Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
К

кременко

Гостин
До сега Снајдер не изјавил дека сака да дојде во Интер, значи Снајдер у никој случај не ве ебе , он од почетокот на трансфер периодот изјавува дека не сака да иде од Реал :smir:
е арно де, и сеа шо да прајме , да не сакате да ви дадиме некој играч за наредната сезона да играте во ЕЛ:pos2::helou:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.438
Поени од реакции
6.654
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 René Krhin, 30 Amantino Mancini.
Strikers: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli.




-----------Цезар------------
Мајкон-Лусио-Киву-Сантон
-----------------------------
Занети----Мота-----Мунтари
----------Станковиќ--------
-----Милито---Ето'о--------


мислам дека ова е екипата за утре!

мистер мурињо
Ciro Ferrara said that with certain declarations of mine I showed that I am scared of Juventus? Yes, yes..."
шо би рекле нашиве-јајцава ми се стресоа од јубентус:pos2:

не ми е јасно зошто на гоал.ком пишува дека Мурињо ги избркал фановите кога на ИНтер.ит има слики како го следат натпреварот!
http://inter.it/aas/news/reader?N=31995&L=en&CAT=2
Бурдисо на позајмица во Рома!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 René Krhin, 30 Amantino Mancini.
Strikers: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli.




-----------Цезар------------
Мајкон-Лусио-Киву-Сантон
-----------------------------
Занети----Мота-----Мунтари
----------Станковиќ--------
-----Милито---Ето'о--------


мислам дека ова е екипата за утре!

мистер мурињо
шо би рекле нашиве-јајцава ми се стресоа од јубентус:pos2:

не ми е јасно зошто на гоал.ком пишува дека Мурињо ги избркал фановите кога на ИНтер.ит има слики како го следат натпреварот!
http://inter.it/aas/news/reader?N=31995&L=en&CAT=2
Бурдисо на позајмица во Рома!
Мене па не ми е јасно како мозе кордоба да не игра прва постава од секад бил цврст во одбраната мислам дека он треба да игра а не киву за другите играчи се согласувам
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Со срека нека му е на Бурдисо во Рома , сега нема кој да им праи скара на Апиано ... Не го мразев дека си беше тивок , ко ке затребаше тука беше секогаш , не се бунеше што седеше на клупа и играше со срце за Интер и се тепаше со сите , тоа што правеше киксови си е друга приказна :pos2:

Се е ок во формацијата на Занети , само што мислам дека Виера ке игра прва :smir:

п.с Абе дечки Керлон кае шо е дали знае некој ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.438
Поени од реакции
6.654
Се е ок во формацијата на Занети , само што мислам дека Виера ке игра прва :smir:

п.с Абе дечки Керлон кае шо е дали знае некој ?
И ја мислам дека Виеира ке игра реков и 2-3 страни поназад поради незнам која логика Мурињо има доверба во него!
а мене ме Интересира дали тој Керлон воопшто постои! го немам ни на тренинг видено!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
"And when Spalletti said I lacked respect, he should remember that I spoke after a press conference about Inter-Roma in which he was very disrespectful toward us. He should remember it and I also want to tell him that he should work better, because with the team he has he could win everything.
:)

Дежаву од минатата сезона, и тогаш влезе во конфликт со Анчелоти и Раниери, и тогаш ги затвори вратите на тренингот за фановите, и тогаш наводно истите го исвиркуваа на што Мур одговори, да, ме исвиркуваа . . . . според вас, медиумите . :wink:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 René Krhin, 30 Amantino Mancini.
Strikers: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli.




-----------Цезар------------
Мајкон-Лусио-Киву-Сантон
-----------------------------
Занети----Мота-----Мунтари
----------Станковиќ--------
-----Милито---Ето'о--------


мислам дека ова е екипата за утре!

мистер мурињо
шо би рекле нашиве-јајцава ми се стресоа од јубентус:pos2:

не ми е јасно зошто на гоал.ком пишува дека Мурињо ги избркал фановите кога на ИНтер.ит има слики како го следат натпреварот!
http://inter.it/aas/news/reader?N=31995&L=en&CAT=2
Бурдисо на позајмица во Рома!
Виера ќе игра прв тим. Најверојатно Занети ќе оди лев бек, а Виера на негово место.

-----------Цезар------------
Мајкон-Лусио-Киву-Занети
-----------------------------
Мота----Виера-----Мунтари
----------Станковиќ--------
-----Милито---Ето'о--------

Јас би сакал да го видам Кварезма како плеј а Дејан да игра на местото на Мунтари или Мота.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Не пишувам бе јас за Ибрахимович... Ама ти изглеа си ја имаш мувата на капата и сеа да вратиш нешто, удри дека јас сум пишувал за Ибрахимович...

Како и да е...

Бурдисо во Рома по се изгледа е веќе завршена работа...

Повеќе

А најлошиот дел е што Мурињо сеуште верува во дедо Патрик... :kesa::kesa::kesa:
Ej ako go spomnes uste ednas ibrahimovic ke pomislam deka deka si vo romanticna vrska so nego
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075

E па дечки, со здравје да си се служите и за многу години да е работава :)

Имајте во предвид дека не е комплетиран, значи има некои страници кои се сиромашни со информации па ќе ги пополнуваме полека - полека, има некои материјали кои ми ги пративте а не стигнав да ги ставам и така...

Исто така, немав време да тестирам дали функционира најдобро на различни конфигурации, така да очекувам да се појават грешки и ако има да ме информирате.

Посебно ме интересира дали форумот се прикажува барем пристојно, мојата резолуција е 1280x800 и на таа изгледа добро. Ме интересира како изгледа сајтот ако користите помала резолуција (1024х768). Ако може некој нека направи скрин-шот.

Логото и банерот се поставени „на слепо“ затоа што дечките што ги работеа немаа појма како ќе изгледа сајтот. Затоа, пожелни се идеи како да ги направиме уште подобри.

Би можеле и да пратите линкови за стари видеа од youtube (ќе видите на што мислам) за да ја пополниме таа страна.

Давајте и стримови за утрешниот меч со Бари, се надевам дека со помош на Ibrakadabra ќе успееме да поставиме стрим со Chat , значи да гледаме фудбал и да си правиме муабет.

Информирајте ги сите, ставајте линкови во потписи, ако има доброволци да водат Facebook група нека се пријават... и то...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
браво за оваа зделка ова ни фалеше и се потврдува дека интер ги има најдобрите фанови во македонија
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Ja би водел facebook група, најмал проблем, ке ја креираме .

Него ке може и ние " обичните " да учествуваме во креирање на некои вести, ставови, најави, и слично или ? . . .

Иначе вечер ке се заангажирам за отварање на блогот конечно, а за шминка на истиот ке средувам деновиве, или ако е едноставно тогаш вечерва, уште боље :) .
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Капа доле Iosono... Браво мајсторе! :)

Одлична работа си завршил...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Ja би водел facebook група, најмал проблем, ке ја креираме .

Него ке може и ние " обичните " да учествуваме во креирање на некои вести, ставови, најави, и слично или ? . . .

Иначе вечер ке се заангажирам за отварање на блогот конечно, а за шминка на истиот ке средувам деновиве, или ако е едноставно тогаш вечерва, уште боље :) .
За почеток најдобро е се што имате за објавување да ми го праќате по маил или ПП па јас ќе го објавам. Предходно, регистрирајте се со истиот ник од Кајгана, за може под се што е ваше да стои дека сте го објавиле вие. Понатаму ќе видиме со пристап како ќе направиме зошто треба за тоа некое искуство а во главно јас треба да објаснам доста работи.

Како и да е, очекувам што повеќе да се пријавите за објавување информации зошто како и што кажав на почетокот, јас самиот немам толку време. Доволно е да има по 2-3 актуелности во денот, може да се преведат од Интер.ит или некој друг сајт.

Може да направиме нешто за колумни па кој сака да пишува...

За блогот лесна работа, среди го и ќе го прикачиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom