човекот...
Ех, кај што има сила/кеш, нема правдина. Да не беше заднината сега друга песна ќе се пееше, ама ајде, сите тоа го знаеме и џабе да објаснуваш на некому, големи муабети се тоа.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Кажи ми бе лепи каде лежи зајакот.
А со реченицата е сурова вистина на штета на македонците. Нема ништо навредливо во неа! Сите збориме за РАМНОПРАВНОСТ! А не за некој да има поише права од другиот. Што не ти е јасно?
Ima, ima, upotrebi go prvin samiot malku mozokot, pa ela vamu.
Ako pak ne uspees da skontas, ke ti objasni bato fino lepo, ke ti nacrtam ako sakas.

Со болираното не се согласувам...
Тој од Егејска многу посилно се идентификува со Македонија одколку многумина кои имат државјанство...а и копат гроб на државата...
Имаш и на форумот такви примери...
Ama ne e vazno cuvstvoto be druze. Jas mozam i hardcore francuzin da se cuvstvuvam. Ama sto ako, menuva toa nesto? Ne. Roden sum vo Skopje, Republika Makedonija. :toe:

Denesna Republika Makedonija ima jasno definirani granici i samo tie mozat da bidat kriterium. Inace, kako sto kazav, ke treba i Albanija da se povikuva na teritoriite koi se nadvor od nejzinite segasni politicki granici. A toa ne ke da e na arno.

Drugo: uste preeska sakav da ti navedam edna kontadiktornost koja sto ja kazuvas, ama me mrzese, pa ete sega :).

Od edna strana vikas deka jas kako Quark bidejki sum roden vo ovaa drzava logicno e da ovaa drzava bide moja tatkovina a ne Albanija. I jas so toa celosno se soglasuvam.
Ama, od druga strana vikas deka egeecot od Lerin treba ovaa drzava da ja smeta za tatkovina, a ne Grcija.
Logika? Dvojni standaradi, dvojni arsini ? :)
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Sto ste se fatile za tie kosovci bre majkata, a da mi najdes ti nekoj kosovec koj sto ne se vratil vo Kosovo sto vikas, ami toj da ne bide nekoj cigan od sutka ili od nekoj grad kade pretezno ziveat romi, ako mozes da dokazes okay, ako ne togas ne se obiduvaj so veke poznatata fora, drugar mi ovoj onoj i neznam sto. Eve jas da ti kazam samo uste nesto, jas licno ne poznavam vo skopje takov licnost ili semejstvo koe ne se vratilo vo nivniot dom, posle '99.
Јас познавам косовци албанци, не роми кои се доселија тука си војната и тука живеат и ден денес! Незнаеа да пишуваат македонски, а камо да зборат! Се плашам дека и ден денес незнаат! Во исти клас бевме! Те молам не мели трици на празно! Се правиш нешто силен тука а не си во право!

Ima, ima, upotrebi go prvin samiot malku mozokot, pa ela vamu.
Ako pak ne uspees da skontas, ke ti objasni bato fino lepo, ke ti nacrtam ako sakas.
Тоа што се жалам дека некој има поише права од мене во мојата држава за никого не е навредливо туку сурово и вистинито и те молам не претерувај со зелени мисли!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Каква врска имаат Егејците од 48ма со ситуацијата сега?

Никакво населување на егејци нема, ниту може да се спореди бројка од 20.000 егејци кои во најголем дел се во Битола-Прилеп, со преку 100.000 Косовари кои уште во Стенковец се котеа за државјанство,

И многу е лесно да се диференцираат овдешните, тукашни албанци од оние од Косово, доволно е да ти прозбори на српски.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Ima, ima, upotrebi go prvin samiot malku mozokot, pa ela vamu.
Ako pak ne uspees da skontas, ke ti objasni bato fino lepo, ke ti nacrtam ako sakas.


Ama ne e vazno cuvstvoto be druze. Jas mozam i hardcore francuzin da se cuvstvuvam. Ama sto ako, menuva toa nesto? Ne. Roden sum vo Skopje, Republika Makedonija. :toe:

Denesna Republika Makedonija ima jasno definirani granici i samo tie mozat da bidat kriterium. Inace, kako sto kazav, ke treba i Albanija da se povikuva na teritoriite koi se nadvor od nejzinite segasni politicki granici. A toa ne ke da e na arno.

Drugo: uste preeska sakav da ti navedam edna kontadiktornost koja sto ja kazuvas, ama me mrzese, pa ete sega :).

Od edna strana vikas deka jas kako Quark bidejki sum roden vo ovaa drzava logicno e da ovaa drzava bide moja tatkovina a ne Albanija. I jas so toa celosno se soglasuvam.
Ama, od druga strana vikas deka egeecot od Lerin treba ovaa drzava da ja smeta za tatkovina, a ne Grcija.
Logika? Dvojni standaradi, dvojni arsini ? :)
Sakas da kazes deka sekoj potencijalen albanec bez razlika od kade e ima pravo na makedonsko drzavjansto, i deka makedoncite od Egejska i Pirinska se isti so albancite od Albanija vo odnos na Makedonija ? izvini ako pogresno te razbrav ama ako taka navistina mislis togas togas ne treba da se diskutira so tebe, te mislev popameten ili glumis glup tuka cisto od inaet.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Od edna strana vikas deka jas kako Quark bidejki sum roden vo ovaa drzava logicno e da ovaa drzava bide moja tatkovina a ne Albanija. I jas so toa celosno se soglasuvam.
Ama, od druga strana vikas deka egeecot od Lerin treba ovaa drzava da ja smeta za tatkovina, a ne Grcija.
Logika? Dvojni standaradi, dvojni arsini ? :)
Ај на кратко да се уфрлам во дискусијата. Според мене државата во која си роден можеш да ја чувствуваш како своја, а и таа од која потекнуваш или потекнуваат твоите родители тоа е слобода на избор.
Е сега факт е дека поголемиот дел од Албанците плукаат по македонското знаме, плукаат по химната, по јазикот итн. Така да тие колку и да зборат не можат да ме убедат дека ја чувствуваат како своја држава.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Јас познавам косовци албанци, не роми кои се доселија тука си војната и тука живеат и ден денес! Незнаеа да пишуваат македонски, а камо да зборат! Се плашам дека и ден денес незнаат! Во исти клас бевме! Те молам не мели трици на празно! Се правиш нешто силен тука а не си во право!
Dokazi, nemoj tuka prikaski da ni raskazues, kolku tolku da bides centarfor vo temata, prvo kazi ni kade si ucel.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Каква врска имаат Егејците од 48ма со ситуацијата сега?

Никакво населување на егејци нема, ниту може да се спореди бројка од 20.000 егејци кои во најголем дел се во Битола-Прилеп, со преку 100.000 Косовари кои уште во Стенковец се котеа за државјанство,

И многу е лесно да се диференцираат овдешните, тукашни албанци од оние од Косово, доволно е да ти прозбори на српски.
I plus cela Zapadna, Skopje full..... i plus daleku poveke od 20 iljadi.

Vtoro, nema albanci od Kosova koi sto ostanaa od vojnata tuka. Tie site si se vratija.

Jas celo vreme vi pravam muabet za eden del od albancite koi de fakto imaat poteklo od Kosova, no sepak se tuka vise od 40-50 godini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom