Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Дечки ај честитки и од мене за оваа големо засилување (5-то по ред) :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Сега ќе ги вратиш:haha::xD:
Тими остарев бе:):)

''At Lyon 2.5 million euros, more than 500 thousand euros of prizes to give up the player. Grosso-year contract for 1.2 million euros.''

значи си останавме на договореното,јуве плати 2.5 милиони а Гросо доплатил 500.000 евра,свака част,е тоа се вика играчиште,брате од мене имаш 500 денари:pos2: и кафе нешо сокче ако сакаш:)

брат мислам доволно беше со потврдиве,сите можни весници ги прочитавме,и на А1 дури објавија:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Нека му е со среќа на Гросо и му посакувам многу успеси и титули во дресот на Јуве. Конечно и ние да потпишеме со добар бек кој ќе влее сигурност во нашата последна линија а исто така ќе биде опасен по левата крилна позиција со своите пробиви. Тимот полека добива шампионски сјај, па... нека му ја мислат сега другите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.502
Поени од реакции
58.895
Трач имаја OFFICIAL изваено пред Јуве и Лион, дури ималку се уплашив ама на Лион му вервам :pos2:

Важно е шо Гросо ми е останат во добро сеќавање и секогаш ко ќе го видам ми текнува на ова

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
По то и по ова:


:pos2:

Глумава појќе ме плаши :pos2:.
Човекот буквално и ја донесе титулата на Италија. Одлично засилување ви е, честитки!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Фала на сите кои честитаат:vozbud: Иначе ќе го држи ли овој Робен?:xD:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
По то и по ова:


:pos2:

Глумава појќе ме плаши :pos2:.
Човекот буквално и ја донесе титулата на Италија. Одлично засилување ви е, честитки!
Какви пенали му се судени на Интер последниве 2 сезони ова фал за затвор е во споредба со нив :salut:

Енивеј фала за честитките. Прв си од интерашите мислам :smir:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Фала на честитките:smir:

Мислам дека гросо одлично ќе се вклопи во играта на Јуве и ќе има голем придонес во нашите идни успеси кои се надевам дека сезонава нема да изостанат и оваа нема да биде уште една од низата посни сезони.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ajде нек' се угоде :) Супер дил направил Секо - 2мил на 3 годишни рати плус можност за уште 1мил во зависност од перформансите на играчот :wink:. Доста мајчин испадна батко Секо во преодниов рок, секоја чест мајсторе!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ajде нек' се угоде :) Супер дил направил Секо - 2мил на 3 годишни рати плус можност за уште 1мил во зависност од перформансите на играчот :wink:. Доста мајчин испадна батко Секо во преодниов рок, секоја чест мајсторе!
;) abe se znae koj e koj juve e juve a ne nekoj drugi kluboj
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
охохоооо.....се покрива ДУПКАТА во левата страна,мислам и дека Де Чеглје ќе сака да си се докажи(ништо чудно и да го добие местото пред Гросо!!!) значи има добра конкуренција скоро на сите позиции во тимот,многу тренери би сакале да се на местото на Ферара во овој момент :):):)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Уф, се зачудив. Нека ни е честито засилувањето и наше е скудето и ЛШ. :) Конечно Јуве ке живне од ова што се случи во 2005/2006.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
охохоооо.....се покрива ДУПКАТА во левата страна,мислам и дека Де Чеглје ќе сака да си се докажи(ништо чудно и да го добие местото пред Гросо!!!) значи има добра конкуренција скоро на сите позиции во тимот,многу тренери би сакале да се на местото на Ферара во овој момент :):):)
ha ha ne veruvam deka deceglie ke se pokazi podobar od groso se razbira ako ovoj izigra na nivo kako sto treba, a deka deceglie ke stane podobar ne veruvam nekako mi e somnitelen tipot po trcanjeto me potsetuva na molinaro, koga trca so topka stom glea vo zemja ne biduva od nego igrac za juve.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
ha ha ne veruvam deka deceglie ke se pokazi podobar od groso se razbira ako ovoj izigra na nivo kako sto treba, a deka deceglie ke stane podobar ne veruvam nekako mi e somnitelen tipot po trcanjeto me potsetuva na molinaro, koga trca so topka stom glea vo zemja ne biduva od nego igrac za juve.
Апсолутно не се согласувам.
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene: Нема врска тоа што збориш.

Инаку од кај знаеш дека на Гросо ке му тргне 100%, а пак на Де Чеље ако му тргне, само сететесе со неговите центаршутеви кога се вадевме ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom