Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Добро бе го гледа ли некој натпреварот!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
х-2 искача денес ... чиста победа се очекува:pipi:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Spustite ultra surf i uklucete go nego za da ne ve prekinuva na sred natprevar...

inace dobra vest e so Bordo vodi :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
На овој од athe што го имате оставено ми ја дава Бешикташ да ја гледам!

Дајте било каков стрим!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Spustite ultra surf i uklucete go nego za da ne ve prekinuva na sred natprevar...

inace dobra vest e so Bordo vodi :)
Ништо не е важно ако не тепаме ние, срамота е ова веќе, ако не тепаме слободно сите нека си најдат нов клуб, од Ферара па се до физотерапевтите, вклучувајќи ги тука и играчите!

Едит: Каморанези 45 мин, за 0-1
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
0-1. Мауро Герман Каморанези. Крај на првото полувреме.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Не гледав, така да не можам да коментирам. Важно водиме 1-0 со голот на Каморанези. Ако некој ја гледал нека каже нешто повеќе, како играме, имаме ли шанси и сл.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Полувреме...

Не сме којзнае колку импресивни, но поседот на топката е во наша корист. Повторно се прават исти грешки од прекини, неверојатни пропусти на одбраната при нафрлени топки од корнерите на Макаби. Џиџи не извади по којнае кој пат, неверојатна интервенција имаше при еден корнер на Макаби, од мешаница. Диего беше најдобар засега, Касерес исто така беше солиден, асистираше за голот на Камо. Се на се, добро е. Во второ полувреме уште некој гол и супер е.

И Бордо води, што е добро за нас. :точно:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Не гледав, така да не можам да коментирам. Важно водиме 1-0 со голот на Каморанези. Ако некој ја гледал нека каже нешто повеќе, како играме, имаме ли шанси и сл.
i nisto ne propusti... dosadno poluvreme , se igrase dosta ostro, a imase momenti i koga Macabi bese podobar i imase edna 100% sansa (Buffon spasi po obicaj)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Немам ништо и јас, а бе дримбокс му е мајката . . .
Прво полувреме добро играме, имавме шанси, а и тие имаа една шанса ама имаме супермен на гол. Диего ги направи мајмуни неколку пати :). Педерчињата пак си тепаат. Тиаго е најмизерен и мора да си оди!

А за Dreambox-от во право си, од кога ставив 2 години немам утакмица на Јуве пропуштено :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom