Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Зошто многу Албанци во Македонија не се декларираат како Македонци со Албанско потекло туку само како Албанци мислам дека тука проблемот лежи.
Zosto sme albanci. :toe:
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
MOZEBI pobrojni ne...no ni malcinsto ne sme...
Ако не сте мнозинство, однак логички заклучи што сте. :)

Епа друже албанци у Албанија има не у Македонија. Сите останати се македонци со албанско потекло. Немој сега да се правиме наивни и глупи.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Eeeee cekaj tuka, Stop.
Kako moze da nema vrska dali e od egejska, pirinska ili vardarska?
Ili pa aj sea i nekoi od Indija da baraat drzavjanstvo oti do tamu bila na vremeto Makedonija na Ace. Ima logika?

Toa ti e isto ko da sega nekoj vo Albanija da pocne da vodi politika spored kartite od Osmanlisko, kade ziveele i kade nekade seuste ziveat albanci. Taka skoro pola Makedonija ke odi so niv. :toe::toe:

Postojat jasno definirani politicki granici i samo tie treba da bidat kritrium, nisto drugo.
I egejcite imaat takovina, Grcija. :toe:
Kako sto moja tatkovina e Makedonija a ne Albanija, taka i nivna tatkovina e Grcija a ne Makedonija.

Ако ти побараш Албанско или Косовско државјанство дали ќе го добиеш??

Што се однесува до Македонците од Егејска и Пиринска тие се Македонци и живеат во Македонија, туку на не ја тераме темата во таа насока...

malcinstvo se turcite,romite,srbite...i dr.

По таа логика и Албанците се малцинство...

А јас велам тој збор да се исфрли , лошо звучи и помалку навредливо и дискриминирачки...
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
malcinstvo se turcite,romite,srbite...i dr.
И албанците се извини :) Според тебе која е границата за да се рачунаш за мнозинство? Ако сте над 100 000 значи дека сте мнозинство? :uvo:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
И албанците се извини :) Според тебе која е границата за да се рачунаш за мнозинство? Ако сте над 100 000 значи дека сте мнозинство? :uvo:
nie sme vazen drzaven element!!
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ако ти побараш Албанско или Косовско државјанство дали ќе го добиеш??
Ne znam. Tesko vo sekoj slucaj.

Што се однесува до Македонците од Егејска и Пиринска тие се Македонци и живеат во Македонија, туку на не ја тераме темата во таа насока...
Epa i albancite od Kosova se albanci i ziveat vo Makedonija. :)
A kako sto i vo eden prethoden post napomenav, ovaa drzava e isto tolku moja kako albanec kolku sto e i tvoja kako makedonec, bez razlika sto se vika Makedonija. :toe:

Епа друже албанци у Албанија има не у Македонија. Сите останати се македонци со албанско потекло. Немој сега да се правиме наивни и глупи.
Epa ne e taka. I tuka ima albanci. Eve jas sum albanec so makedonsko drzavjanstvo.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
По таа логика и Албанците се малцинство...

А јас велам тој збор да се исфрли , лошо звучи и помалку навредливо и дискриминирачки...
Зборот ни малце не е навредлив, а да не збориме за дискриминирачки. Они имаат поише права у нашата држава од нас! Тоа е факт и тоа не е дискриминирачки, нив законот ги штити. Навредливо?! WTF? За мене навредливо е ако ми кажеш дека сум свиња, вол, ѓубре, ама ако сум малцинство што е тука навредливо? Дај немојте да тресите зелени. Кој зтермин би се користел ако не малцинство? Малку бројните? ???

nie sme vazen drzaven element!!
ахам! другите не се така?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Ако ти побараш Албанско или Косовско државјанство дали ќе го добиеш??

Што се однесува до Македонците од Егејска и Пиринска тие се Македонци и живеат во Македонија, туку на не ја тераме темата во таа насока...




По таа логика и Албанците се малцинство...

А јас велам тој збор да се исфрли , лошо звучи и помалку навредливо и дискриминирачки...
Sega treba da apliciram, pa ke ti kazam i tebe za ponataka kako i sto treba da si popolnis i sto uslovi treba da ispolnis da si dobies i ti albansko drzavjanstvo, posto mislam ke ti zatreba vo bliska idnina.:smir:
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Epa ne e taka. I tuka ima albanci. Eve jas sum albanec so makedonsko drzavjanstvo.
Ова само во Македонија е можно. Просто не ми се верува. Ах тој што го потпиша тој рамковен договор.. ај да не колнам тука... али има Господ!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ne znam. Tesko vo sekoj slucaj.


Epa i albancite od Kosova se albanci i ziveat vo Makedonija. :)
A kako sto i vo eden prethoden post napomenav, ovaa drzava e isto tolku moja kako albanec kolku sto e i tvoja kako makedonec, bez razlika sto se vika Makedonija. :toe:


Epa ne e taka. I tuka ima albanci. Eve jas sum albanec so makedonsko drzavjanstvo.


Така ,исто толку е и твоја , КАКО СТАРОСЕДЕЛЕЦ....
Со тоа се согласувам...
Исто како што верувам дека и ти ја сакаш и почитуваш...како што и јас...
Ако е така тоа е затоа што имаш нешто позади тебе , а што има Косовецот со Македонија???
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ова само во Македонија е можно. Просто не ми се верува. Ах тој што го потпиша тој рамковен договор.. ај да не колнам тука... али има Господ!
Ne kobi po ramkovniot, ne e toj kriv.
Na drugo mesro lezi zajakot.

ДА и тоа за македонците!
Greska, sedi, kec.

Така ,исто толку е и твоја , КАКО СТАРОСЕДЕЛЕЦ....
Со тоа се согласувам...
Исто како што верувам дека и ти ја сакаш и почитуваш...како што и јас...
Ако е така тоа е затоа што имаш нешто позади тебе , а што има Косовецот со Македонија???
A sto ima egeecot so Makedonija?
Lerin, Solun i etc ne se naogaat vo Makedonija. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom