Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
С

сашенко

Гостин
Ањели се превртува во гроб:tapp: ваква игра не памтам некогаш да изиграл Јувентус....


Се надевам нема нешто многу тешко врз гробот да може барем на раат да се преврти...лесна нека му е земја ве4ерва посебно...



Ањели врати сме смени нешто овие не ги бива ни за кур бричење.НИ треба јувентус стариот да се врати овие новивие дошче да се учат кај нас и парите да ни ги зимааат.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
А Манчестер без Руни, Бербатов, Валенсија, Видиќ, Фердинанд, Еванс, Браун, ван дер Сар...?
Некој напишал погоре за нови трансфери заслиувања ....
Оваа дисквалификација ќе има огромен финансиски импакт на клубот, така да не би се надевал на некои јаки трансфери. Може да си купиме уште некој тиаго, алмирон, поулсен...:uvo:



АЛО МОДЕРАТОР, ЗОШТО МИ Е ЕДИТИРАН ПОСТОВ?!?!?!?!!!!!!!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тоа е тоа ... Можеби резил , можеби срам , но што е тука е ... Убаво да ми спиете, гушнете си ја вашата сакана, заспијте така голи еден покрај друг и не мислете на вечерашниов натпревар ... И запомнете : После дождот доаѓа сонце ... Позади облаците секогаш се крие сонцето ... Добра ноќ мои bianconeri !!!
 
С

сашенко

Гостин
Тоа е тоа ... Можеби резил , можеби срам , но што е тука е ... Убаво да ми спиете, гушнете си ја вашата сакана, заспијте така голи еден покрај друг и не мислете на вечерашниов натпревар ... И запомнете : После дождот доаѓа сонце ... Позади облаците секогаш се крие сонцето ... Добра ноќ мои bianconeri !!!

Пази на сонцето ке ти се стопи сладоледот хехе без навреда........
ина4е добра ноќ..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не ми е јасно как може на 1 ебан пораз било од каљари или баерн да серате одма да јадете сите тва шо не треба а некни ко победииме на интер,ка изигруват супер утакмица 1 нема да дојде да честите искрено!?!?! ај кажејте зашо???


п.с се однесува на навивачето на др клубови.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Многу слабо одиграа Јувентус заслужија да изгубат ако продолжат така не им се пишува арно.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ме разочараа длабоко до дното на душата нека им дојде памет еднаш знаатли чив дрес носат !!!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Не ми е јасно как може на 1 ебан пораз било од каљари или баерн да серате одма да јадете сите тва шо не треба а некни ко победииме на интер,ка изигруват супер утакмица 1 нема да дојде да честите искрено!?!?! ај кажејте зашо???


п.с се однесува на навивачето на др клубови.
Редно време е во Јуве да се сменат некои работи,почнувајќи од тренерот !!
 
С

сашенко

Гостин
Многу слабо одиграа Јувентус заслужија да изгубат ако продолжат така не им се пишува арно.

Кај да продолжат?Толку...серија а добро играат горе - доле само овде заебаваа а сега пошо заврши можеме целосно да се посфетиме на КАЛЧОТО.Ако и тоа не го освојат тогаш нека ме послуша Елкан нека им даде отказ на сите и нека купи друг клуб и да го преименува јувентус.Така ке се подобриме сигурно...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Не ми е јасно как може на 1 ебан пораз било од каљари или баерн да серате одма да јадете сите тва шо не треба а некни ко победииме на интер,ка изигруват супер утакмица 1 нема да дојде да честите искрено!?!?! ај кажејте зашо???


п.с се однесува на навивачето на др клубови.

Другар кој ги ебе не им се замарај, лечат комплекси тука. Ќе бришат модераторите.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Фалеше Ќелини, Диего изигра лошо многу, ама го затвораа и со фаули многу. Мислам дека Јуве изгуби на сила и физичка спремност, ние игравме со Гладбах во петок, а вие со Интер во сабота. Тоа се одрази многу. А мислам дека згреши многу Ферара што го вади Дел Пиеро а го стави Поулсен. Како и да е поздрав и многу среќа понатаму.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Фалеше Ќелини, Диего изигра лошо многу, ама го затвораа и со фаули многу. Мислам дека Јуве изгуби на сила и физичка спремност, ние игравме со Гладбах во петок, а вие со Интер во сабота. Тоа се одрази многу. А мислам дека згреши многу Ферара што го вади Дел Пиеро а го стави Поулсен. Како и да е поздрав и многу среќа понатаму.
од кога ти за Баерн од денес ??? Ништо тоа е тоа мора да се освои Европа лига по можност да се паднеме со некој од балканов да бодриме во живо.А кој место Ферара јас мислам Хидинк уште во петок да се земе ајт поздрав идам да мерам притисок
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Тоа ти е, иако Јуве ми е симпатичен тим, сепак се надевам дека ќе го пребродат овој пораз. Сега искрено имат квалитет да ја земат Лига Европа, а можеби и скудетото. А шо го изедеа денеска онака цел и немиен, ептен!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кај да продолжат?Толку...серија а добро играат горе - доле само овде заебаваа а сега пошо заврши можеме целосно да се посфетиме на КАЛЧОТО.Ако и тоа не го освојат тогаш нека ме послуша Елкан нека им даде отказ на сите и нека купи друг клуб и да го преименува јувентус.Така ке се подобриме сигурно...
Па за калчото мислев ако продолжат со таа игра, инаку сакав да изгубите искрено да се спуштите малку на земја пукавте филм дека кога играте со големи клубови не губите само од најслабите сте губеле:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Страмно и страшно, дури да не ти се гледа. Поздрав до сите зналци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom