Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.447
Поени од реакции
6.728
играше ли ибрахимович?
 
B

Beck's

Гостин
А ти Пеце читај сега што ќе ти пишам..
Оваа ли е таа Барселона која игра совршен фудбал? - ќе те молам погледни некое видео има на ЈуТјуб како играше Реал во времето на Зидан.. Кога во средина играа Зидан, Фиго, Макелеле.. Погледни па врати се да видиш што е совршенство..
А за пеналот едно ќе ти кажам.. Прво земи научи се после пишувај.. Абе пеце едно.. Секоја ненамерна игра со рака во сопствениот шеснаесетник не се суди во корист на противникот доколку шутот пред кој следела играта со рака не оди во правец на голот! Па сега види ти дали имаше пенал.. Пеце едно.. Ајт чику таму..
nema potreba da gi baram zidan i figo,gi gledam sekoja nedela xavi-iniesta-messi,odlicno mi pokazuvaat sto e sovrsenstvo.za penalot ok nemoj tolku da se iritiras,sepak bese koment na obicen clen,nego muabetot mi bese deka stvarno mislev ke ve biva mnogu poveke godinava,sto sepak samo edna odbrana vi e odlicna,poveke od odlicna.Iskren da bidam i se plasev vecerva posto mislev deka ke gledam super Maicon(koj ne go zabelezav),Milito i Eto'o istoto vazi i za niv.Zapamti ova e sepak prv natprevar vo grupi,i pak Barca ve unisti so igra celosno,pa da ne zborime za nekoe polufinale ili nesto.Slabi se za LS toa go pokazaa vecerva.Tocka,i ne mislev da provociram,niti pa mislam da go praam toa.Bidete mi pozdraveni:helou:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
nema potreba da gi baram zidan i figo,gi gledam sekoja nedela xavi-iniesta-messi,odlicno mi pokazuvaat sto e sovrsenstvo.za penalot ok nemoj tolku da se iritiras,sepak bese koment na obicen clen,nego muabetot mi bese deka stvarno mislev ke ve biva mnogu poveke godinava,sto sepak samo edna odbrana vi e odlicna,poveke od odlicna.Iskren da bidam i se plasev vecerva posto mislev deka ke gledam super Maicon(koj ne go zabelezav),Milito i Eto'o istoto vazi i za niv.Zapamti ova e sepak prv natprevar vo grupi,i pak Barca ve unisti so igra celosno,pa da ne zborime za nekoe polufinale ili nesto.Slabi se za LS toa go pokazaa vecerva.Tocka,i ne mislev da provociram,niti pa mislam da go praam toa.Bidete mi pozdraveni:helou:
Aко за тебе уништување е резултат 0-0, тогаш што да ти речам.. Оди лечи се додека има време..
А тоа како ќе изиграте во осминафинале или полуфинале не ме интересира.. Прво гледај да се пласирате.. Ќе видиме на крајот кој ќе биде прв во групата.. Дали вие со вашето совршенство или ние со нашата бункер игра.. Киев и Казан ве очекуваат со топол прием на -30 степени..
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Одбраната 10ка за денес КИНЕСКИ ЅИД:vozbud: од самуел пре задоволен Ѕвер исто така и од Лусио! Мунтари направи неколку грешки и не ми се допаѓа за у прв тим Станкович требаше да го започне натпреварот..Ето и Милито 3 натпревар заедно играт што се вели не се уиграни и Занети не ми изигра баш нај добро.Маикон изигра солидно а и Киву изигра Феноменално. Цезар како и секој пат Ѕвер Мота слабо денес изигра.Камбиасо очајно недостасува.
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
nema potreba da gi baram zidan i figo,gi gledam sekoja nedela xavi-iniesta-messi,odlicno mi pokazuvaat sto e sovrsenstvo.za penalot ok nemoj tolku da se iritiras,sepak bese koment na obicen clen,nego muabetot mi bese deka stvarno mislev ke ve biva mnogu poveke godinava,sto sepak samo edna odbrana vi e odlicna,poveke od odlicna.Iskren da bidam i se plasev vecerva posto mislev deka ke gledam super Maicon(koj ne go zabelezav),Milito i Eto'o istoto vazi i za niv.Zapamti ova e sepak prv natprevar vo grupi,i pak Barca ve unisti so igra celosno,pa da ne zborime za nekoe polufinale ili nesto.Slabi se za LS toa go pokazaa vecerva.Tocka,i ne mislev da provociram,niti pa mislam da go praam toa.Bidete mi pozdraveni:helou:
А што во полуфинале Барса се по јаки??Како изгубен случај играја на гостувањето на Стемфорд Бриџ од 20 центар шутеви на алвес 1 не отиде во голот се на трибини ги бркаа топките..Ако не беа лани судиите али ајде..
3 пенали не свираше за челзи!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Не ми е јасно што туку го расправате ланскиот меч со челзи, признајте си ве надиграла барса ве надиграла , на крајот и двете екипи земавте по еден бод и сепак ова е само почеток :smir::helou:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Добро овој гомнаров Филе до кога ке ги фали барса,мрсул еден го напраи Интер ко 6-0 да изгубиле.Башка со дрес излегол ,мајмун невиден.
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Не ми е јасно што туку го расправате ланскиот меч со челзи, признајте си ве надиграла барса ве надиграла , на крајот и двете екипи земавте по еден бод и сепак ова е само почеток :smir::helou:
Па рече ли некој нешто? тој ми иде тука и ми вели ако било полуфинале демек Барса ке победиле.. као демек ти се по јаки во полуфинале а во групите по слаби:kesa:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Знаеш шо е најпатетично ? Да не тепаа па да јадат гомна
Да ги тепавме па да јадат гомна дека не било *фер*

Али на 0-0 а не дека ИНТЕР немаше шанси .... јадат гомна ...

И ај сеа ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
nema potreba da gi baram zidan i figo,gi gledam sekoja nedela xavi-iniesta-messi,odlicno mi pokazuvaat sto e sovrsenstvo.za penalot ok nemoj tolku da se iritiras,sepak bese koment na obicen clen,nego muabetot mi bese deka stvarno mislev ke ve biva mnogu poveke godinava,sto sepak samo edna odbrana vi e odlicna,poveke od odlicna.Iskren da bidam i se plasev vecerva posto mislev deka ke gledam super Maicon(koj ne go zabelezav),Milito i Eto'o istoto vazi i za niv.Zapamti ova e sepak prv natprevar vo grupi,i pak Barca ve unisti so igra celosno,pa da ne zborime za nekoe polufinale ili nesto.Slabi se za LS toa go pokazaa vecerva.Tocka,i ne mislev da provociram,niti pa mislam da go praam toa.Bidete mi pozdraveni:helou:
Добро де, уништување ако е една шанса во втор дел ондак ок, браво за унишувањето . Поседот никогаш не бил меродавен фактор, колку пати се случило едниот тим да има посед, а другиот шанси . :wink:
Освен први 10 минути Барса изигра феноменално, остатокот само доминираа во посед, но не најдоа начин за пробивање на одбраната, Цезар имаше само една интервенција по ударот на Меси и уште една во прв дел, толку, тоа не е уништување .
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.447
Поени од реакции
6.728
Не,на трибини беше,не го виде?
ja мислев дека го извадија......
освен пасовите што ги знаат напамет и трчкарањата на меси нагоре надоле Барса не покажа ништо.....
10 играчи кои веќе 2 година се тим(некои подолго) едвај врзуваа крај со крај против целосно изменет Интер(дури смешно).
ова ли е страшната Барселона? ми ги стресе левоо нагоре и десноо надоле.Анри пичката што се преправаше или меси што одглуми скршена нога по фаулот од киву а 2 секунди подоцна лично го изведе слободниот удар.
Ако мислите дека и оваа година нешто ке освоите гадно сте се заебале, туку ај радувајте му се уште малце на пинокио и вас може ке ви стане јасно зошто не го видовте 90 минути!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Dominirase BARCA vo tekot na celiot mec osven vo eden kratok period sto malce inter se obide da napadne...vo sredniot red totalno ve nadigravme...sekoja cest za vasata odbrana...no na Camp Nou nema da mozete da izdrzite bez da primite gol..aj se gledame slednata utakmica!

ja мислев дека го извадија......
освен пасовите што ги знаат напамет и трчкарањата на меси нагоре надоле Барса не покажа ништо.....
10 играчи кои веќе 2 година се тим(некои подолго) едвај врзуваа крај со крај против целосно изменет Интер(дури смешно).
ова ли е страшната Барселона? ми ги стресе левоо нагоре и десноо надоле.Анри пичката што се преправаше или меси што одглуми скршена нога по фаулот од киву а 2 секунди подоцна лично го изведе слободниот удар.
Ако мислите дека и оваа година нешто ке освоите гадно сте се заебале, туку ај радувајте му се уште малце на пинокио и вас може ке ви стане јасно зошто не го видовте 90 минути!
abe ti go vide startot na Chivu...aj gledaj snimka pa kazi kako bilo!
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Едно , прекрасно одигран утакмица од страна на Лусио Маикон Самуел и Чиву... ако играте вака многу че напрајте со онаква одбрана... :smir:
 
B

Beck's

Гостин
kazete mi iskreno zadovolni ste od igrata na Inter,od rezultatot.Se gleda deka ste zadovolni,zs? Zs Barca celo vreme igrase podobro.Eve ja na primer ne bi bil zadovolen ako Inter celo vreme napaga na Camp Nou,a Barca se brani i edvaj izvlekuva 0-0.Toa ti e
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom