NOKIA 5800

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.533
Поени од реакции
4.374
Планирам да земам Нокиа 5800..Дали вреди да го земам ? Некои совети ќе ве молам :)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Евентуално некој да не има avi плеер или програма за преформатирање на филмови? :smir:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
jas sea zedov nokia 5800 i sakam da stavam pozadini takvi raboti.pustete neso link za spustanje programcina.temi....
temi wallpapers sounds
www.zedge.net

Евентуално некој да не има avi плеер или програма за преформатирање на филмови? :smir:
ne zn zs ti treba
mene direktno mi gi pusta ne zn so OS imas jas sum na Win7 koga prakam na mobilen mi izleguva dali sakam da go uredi fajlot za da moze mobilniot da go pusta i osttavam taka zavisi od goleminata trae od 20 min do 40 min` prefrluvanjeto
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Во право си, екран на допир + Нокиа = 12000. Нема подобро. :)

П.С. Има ли некаде низ државава футроли и подолги УСБ-каблови? (за 5800ката де :))
da kupi si go mobilnoit vo vip ili cosmofon ako sakas
imas i vo megamobil da kupuvas futroli jas od tamu si zemav i futrola i folija`
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Во право си, екран на допир + Нокиа = 12000. Нема подобро. :)

П.С. Има ли некаде низ државава футроли и подолги УСБ-каблови? (за 5800ката де :))
Имам јас оргинален усб кабел нормално долг стандарден и футрола за 5800 иста како оргиналната само не пишува нокиа :)

пиши пп ако си за земање :helou:
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
da kupi si go mobilnoit vo vip ili cosmofon ako sakas
imas i vo megamobil da kupuvas futroli jas od tamu si zemav i futrola i folija`
Фала, а тоа мегамобил, во Скопје е? Ако можеш објасни подетално кај се наоѓа и колку е цената на футролите. :)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
ne zn zs ti treba
mene direktno mi gi pusta ne zn so OS imas jas sum na Win7 koga prakam na mobilen mi izleguva dali sakam da go uredi fajlot za da moze mobilniot da go pusta i osttavam taka zavisi od goleminata trae od 20 min do 40 min` prefrluvanjeto
Епа мојот е Windows xp и значи праќам филмови преку усб, масс сториџ, кој шо се или во ави или мп4 формат, и кога го пуштам филмот :nenene: ваља... вика анноун формат :nesum:

Значи не ми има излезено за да телефонот го преуреди филмот :kesa:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Епа мојот е Windows xp и значи праќам филмови преку усб, масс сториџ, кој шо се или во ави или мп4 формат, и кога го пуштам филмот :nenene: ваља... вика анноун формат :nesum:

Значи не ми има излезено за да телефонот го преуреди филмот :kesa:
e pa prvata gresska ti e ne odbiraj mass storage odbiraj PC Suite i bi trebalo da ti pusti`

Фала, а тоа мегамобил, во Скопје е? Ако можеш објасни подетално кај се наоѓа и колку е цената на футролите. :)
Samo znam deka se naoga vo aerodrom eve torte raboti tamu moze podetalno da te informira a cenata na futrolata bese 250den
eve ti web http://www.megamobil.com.mk/ tamu mislam info i kontakti`
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
e pa prvata gresska ti e ne odbiraj mass storage odbiraj PC Suite i bi trebalo da ti pusti`


Samo znam deka se naoga vo aerodrom eve torte raboti tamu moze podetalno da te informira a cenata na futrolata bese 250den
eve ti web http://www.megamobil.com.mk/ tamu mislam info i kontakti`
Јас го работам и веб сајтот на мегамобил :smir:
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
CueBaLL како можи бе од PC Suite да префрлаш фајлови? :nesum: Нели преку мас сториџ треба?

А и плус пи си суитот не го лоцира како диск во мај комјутер за да можиш да префрлиш нешто :uvo:

ЗацY напиша:
CueBaLL како можи бе од PC Suite да префрлаш фајлови? :nesum: Нели преку мас сториџ треба?

А и плус пи си суитот не го лоцира како диск во мај комјутер за да можиш да префрлиш нешто :uvo:
Edit: средив :tv:


Само шо сеа имам проблем со вајрлесот т.е ноу гејтвеј риплај :uvo:

Најдов нешто низ гугл како ова:

(1)Press menu button.

(2)Go to settings>connectivity>destinations.

(3)Select access point and add a new access point.

(4)Select yes when it says AUTOMATICALLY CHECK FOR AVAILABLE ACCESS POINTS

(5)Select a suitable WLAN network(whose wep key is known to you).

(6)Select no if it asks to CONFIGURE NOW.

(7)Enter the WEP key.

(8)Go to internet (in destinations) and select your WLAN network.

(9)Highlight the data bearer(WLAN) option and go to its advance settings.

(10)select ipv4 and enter the following values:-

(a)Phone ip:-in the range of 192.168.1.2 to 192.168.1.254

(b)Subnet mask

(c)Default gateway this is your router’s address(mostly 192.168.1.1)

(d)Dns address 208.67.222.222 and 208.67.220.220(these are opendns servers you can also choose those provided by your isp)

(11)Now you can access your WLAN network easily(menu>settings>connectivity>wlan)

Само шо кај 9тата точка кога допирам на тоа data bearer веднаш се губи :jaj: чаре?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
CueBaLL како можи бе од PC Suite да префрлаш фајлови? :nesum: Нели преку мас сториџ треба?

А и плус пи си суитот не го лоцира како диск во мај комјутер за да можиш да префрлиш нешто :uvo:
Jas dosega samo preku PS Suite prefrlam a mass storage ne preferiram oti ne mi se sviga mi izleguva samo microSD-to a ne i memorijata na tel.. zatoa PC suite e podobar barem za mene
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Добро некогаш зеза преку масс сториџот кога префрлам музика, па мора да потрај дури се сети микро есдето дека сум стаил нови песни...

Него дај види шо ќе напрајме со No gateway reply-от :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom