Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Член од
12 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
a1.com.mk


Човек на ВМРО-ДПМНЕ го украл автомобилот на Трајковски?



Еден од осомничените кој го украле и демолирале автомобилот на Мојсеј Трајковски е човек на ВМРО-ДПМНЕ.
Како доказ за ова градоначалникот на Струмица Зоран Заев, денеска приложи фотографија на која министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е фотографирана со осомниченото момче.
Фотографијата била направена лани на завршниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.
„Министерке Јанкуловска, ова ли е причината поради која одолговлекувавте со процесот? Момчето до вас на оваа фотографија е полнолетното лице Ф.Т. кој е еден од петемина осомничени“, рече Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица.
„Ќе ја повикате ли на информативен разговор госпоѓа Силвана Бонева, можеби таа има нешто да ви каже за мотивите“, додаде Заев.
Заев го праша и Мојсеј Трајковски дали дваесет и две годишното момче личело на удбаш или косовец. Трајковски денеска не беше достапен за одговор.
Според Заев, семејството на момчето добило социјален стан во времето на ВМРО-ДПМНЕ, а Силвана Бонева му наредила на началникот на струмичката полиција да заташка друго дело на истото момче.
Бонева денеска не реагираше, а без реакција остана и министерката Јанкуловска. Скоро една недела откако беше украдено и демолирано возилото на Мојсеј Трајковски, траат препукувањата меѓу Бонева и Заев.
Полицијата уапси петмина деликвенти од Струмица. Истражниот судија за А1 потврди дека сите, освен полнолетниот Ф.Т., се во 30 дневен притвор.


Кој те лаже оти е у затвор преги го видов Филип Германчето не е у затвор П.С. дело на Зоран Заев Филип се за пари ке ти направи потплатен е 100%
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Кој те лаже оти е у затвор преги го видов Филип Германчето не е у затвор П.С. дело на Зоран Заев Филип се за пари ке ти направи потплатен е 100%


се арно ама тфа не ме јасно как може право да е платен од сдс де објасни ми ,а как не може да е од фмро
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
се арно ама тфа не ме јасно как може право да е платен од сдс де објасни ми ,а как не може да е од фмро
Борис Трајковски беше од ВМРО как може да потплатат и научи се како се вика ВМРО не ФМРО
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134


Овој е сто посто камуфлиран комуњар од таборот на Заев :jaj:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443


Овој е сто посто камуфлиран комуњар од таборот на Заев :jaj:

Ај тебе ќе те прашам како поРЕАЛЕН...
Што мислиш за ситуацијата.
Вчера ракување со Фуаре и обеќање од двете страни дека ќе се однесуват цивилизирано и ќе ја спуштат топката....
За веќе денес Зајко да ја продолжи истата песна...
ДИЈАГНОЗА???
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ај тебе ќе те прашам како поРЕАЛЕН...
Што мислиш за ситуацијата.
Вчера ракување со Фуаре и обеќање од двете страни дека ќе се однесуват цивилизирано и ќе ја спуштат топката....
За веќе денес Зајко да ја продолжи истата песна...
ДИЈАГНОЗА???
Заев само одговара на нападите изнесени од страна на противничкиот табор.

Зарем треба да молчи на клеветите кои беа изнесени пред некој ден ?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Заев само одговара на нападите изнесени од страна на противничкиот табор.

Зарем треба да молчи на клеветите кои беа изнесени пред некој ден ?

Заев вчера седеше со ФУАРЕ и Бонева и се обеќа дека ќе ги заборават отровните стрели и ќе се концентрират на позитивна кампања...
А тоа подразбира нешто друго...
РЕАЛЕН те сметам за паметен човек и многу ми е криво кога со сила се правиш дека не си разбрал нешто...
Навистина незнам дали имаш провизија од тоа што ги браниш и тогаш кога и самиот си свесен дека не се во право...
Како и да е едно е јасно ако СДС не ги напаѓа ВМРО на митинзите и пресконференциите навистина ќе немат што да кажат...
Ти реков ваков пристап е погубен...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Заев вчера седеше со ФУАРЕ и Бонева и се обеќа дека ќе ги заборават отровните стрели и ќе се концентрират на позитивна кампања...
А тоа подразбира нешто друго...
РЕАЛЕН те сметам за паметен човек и многу ми е криво кога со сила се правиш дека не си разбрал нешто...
Навистина незнам дали имаш провизија од тоа што ги браниш и тогаш кога и самиот си свесен дека не се во право...
Како и да е едно е јасно ако СДС не ги напаѓа ВМРО на митинзите и пресконференциите навистина ќе немат што да кажат...
Ти реков ваков пристап е погубен...
Чекај бе kultuzin. Доколку ти мене ме нападнеш неосновано како во случајов со болдираното, очекуваш дека јас ќе ти се смешкам и ќе климам глава ?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Чекај бе kultuzin. Доколку ти мене ме нападнеш неосновано како во случајов со болдираното, очекуваш дека јас ќе ти се смешкам и ќе климам глава ?

НЕ те напаѓам САМО најотворено прашувам...
Комуницирам со тебе затоа што те сметам компетентен ...
А твојот одговор на моето прашање не е соодветен на твојот интелект и е многу наивен...
Повторно ќе те прашам: се обврзаа дека ќе ги заборават провокациите (во кои спаѓаат и тие од завчера и од порано) и дека ќе продожат со позитивна кампања, од тоа денес нема ништо...
Што мислиш ти која е причината...
АМНЕЗИЈА, НЕРАЗБИРАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ, НЕМАЊЕ ПРОГРАМА...ШТО???
Инакз за твоја информација мене не ми се допаднаа ниту обвинувањата на Мојсеј Трајковски ниту на ВМРО , и тоа пред се поради тоа што не е убаво да се суди пред да бидат сторителите познати...
Меѓутоа токму поради тоа вчера седеа со ФУАРЕ и се ОБВРЗААААААА....
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
НЕ те напаѓам САМО најотворено прашувам...
Комуницирам со тебе затоа што те сметам компетентен ...
А твојот одговор на моето прашање не е соодветен на твојот интелект и е многу наивен...
Повторно ќе те прашам: се обврзаа дека ќе ги заборават провокациите (во кои спаѓаат и тие од завчера и од порано) и дека ќе продожат со позитивна кампања, од тоа денес нема ништо...
Што мислиш ти која е причината...
АМНЕЗИЈА, НЕРАЗБИРАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ, НЕМАЊЕ ПРОГРАМА...ШТО???
Инакз за твоја информација мене не ми се допаднаа ниту обвинувањата на Мојсеј Трајковски ниту на ВМРО , и тоа пред се поради тоа што не е убаво да се суди пред да бидат сторителите познати...
Меѓутоа токму поради тоа вчера седеа со ФУАРЕ и се ОБВРЗААААААА....
На кој момент точно алудираш...бидејќи неможам да те разберам. На пресот на Заев ли ?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
На кој момент точно алудираш...бидејќи неможам да те разберам. На пресот на Заев ли ?

Вака можеби не си во тек:

Евроамбасадорот Фуере денеска ги седна на заеднички ручек кандидатите за градоначалник на Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Силвана Бонева и Зоран Заев, со риба и бело вино им укажа дека не воделе позитивна кампања, по серијата обвинувања што деновиве беа испорачани на двете адреси.

„За жал досега бевме сведоци на случаи на закани и употреба на негативни тонови од двете страни, што не претставуваше многу добар почеток“ рече евроамбасадорот Ерван Фуере.

Двајцата ги прифатија забелешките, наздравија, си подадоа рака и се обврзаа дека до изборите ќе воделе позитивна кампања.

„Можам да кажам дека досега во Струмица немаше насилство, но сепак не можам да кажам дека имаше фер кампања. Се надевам дека после денешниот заеднички ручек со евроамбасадорот господинот Фуере ќе продолжиме пред се во позитивниот дух“, изјави Зоран Заев, кандидат за градоначалник на Струмица.

Извор А1....

Значи ова се случуваше вчера....

А денес тоа што ти го простре...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom