NOKIA 5800

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Добро некогаш зеза преку масс сториџот кога префрлам музика, па мора да потрај дури се сети микро есдето дека сум стаил нови песни...

Него дај види шо ќе напрајме со No gateway reply-от :uvo:
Ne znam mene ne mi zeza.(mi izleguvase koga se odalecuvav od ruterot premnogu i nekese da loadira strani)
Dali si probal so on/off na telefonot.?
pa pakk da probas`
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Сум пробал ито неколку пати... Ова шо го постирав е начин на правење на статична IP адреса со што би се решиле проблемите околу вајарлесот...

Значи види во accest point само дали ти излегува Data bearer и на кој начин би излегол од него подмени :smir:
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Сум пробал ито неколку пати... Ова шо го постирав е начин на правење на статична IP адреса со што би се решиле проблемите околу вајарлесот...

Значи види во accest point само дали ти излегува Data bearer и на кој начин би излегол од него подмени :smir:
друже вака сега
значи одиш до овој чекор (8)Go to internet (in destinations) and select your WLAN network.
после тоа ја обележуваш WLAN network што ти треба и одиш во опции ,па едит па потоа ке ти излезе
connection name

data bearer
wireless lan
е ова ке го одбереш и ке стегнеш опции и ке ти излезе advance settings


само кај мене не се реши проблемот
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Ни кај мене не се реши, со оглед на тоа сабнет маск и дефолт гејвеј врска неам што треба да се внеси :kesa:

Значи нема чаре на овој проблем... Само ме интересира дали само дома ќе немам вајрлес на телефонот или ќе немам никаде?
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Ни кај мене не се реши, со оглед на тоа сабнет маск и дефолт гејвеј врска неам што треба да се внеси :kesa:

Значи нема чаре на овој проблем... Само ме интересира дали само дома ќе немам вајрлес на телефонот или ќе немам никаде?
сабнет маск ти е 255.255.255.0
а дифолт гејтвеј тие ип-то на рутерот она 192.168.1.1 обично е види во рутеро

а инаку јас дома имам два рутери преку едниот се поврзува без проблем а преку другиот не сака.
така е и надвор некаде сака некаде не но можам да кажам повеке сака :smir:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Нов софтвер има можете да го симнете преку *#0000# и чек апдејтс.. Има мн подобрени перформанси.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
значи има понов од v30.0.011 ?
Да, 31.0.008, има нов програм , Наместо Нокиа Мапс сега е Ови Мапс, друго нема ништо освен поправени багови и е видно побрз! А кај и да е се очекува V 40.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Да, 31.0.008, има нов програм , Наместо Нокиа Мапс сега е Ови Мапс, друго нема ништо освен поправени багови и е видно побрз! А кај и да е се очекува V 40.
pa ne e nov ovoj jas update go koristam veke mesec dena`
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Околу телефонот, мн е срање зашто нема мулти тач, многу заебани маски има, не е филингот ко на ајфон :) со сликата кога ја фатиш како сакаш ја мрдаш...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Мене баш ми е интересен телефонот :)))) за филинг не би дал толку пари колку шо е ајфонот :) искрено тачот на 5800 многу е подобар него на ајфон 2г мислам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Мене баш ми е интересен телефонот :)))) за филинг не би дал толку пари колку шо е ајфонот :) искрено тачот на 5800 многу е подобар него на ајфон 2г мислам
Лошоооо мислиш ... тачот на ајфон неможе да се спореди со никој друг телефон ... и 2G има исто осетлив тач како и 3G али 5800, N97 и другиве не се ни блиску до осетливоста и квалитетот на тачот :)
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Ме интересира дали 5800 имаат проблеми со екранот.Нешто слушнав брзо се расипувале.
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
да да убаво си слушнал се почесто и почесто слушам некој да го дупи, ако си у двоумица да зимаш не ти препорачувам пошо незнам како си запознаен ама екран не влага у гарнација! а муабетите дека 5800 има боље тач од ајфон живи глупости се:pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom