2.925
Поени од реакции
131
Да брат, таа кога ја пее химната мене ми се чини дека дошол крајот на светот и химната е се што останало. Страшна работа.

BTW, не се занесувајте со местењето, Шпанија е ова не е Боранија. Имаа гол разлика 15-0 на последните 5 пријателски, не ги викаат за џабе Црвена Фурија. Тие додадоа гас, ние паднавме. Десно излезе Седлоски, почуствуваа дека сме слаби таму и не наполнија експресно. Тоа се вика класа.

Затоа не тупете. Одигравме колку што можевме, не се посрамотивме. Покажавме дека имаме играч од светска класа а и неколку други се прикажаа во вистинско светло. Со послаби репрезентации од Шпанија можеме да се носиме. Шпанија е пресилна не само за нас туку и за многу подобри репрезентации од нашата. Тоа е реалноста и нема ништо срамно во тоа.

Тимски играа.
2 одлични гола на Пандев,првиот по добра асистенција од Наумовски.
Попов назад ги дриблаше и по 3-4 играчи од еднаш.

9.972
абе да не знае некој реприза да не има од утакмицава на TV??
и кога:smir:

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
3.522
За Попов и Митревски немам зборови, одиграа на рангот на големите светски играчи, Седловски одлично, браво и за него, едноставно вечерва сите функционираа дури би рекол и во второто полувреме, освен оние кобни 5 минут, како и секогаш на почетокот на второто полувреме, кога едноставно влегуваме во голема криза, но потоа одлично се држевме дури направивме големи шанси за израмнување, браво за сите тоа е гордоста само храбро и во иднина.

Член од
4 мај 2007
Мислења
598
208
Бев на градски гледав,браво за пандев добра игра прво полувреме и второ се држевме ама изгледа по договорот било во второ да примиме 3 гола, тоа е. Оваа наша култура... една минута молк се наредија сите играчи,судиите започна но од публиката имаше само 10 секунди молк.Од западната трибина почна да се слуша Хари педер ,Управа педери и такви ствари.. после 10 секунди почна аплауз :toe:
Ме интересира само КАЈ К*Р ја најдоа каролина да ја пее химната ? Катастрофа...
Пола од утакмицата го поминав карајки се со со еден постар човек кој што цела утакмица ја изгледа седејки на секој гол/шанса.Било кога/кој да станеше се дереше како ненормален ама тоа е..
Се на се имав добар (4-:) ) помин

Член од
3 август 2009
Мислења
417
56
Ме нервира што некои мислат дека шпанците демек ни го попуштиле прво полувреме па после у второ не подбрале. Ич не беше така Пујол и Арбелоа се нервираа живи ќе се изедеа на 2-0 па на 2-3 некако им дојде душа на место. Иначе за играта што да кажам полувреме за памтење и само нека продолжи така Пандев!!!

195.498
Ајде, бек ту топик повторно. Заборавете на комшиските препукувања, ништо добро не носат. :)

2.628
Пандев - Одлично одиграно, класа играч. Да не трошам зборови за него.
Наумовски - Некои го критикуваат за темпераментот и се во право, но според мене не и за играта. Солидно изигра и беше најзаслужен за првиот гол.

Гроздановски и Шумуликовски - ми направија мерак, особено првиот со неговата брзина и осет, а Шумуликовски со неговите стартови во одбрана и започнување акција. Многу трчаше и очигледно ја поправил својата игра.

Митревски - Можам само да го фалам и фалам човеков. Одлично одигра, без грешка.. перфектно. Столб во одбраната.
Седлоски - Имам само еден збор. Клошар.

Голманите - би ѓи пофалил и двајцата за одличните одбрани, беа на висина на задачата според мене.

Се на се`, Седлоски не посрамоти, според мене. За часовниците, баш ми е гајле, нивна ствар. За играта, храброста и желбата која ја прикажаа на теренот им симињам капа.

Со ваква игра далеку ќе стигнеме, браво за Јонуз и целиот тим.

Да живее Македонија!

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
6.361
Да добро е тоа за нас норвешка што победиле имаме сеа подобри шанси.Иначе за натпреварот пандев,попов,митревски изиграа надјобро али штета тие 5 мин се ни расипаа.Шпанија е многу јака репрезентација глеате колку лесно создаваат шанси кај нас сите чекаат од пандев само него го бараат немозе сам човекот колку толку направи даде 2 гола.