Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ти најде да ми збориш за лоша утакмица на Интер, абе фраер, Интер играа против најдобриот клуб во свет моментално, истиот овој Интер, им одржа лекција на Милан на ДОМАШЕН терен, пред 70 000 попалени фанови на Милан, 0-4, истиот тој Милан се мачеше со еден Ливорно, бар ти во моментов немаш ама баш никакво право да се ситиш на туѓ '' неуспех ", биди среќен што вчера линискиот судија не го виде офсајдот на Пипо при првиот гол и уживај во моментот наречен победа зашто сезонава реткост ке е . :smir:
mislam deka si vo pravo brat sepak uspeh e na inter so ostana ne porazen pokraj eden messi dani alves puyol ... i so sreka neka vie vo ls i se nadevam se gledame na bernabe vo finale :smir::salut:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Не знам дали сте задоволни од бодот или не, но треба да бидете! Барса покажа дека има фантастичен тим, едноставно не му дозволуваат на противникот да мрдне, во поголемиот дел од натпреварот се вртеа по вашиот гол, нема 100% шанси но беа блиску до постигнување гол. Значи секој тим што сака да ја симне Барса од тронот ќе треба да ги тепа нив, а не гледам моментално таков тим, ниту артифициалниот Реал М., можеби Челзи со некакваси тактика како лани али тешко!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.566
Поени од реакции
59.218
А преку поседот!!!

Арно што си легнав вчера порано знаев дека вака ќе биде. На форумов пимплате повеќе дури и од играчите на Барса.

kazete mi iskreno zadovolni ste od igrata na Inter,od rezultatot.Se gleda deka ste zadovolni,zs? Zs Barca celo vreme igrase podobro.Eve ja na primer ne bi bil zadovolen ako Inter celo vreme napaga na Camp Nou,a Barca se brani i edvaj izvlekuva 0-0.Toa ti e
Затоа ти навиваш за Барса, а ние за Интер. Барса или било кој друг тим во Шпанија никогаш не може да одигра маестрална одбрана како Интер вчера. 3 дена да се играше уште 3 пати немаше да шутнете на гол. Тоа што е „едвај“ за тебе, за нас е песна.

Моќната Барселона го надигра ИНТЕР и им го измачи голманот кој мораше дури 2 (ДВА) пати да интервенира и сигурно ќе го пропушти наредниот натпревар поради умор!
Крстозбор можеше да си решава на голот Цезар.

Еј фанови на Барса.. На официјалнава статистика на УЕФА пишува..

Barselona total shots on goal: 3
Inter total shots on goal: 4

До кога со тој посран посед на топка ќе го дрвите?
Па знаеме дека знаете да ја подавате топката низ средината.. Али шанса не ве оставивме да направите.. Смислете нешто за наредната оти црно ви се пишува.. Мислам дека нема да имате таква среќа повторно да немаме 2 клучни играчи во средината..
Тие се палат на посед на топка и тоа е ОК за нив. Тој посед немаше да биде таков да не се распаднеше средината, причината ја знаеме. Но и покрај тоа, оние што се палат на убавината во играта на Барса, незнам што да им кажам...

Манчестер лани не надигра во прво полувреме тотално. Тие ем играа убаво ем со неколку додавања стигнуваа да упатата удар и да створат шанса. Арсенал и Реал играа убаво во златните времиња. Ова пимплање на Барса, не е ништо убаво.

Има една добра страна во секој случај, екипите губат концентрација кога противникот долго држи топка, па во некој момент со прецизно проигрување одма прават шанса. Барса се обидуваше вчера, но одамна не играле против ваква одбрана. Било кој друг противник ќе пукнеше вчера.


абе ај балетани посед на топка направија од 90 пати ја враќаат до јајцето назад за да може малецкиот меси да трча навакај натакај додека му ја подадат.
освен долгите топки кон Ибро(што нитуедна не влезе) на барса тактиката подај ја на меси он ке трчка навакај натакај и ке шутне!
нити нафрлија да удри некој со глава нити направија контра целата игра им беше на 30 метри подалеку од голот и чекаа да му ја пуцнат на ибро или меси да трчка навнатре ама и двајцата го јадеа стапот од Самуел!
Чави трча на метар од Меси и прима топка...Туре трча на метар од Чави и прима топка... Кеита трча на метар од Туре и прима топка и трча да го најде Меси да му ја врати... Кружат околу 16-тник како Киша око Крагуевца без никаков ефект. Како мрави се, да ти се здосади да ги гледаш.

Јас од како памтам во последните 5-6 години ретко која екипа имала посед поголем од Барса. Реал проба да се надигрува со Барса и попи шест комада. На Барса може да и се парира само како Челзи што одигра лани и Интер во првиот дел. Со дисциплинирана игра цврста одбрана и смирени напади.
Многу јасно, тоа скоро сите го зборувавме уште по извлекувањето. Против начинот на кој игра Барселона, се игра вака. Точно како што играше Челзи.

Не знам дали сте задоволни од бодот или не, но треба да бидете! Барса покажа дека има фантастичен тим, едноставно не му дозволуваат на противникот да мрдне, во поголемиот дел од натпреварот се вртеа по вашиот гол, нема 100% шанси но беа блиску до постигнување гол. Значи секој тим што сака да ја симне Барса од тронот ќе треба да ги тепа нив, а не гледам моментално таков тим, ниту артифициалниот Реал М., можеби Челзи со некакваси тактика како лани али тешко!
Задоволни сме нема зошто да не бидеме задоволни. Прв меч е, тимот е неуигран, игравме со европски првак... Беа и подобар противник во второто полувреме макар што далеку беа од нешто конкретно, само поради поседот на топка изгледа дека беше опасно по Интер. Имавме дури и еден удар повеќе од нив на голот.

Сепак, јас прифаќам дека беа подобар противник, иако ние има уште да се средуваме и да ја подобриме играта. Како што кажа некој погоре, оваа постава го одигра вкупно ТРЕТИОТ натпревар во ваков состав. Не може да се жалиме.

Инаку не мора никој да ја тепа Барселона за да ја симне од врвот, доволно е 0-0 во финале и пенали :) Исто така, Челзи, не со некаква си тактика, туку со истата тактика од лани, и нормален судија, има големи шанси да ги елиминира. Згора на тоа, напамет зборуваме, на пролет, никој не може да знае која екипа какви проблеми ќе има и во каква форма ќе игра. Ова сега е само почеток кој не значи ништо.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Bez razlika shto Barcelona beshe shampion lani ja go ra4unav Inter kao Favorit vchera od prosta pri4ina shto se igrashe na Italijansko tlo , igraat vo dobra forma , i toa shto znaeme deka na Shpanskite ekipi im ide poteshko so Italijanite , zatoa i x-x ja fativ (so ogled na toa deka se znaeshe ce bide tvrd me4 ) na edno liste na drugo ja igrav 1 , ne o4ekuev deka kje treba olku odbrana da igra Inter iskreno ali ete Barca imashe pogolem posed na topka a sredinata na Inter ja ko4eja nekoj poedinci , sve na sve koj kje vidimo Barca imashe samo posed i nishto pojkje osven 100% shansa shto messi ja prati preku gol ... ps: Mi e krivo mnogu shto Stankovic ne im go napika so shutot sho go imashe :smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.566
Поени од реакции
59.218
Нема лабаво, мора да читаат нешто кога ќе станат од спиење :)

Иначе се јавува некоја солидарност на Италијанските клубови кога играат со други, веројатно затоа што сите сме фанови на Италијанскиот фудбал и сакаме да се врати на врвот. Лани исто имаше бурни дискусии со фановите на Премиер лига, кога беше четвртфиналето во ЛШ. Се надевам оваа година ќе пројдеме подобро :)
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Јас мислам дека мурињо треба да му даде повеке шанса на крилните играчи како Манцини, Балотели и кварезма ако сакаме да играме подобар фудбал во нападот а со тоа да постигнуваме и голови против големите екипи пошто денешната игра не се разликуваше многу од таа од пред две сезони кога бевме елиминирани од ливерпол без да постигнеме ниту еден гол на двата натпревари истото ни се случи и против манчестер без да постигнеме гол а истото се случи и денеска против барса на домашен терен играме и на место ние да диктираме игра му препуштаме на гостинот кој нормално дека ке го почитуваме дека е европски првак но се да си има своја граница јас вечерва не видов ништо поразлично од минатогодишниот интер и тој на манчини во лш, незнам можеби е од новите играчи кои сеуште не се прилагодени и разиграни или ова мурињо намерно го тера но ако продолжиме вака тешко тешко дека ке стигниме до финале.

Еве еден човек кој знае што збори ни јас не би можел подобро да го кажам.
А што се однесува до утакмицата се виде дека играат екипи едни со најдобар напад,а други со најдобра одбрана но голем факт е тоа што Барса не стави во шише но ако се земе во предвид неиграњето на Камбиасо кој многу ни значи во средината јас би рекол со повеќе задрзување на топката,едноставно да пронајдевме некој балас мислам дека можеше дури и да победиме.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Еве еден човек кој знае што збори ни јас не би можел подобро да го кажам.
А што се однесува до утакмицата се виде дека играат екипи едни со најдобар напад,а други со најдобра одбрана но голем факт е тоа што Барса не стави во шише но ако се земе во предвид неиграњето на Камбиасо кој многу ни значи во средината јас би рекол со повеќе задрзување на топката,едноставно да пронајдевме некој балас мислам дека можеше дури и да победиме.
Камби многу значи во средината тоиа е факт.
Но не сум сигурен дека со Мансини и Кварезма би одиграле подобро. Тоа се играчи кои не се борат за секоја топка, нема добро да покриваат а така Барса ќе има уште повеќе слободен простор.
Но сеак Барса е подобар тим од нас. Не зборувам за индивидиалци, тука е подобра само во среден ред, зборувам за целосниот тим, колку добро соработуваат, имаат само 1 ново име и се одлично уиграни...

Вчера тоа се докажа, но Мурињо покажа дека ја има можеби најдобрата одбрана во Европа и малку му требаше на Ето или Милито да постигнат гол, всушност тоа беше и ценлта на Мурињо на овој натпревар.

Некои ова го сметаат за неуспех, не поради резултатот но поради играта но јас сум сепак задоволен. Покажавме дека можеме да играме против најсилната екипа, дека можеме да играме на резултат.
За гостувањето во Барселона се враќа и Камби, тимот има време колку толку да се уигра. До сега Милито, Ето, Снајдер, Лусио, Мота имаат одиграно само неколку натпревари заедно. Им треба и малку време.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Нашиот голман располага и со други способности освен да ги спречува противничките играчи да постигнат погодок.


Се прашувам како уште двте нозе му се здрави:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom