Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Фантастична - магична победа. Нека ни се множат и само напред. Се виде кој е кој, се виде кој е вистинскиот шампион. Посебно ме погоди моментот кога Марчизио и Дел Пиеро го прославија голот, онака со цело срце и душа. Браво Јуве, Форза ДЕЛ ПИЕРО.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Aјде ти шимејл слушај го другар ти лејди гага тамо и не замарај овде, драпај си мадињата на друго место, италијанскиот фудбал баш напротив не пропаѓа, туку се дига и ќе се врати каде што му е и местото, и не ми споменуј више англиска лига, да не им беше Абрамович уште ќе гледаа финале ЛШ Милан - Јувентус и ќе го папаат како што го папале увек.

Е сеа твоите мили БРАТЕ што не се кадарни да пројдат 1/8 незнам..... А тоа дека утакмицава Интер бил заинтересиран и нејќел да тепа као демек а ?

Немој не ме радуј.

Дечки јувентини уживајте во ноќта, честита нека ви е победата, игрите у Италија штотуку почнаа :pipi:
Јас сум за Јуве, али Милан што си го изеде од Арсенал поштено не е крив Абрамович :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
хахахахха, што ме смеете...ви се спушти малку температурата на -5 и ајде сега...како да сви станале шампиони во сериа А...цццц, па незабележавте дека имаше налог ИНТЕР да не победи во никој случај, зашто лигава уште од декември ќе беше решена и непривлечнаа, вака барем и понатака ќе ни биде интересно како ја голтате прашината....а ние се поигруваме совами како со мали дечиња...радујтесе дечки барем неколку дена...доправа ве чекаат разочарувањата...прво ќе започнете со БАВАРЦИТЕ.
едно прашање од сите оние кои вечерва го гледаа дербиво...
Кој Победи???
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Фантастична - магична победа. Нека ни се множат и само напред. Се виде кој е кој, се виде кој е вистинскиот шампион. Посебно ме погоди моментот кога Марчизио и Дел Пиеро го прославија голот, онака со цело срце и душа. Браво Јуве, Форза ДЕЛ ПИЕРО.
Магична не е! Сме ги дробеле, дробеле, години, години!

Само, да му пикниме малку кур, во устите, да им ги подзатнеме. Можат на суд да добиваат титули, ама на терен да губат и да внесуваат во игра лајнари провокатори како Матераци и Балотели, пак нема да ја добијат ни битката ни војната!

Војната не завршува со крајот на сезоната!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
хахахахха, што ме смеете...ви се спушти малку температурата на -5 и ајде сега...како да сви станале шампиони во сериа А...цццц, па незабележавте дека имаше налог ИНТЕР да не победи во никој случај, зашто лигава уште од декември ќе беше решена и непривлечнаа, вака барем и понатака ќе ни биде интересно како ја голтате прашината....а ние се поигруваме совами како со мали дечиња...радујтесе дечки барем неколку дена...доправа ве чекаат разочарувањата...прво ќе започнете со БАВАРЦИТЕ.
Подобро со баварците отколку со дебатинте на лига на шампиони.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
forzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa site igraciigra super ali spored mene najdobro igrase Marchisio , Caceres i Chielini

i sissoko sekako
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Na Interasive popametno ke mu bese da go gledaa Roki na A1.

Toj barem pobedi !!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: Зеленко имаш за ова брат секоја чест се утепав од смеење:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Inter seuste e mal klub vo sporedba so Juventus

toooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ЈАС ЌЕ ти ОДГОВОРАМ.....
ПОБЕДИ РАСИЗМОТ
срам за италјанскиот фудбал
да не си гледала друга утакмица???:nesum:
јас мислам дека Јуве победи...прашај наоколу
еиии интерашиве ги нема збор да кажат па сега јасминка ја праќаат...срамота бе девојчето да се срами тука..бидете мушки ебаго,признајте пораз:pos:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Forza Bienconeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pozdrav do site navivaci ultra na juventus
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
ЈАС ЌЕ ти ОДГОВОРАМ.....
ПОБЕДИ РАСИЗМОТ
срам за италјанскиот фудбал
Баш би сакал да видам твој коментар доколку победеше шИнтер тогаш што ќе имаше да кажеш а не да сер*ш сега овде !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom