Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.744
Ајде ајдеееееее честито нека ни е!!!! :јуве1:

Џабе им беа и тие милион “прекршоци“ што им ги свирна судијата, “шампионот“ беше отворен како варен костен. :wink: Секоја чест за сите, СИТЕ ДО ЕДЕН! Се виде кој е кој...

Ајде сега на СКОКАЊЕ!

:јуху::јуху::јуху:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Маче ние сме се радувале 30 пута (со се Серија Б). Кај сме отишле сме освоиле!

Ние освојаваме на терен! Вие на СУД!

Засраметесе, плачипички. :nenene:
Ааа да, јас сум бил од таа генерација, а ти си бил сведок на 30-те титули на Јувентус. Брао, ти симињам капа царе.

"Ние освојаваме на терен! Вие на СУД!"

Ама вие губите на СУД, не ?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Па да јаки се они за Наполи, Болоња и Киево а кога ќе дојде утакмица со Јуве одат на икс! Пацерски тим нека пукнат сеа заедно со Балотели
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Од денеска сум убеден дека ќе се крене формата на тимот, видовте на крајот како се изгушкаа сите мислам дека ставија крај на таа црна серија :vozbud: ЧЕСТИТКИ ЗА ПОБЕДАТА СЕПАК !!!!!!!Next on the list: Bayern M.:vozbud:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Еве и вие фанови на Јуве дочекавте да се радувате, па нека вие честито...но гледавме еден подпросечен натпревар...Интер беше за никаде, незаинтересиран за победа , А Јуве даде максимално напор за да победи...сепак генерална оценка...италјанскиот фудбал само пропаѓа во гомна...штета.
Вие начекавте да се нарадувате после светлосни години кога освоивте титула на зелена маса. Тоа ви беше радост,ние сме навикнати на тоа,едно 29 пати у лига и незнам уште колко у Европа.А сега комотно да одаш да си купаш PALOMA и да си плачеш. :back::juventus:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Честито ,

мада потегот на Златната канта беше за нигде , и после не видов зашо се закашкаа Мота и Буфон ... Се на се - поинтересно првенство =)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
kire inter напиша:
Како прво најголеми педери тревата ја направиле ко лизгалиште,второ дадоа гол од опсајд, трето пак нема да освојат се знае кој ке биде шампион
Хахахахахахаа
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Од секогаш биле пациенти овие Шинтер и тоа ќе останат засекогаш. АААААААААААААА лузери можат само да сисаат!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.878
Поени од реакции
23.243
Еве и вие фанови на Јуве дочекавте да се радувате, па нека вие честито...но гледавме еден подпросечен натпревар...Интер беше за никаде, незаинтересиран за победа , А Јуве даде максимално напор за да победи...сепак генерална оценка...италјанскиот фудбал само пропаѓа во гомна...штета.

Aјде ти шимејл слушај го другар ти лејди гага тамо и не замарај овде, драпај си мадињата на друго место, италијанскиот фудбал баш напротив не пропаѓа, туку се дига и ќе се врати каде што му е и местото, и не ми споменуј више англиска лига, да не им беше Абрамович уште ќе гледаа финале ЛШ Милан - Јувентус и ќе го папаат како што го папале увек.

Е сеа твоите мили БРАТЕ што не се кадарни да пројдат 1/8 незнам..... А тоа дека утакмицава Интер бил заинтересиран и нејќел да тепа као демек а ?

Немој не ме радуј.

Дечки јувентини уживајте во ноќта, честита нека ви е победата, игрите у Италија штотуку почнаа :pipi:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Честито нека ни е :)

А може некој да ми каже зошто Келини има маска на фацата?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ааа да, јас сум бил од таа генерација, а ти си бил сведок на 30-те титули на Јувентус. Брао, ти симињам капа царе.

"Ние освојаваме на терен! Вие на СУД!"

Ама вие губите на СУД, не ?
Ај вака, поинаку, малку.

Да не освоеше на суд титула за 2005/2006 година, воедно да не ослабеа ни Милан ни Јувентус, дали во наредните 30 години Интер ќе освоеше титула во Италиј.

Или еве, ај за Арсенал, дали Арсенал во идните 20 години ќе освои титула?

Да, коа ќе прдни умрениот. :nesvest:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Juve bese podobar vo sekoj segment od igrata za vreme na cel natprevar , pa ne mi e jasno kako nekoj se osuduvaat da recat pacerski pobedija :tapp:

Procitav pred nekoj den od nekoj splinterista ovde na forumov deka Marchisio e kanta igrac (ne se sekavam tocno koj go napisa toa) , duri i go stavi vo isti kos so grygera , molinaro , tiago... ajde valjda se zasrkna vecerva posle potegot
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ајде честито нека ви е победава...јас си ќарив на вас :vozbud::wink: ама тоа детето Маркизио игра со срце за јуве се гледа...трча ко последна да му е и каков гол даде..респект!Добро што ги заќутеа малце Интерашиве,мислеа најдобри се...ама изглеа не се...ни трага ни глас од нив :pos:....како и да е го глеам јуве и незнам за што му служи нападот ..ни Амаури ни Дел Пиеро не покажаа ништо.важно е тепавте,поздрав до вас! :smir::tv:
 

Jasminka-INTER

ГО САКАМ ИНТЕР
Член од
27 април 2009
Мислења
72
Поени од реакции
10
Aјде ти шимејл слушај го другар ти лејди гага тамо и не замарај овде, драпај си мадињата на друго место, италијанскиот фудбал баш напротив не пропаѓа, туку се дига и ќе се врати каде што му е и местото, и не ми споменуј више англиска лига, да не им беше Абрамович уште ќе гледаа финале ЛШ Милан - Јувентус и ќе го папаат како што го папале увек.

Е сеа твоите мили БРАТЕ што не се кадарни да пројдат 1/8 незнам..... А тоа дека утакмицава Интер бил заинтересиран и нејќел да тепа као демек а ?

Немој не ме радуј.

Дечки јувентини уживајте во ноќта, честита нека ви е победата, игрите у Италија штотуку почнаа :pipi:
хахахахха, што ме смеете...ви се спушти малку температурата на -5 и ајде сега...како да сви станале шампиони во сериа А...цццц, па незабележавте дека имаше налог ИНТЕР да не победи во никој случај, зашто лигава уште од декември ќе беше решена и непривлечнаа, вака барем и понатака ќе ни биде интересно како ја голтате прашината....а ние се поигруваме совами како со мали дечиња...радујтесе дечки барем неколку дена...доправа ве чекаат разочарувањата...прво ќе започнете со БАВАРЦИТЕ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom