NOKIA 5800

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Мене ми се изгуби гумичето од слушалките, ама само тоа гумичето шо влегува во уво...може да се најде нешо такво.. или цели слушалки да купувам.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
и мене ми се дешава истово. го однесов пред некое време на сервис да ми упдејтуваат софтвер зашо ми рекоа ако го праам тоа сам, ке ја изгубам гаранцијата, и од тогаш ми се нема повторено.

--- надополнето ---

дај препорачајте некои програми за телефонов, а и по можност од кај да најдам шифри за активирање на истите
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Да ве прашам за телефонов, колку време ви трае батеријата во 3G режим? Мене во нормален режим (неоптоварен од слушање многу музика и многу зборување) ми трае најсила 3 дена. Толку ли е максимумот!?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Да ве прашам за телефонов, колку време ви трае батеријата во 3G режим? Мене во нормален режим (неоптоварен од слушање многу музика и многу зборување) ми трае најсила 3 дена. Толку ли е максимумот!?
Мене ми трае најмалце 2-3 дена со нормална употреба, не многу слушање музика и гледање клипчиња чат пат и по малце сурфање на wifi. Обично ако не го замарам (значи скоро ич слушање музика и гледање клипови), само повици и малце интернет на wifi ми има траено по 4-5 дена.

и мене ми се дешава истово. го однесов пред некое време на сервис да ми упдејтуваат софтвер зашо ми рекоа ако го праам тоа сам, ке ја изгубам гаранцијата, и од тогаш ми се нема повторено.

--- надополнето ---

дај препорачајте некои програми за телефонов, а и по можност од кај да најдам шифри за активирање на истите
Закачи се на интернет преку телефонот и отвори Ovistore имаш таму доста безплатни програми, игри и слични глупости кои што не ти бараат шифри и сл.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
А дали телефонот ви се полни за 2 часа? И дали е нормално за толку кратко време да се наполни?
Кога го зедов ми рекоа да не го полнам додека не се потроши, а потоа да го оставам да се полни 12 часа. Го оставив, но за 2 часа беше полн и ми пишуваше remove charger to save energy, што значи не биле потребни 12 часа.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А дали телефонот ви се полни за 2 часа? И дали е нормално за толку кратко време да се наполни?
Кога го зедов ми рекоа да не го полнам додека не се потроши, а потоа да го оставам да се полни 12 часа. Го оставив, но за 2 часа беше полн и ми пишуваше remove charger to save energy, што значи не биле потребни 12 часа.
I jas toa zabelezav :D Brzo se polni


Inace dali moze Opera 5 da ja koristam vo WiFi? neznam kako, mozam samo so prelistuvacot od telefonot koa sum vo wi fi
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А дали телефонот ви се полни за 2 часа? И дали е нормално за толку кратко време да се наполни?
Кога го зедов ми рекоа да не го полнам додека не се потроши, а потоа да го оставам да се полни 12 часа. Го оставив, но за 2 часа беше полн и ми пишуваше remove charger to save energy, што значи не биле потребни 12 часа.
Па што нема да се полни брзо ... прочитај на полначот треба да е 1200 mA на излез
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Секогаш кога се јавувам негде пред да заѕвонам ми пишува Note: active diverts. Како да ги исклучам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Секогаш кога се јавувам негде пред да заѕвонам ми пишува Note: active diverts. Како да ги исклучам?
Претпоставувам си од т-мобиле ... никако не се гаси и на мене ми го појавува на сите телефони
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
супер телефон е 5800. Го имам веке пола година и не ме заебал ништо. Нокиа е нокиа
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Koлку се отприлика нови слушалки за 5800?
Или од мобилара?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom