Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
дечки незнам зашто се замарате со статистики,кога некој е надигран признајте спортски,мора некад и тоа да биде,ние тогаш признавме нема што тоа е,али за вечерва само може да се пофалите дека одбраната ви издржа а ништо друго не покажавте,на Сан Сиро играте 30 % посед на топка,тоа е доказ дека Барса беше многу подобра,само што фалеше голот,Снајдер се изгуби,Мунтари-Но комент,само лусио и киву зверови беа!требаше да ги казнат кога Барса киксаа у одбрана иначе после ништо немаше,едноставно Барса е класа подобра од сите моментално,на камп ноу ако излезете со 0 до 2 гола добро ке биде! спортски поздрав :smir:
 
B

Beck's

Гостин
И ако она од барселона е тотален фудбал јас повеќе не гледам фудбал.Чекаат некој индивидуално да направи некој пас или дриблинг и така да падне гол.




Јас колку што видов Иниеста не фати топка од ко влезе а Кеита направи доста фаули и одзеде некоја топка.Е кога Иниеста ќе одземе топка јави ми се
:pos2:e kako da odzeme Iniesta,koa topkata e nonstop kaj nego ili pa messi,xavi:back:
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
знае ли некој кога се игра другиот натпревар со барса? на која дата кој месец
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај бе доста не го дудлајте фанови на Барса...нападот беше тиња играа само подалеку од голот,не го ни намирисаа голот на Интер...

И пак ке кажам...

МОМЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ВС МАНЕКЕНИТЕ ОД ШПАНИЈА 0-0 !​
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Barselona total shots on goal: 3
Inter total shots on goal: 4

И после барса била доминантна.... немора да значи дека ако имаат посед на топка дека мора да го добијат натпреварот.Доста добри беа во средина (тоа е стандард кај барса) но нападот им беше тиња (а во оваа утакмица напад беше Ибра) така да збор да не чујам.Барса имаше посед,интер повеке шутеви на крај заврши 0-0 и ако ви е целта да убедите некој дека Барса е класа поголем од Интер тогаш утакмицава ве демантираше.Целносно уигран тим веке 4-5 сезона против момци кој 5 пат играат заедно? Ма ајде ви се молам...... :smir:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Фановите на Барса првин викаа дека ќе дојдат во Милано да не победат (двете кладби што ги имам ми дадоа фора ако интер победи или игра нерешено јас да им одберам аватар по желба). Сега откако заврши натпреварот викаат дека имале подобра игра, поседот бил на нивна страна и бла бла бла.

Јас од како памтам во последните 5-6 години ретко која екипа имала посед поголем од Барса. Реал проба да се надигрува со Барса и попи шест комада. На Барса може да и се парира само како Челзи што одигра лани и Интер во првиот дел. Со дисциплинирана игра цврста одбрана и смирени напади.

Ми се темни од оној Мунтари и киксовите што ги направи. На дуелот со Јунајтед го имавме Ривас, сега Мунтари ја доби таа улога. Уште повеќе ми се темни од судиите. Имаа грешки на двете страни но во повеќе случаеви Интер беше оштетен. Првата шанса на Ибра беше апла офсајд, Мунтари воопшто не беше во офсајд при шансата кога тој беше уфрлен на левата страна а двајца утрчаа во шеснаесетникот.

Во глобала земено во подредена улога бевме во последниот половина час. Сепак има уште многу за воигрување на тимот а мислам и дека премногу ги преценивме Барса и играчите имаа многу страв, иако Каталонците на моменти под притисок изгледаа изгубени (како што Пујол се чудеше кај е топката и ја бараше лево десно).

Сега многу клучно ќе биде гостувањето кај Рубин Казан, мораме да победиме во Русија зошто во спротива ќе имаме уште едно повторување на ситуацијата од минатата година.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Никаде не пишав дека сме ве уништиле и дека сме заслужиле победа,во прво полувреме беше израмнет натпреварот имавте повеќе шанси,во второ работите се сменија топката беше нон стоп во нашите играчи,е сега што неможевме да го пробиеме „тројанскиот ѕид“:)pos:) тоа е друго,спортски поздрав.
Oбратно, Барса беше поконкретна во прв дел, бар со шансите, тогаш удрија најмногу Меси, Кеита мислам и Ибра, иако онаа на Ибра мислам дека беше несанкциониран офсајд и добро е што го утна тој гол .
Во второ освен една шанса кога се зае*аа пред голот двајца играчи на Барса, други и немаа, е сега дал свесно или несвесно Интер им ја препушти апла играта, тоа Мур ке го прашате .

Факт е дека Барса беше подобриот противник, па еј, оваа година тие се и најдобри во Светот, пак ке ги повторам зборовите на Мурињо, овој тим на Барселона има 9 играчи кои можат мижејќи да играат . Тоа Интер го нема, по одењето на Ибра и со носењето на нови играчи дефакто потребно е време за максимумот на овој тим . Мене ме радува тоа што осетија еден ваков голем меч, со најдобрите, отскочна даска за иднина, капирате ваљда .
 
В

Вори

Гостин
Oва ли беше моќниот Интер кој ќе атакува на ЛШ оваа година?А се брани на домашен терен...срамота игравте како Челзи во 1/2 финалето лани,да можеше и Мурињо ќе влезеше да застане во одбрана.Меси глумел.... не виде дека го згазна Киву?И додека Ибра играше кај вас беше светец ама сега е пинокио,браво.
Интер изигра типично италијански..и што?
А,што изигра Барселона жити све?
Ја дупат топката,никако да сврзат асолна акција,евентуално ќе шутнеше некој,Нослович ќе се сопнеше или Самуел ќе му ја земеше топката..
Како што глеаш Интер има повеќе шутови,па не би рекол дека вие сте биле подобри..
Факт е дека сте послаби од лани,ја нема онаа сила на Барселона,Барселона која газеше се живо.
Анри е веќе истрошена роба,Иниеста се мачи со повреди,Ибрахим дур се навикне на играта ќе заврши сезоната..
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Никој од Фановите на Интер не велиме дека Барса се слаби,тово оно.
Ама фановите на Барса ова го направија како да победиле 0-5.
Не уништиле, не согазиле што ли не рекоа, а тоа нема веза само што имаа повеке пасови и топката ја држаа повеке.
Колку шанси имаше Интер толку имаше и барса.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
В

Вори

Гостин
Од што се спасија?
Објасними..од продорите на Алвес по десна страна или од маказиците на Ибрахимович?
Што конкретно напраи Барселона?
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Од што се спасија?
Објасними..од продорите на Алвес по десна страна или од маказиците на Ибрахимович?
Што конкретно напраи Барселона?
ја преспа утакмицата?:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom