Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Јаооо како изигра Диего луѓе.. Свака му част... Дечково е стварно топ.. Милам дека одлично би се снашол во Јуве, па макар и на кој позиција да би играл!!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ако најдете некој добар highlights за Милан - Вердер кажете.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ГО МРАААААААЗААААММММММ, МРАААЗАММММ.....

http://goal.com/en/news/10/italy/2009/02/26/1128816/juventus-mauro-camoranesi-out-for-several-weeks-with-broken-rib

Мислев дека истегнал мускул ама скршил ребро :(. Го памтам стартот кога Лампард со колено го погоди каморанези и се тргна настрана прејќи се на три и пол.
За него еден сендвич од Поулсен и Сисоко на следниот меч
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Браво за Вердер, ги изебаа Милан, Диего во најдобро светло се покажа
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Стварно денес Диего се покажа во право светло.. Колку добар во офанзива исто толку добар и во дефанзива... Мора да атакуваме на него.. Со ваква игра и овие перформанси што ги покажува и то како ке ни биде од корист.. Се надевам дека Дудлачон Секо ке издудла така добро што Диего ке го видиме во црно бел дрес!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ок, фала.

А за повредата на Каморанези не е виновен Лампард мислам, тоа со коленото што викаш мислам беше друг старт.
И тоа како е, во скок го погоди со колено и каморанези падна, интервенираја мислам лекарите и се врати каморанези, поигра некое време и то едвај па по некое време излезе. И тоа како е тој фаул во прашање
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
У пич*у матер кој ќе го гледа тоа дрвото Маркиони пак :uvo:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Јувентус против Челзи = КАТАСРТОФА
Само Амаури се трудеше нешто да направи,Дел Пиеро камен,пробуваше да изнуди фаул за да шутира слободен цело време,Маркиони дрво,Недвед едно подавање не сврза,само трчаше,Сисоко стандард си држеше средина.......другите не ги коментирам пошто и онака немаа контакт со топката

За Молинаро не трошам зборови:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Еве ме прв пат после поразот да пишам нешто. Не беше подобар Челзи но заслужено победи. Јуве имаа само една сериозна шанса (таа на Дел Пиеро на почетокот.)
Гледам сите се палат по Амаури дека бил најдобар. Што направи Амаури јас незнам. Не го видов цела утакмица, Трезеге влезе и одма се најде во шанса само што не ја искористи. Сите плукаат по Молинаро, Ако Молинаро беше слаб кажете што изиграа Мелберг, Легротаље, Тиаго.... и кажете колку продори направија Челзи од левата стрна (од кај Молинаро и Недвед) а додека цела игра на Јуве течеше од Левата страна.Не дека го бранам Молинаро ама криво ми е што сите сте се запнале за него а не ги гледате другите слабости.
А за реваншот јас ако сум Раниери (ама не сум) би настапил со тројца напаѓачи. Трезеге, Јакинта, Амаури, и ке форсирам високи топки, видовме дека пробивања по средината не идат во прилог. Алекс не беше толку јак во воздушни дуели (Амаури му ги зема повеќе од пола). И не е ништо изгубено, во торино ке ги плеснеме и ке идеме понатака, Форца Јуве.
Амаури беше мен оф д меч за Јуве на мечот против Челзи..Тоа е мое мислење..Се што беше во негова можност, и секоја шанса што му се укажа ја искористи максимално што можеше да се искористи...
Мелберг беше исто така еден од подобрите на теренот за Јувентус..Другите сите изиграа слабо во одбраната...
Недвед може не направи нешто за нападот толку многу, ама во одбраната имаше неколку пресечени топки, за разлика од тоа дрвото Молинаро кој својот единствен убав потег му беше во 85 минута и остана на тој...
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Еве ме прв пат после поразот да пишам нешто. Не беше подобар Челзи но заслужено победи. Јуве имаа само една сериозна шанса (таа на Дел Пиеро на почетокот.)
Гледам сите се палат по Амаури дека бил најдобар. Што направи Амаури јас незнам. Не го видов цела утакмица, Трезеге влезе и одма се најде во шанса само што не ја искористи. Сите плукаат по Молинаро, Ако Молинаро беше слаб кажете што изиграа Мелберг, Легротаље, Тиаго.... и кажете колку продори направија Челзи од левата стрна (од кај Молинаро и Недвед) а додека цела игра на Јуве течеше од Левата страна.Не дека го бранам Молинаро ама криво ми е што сите сте се запнале за него а не ги гледате другите слабости.
А за реваншот јас ако сум Раниери (ама не сум) би настапил со тројца напаѓачи. Трезеге, Јакинта, Амаури, и ке форсирам високи топки, видовме дека пробивања по средината не идат во прилог. Алекс не беше толку јак во воздушни дуели (Амаури му ги зема повеќе од пола). И не е ништо изгубено, во торино ке ги плеснеме и ке идеме понатака, Форца Јуве.

1.statistika pogledni i ke vidis koj kolku sutevi imal:smir::smir:
2.ako amauri ne izigra dobro ne znam koj izigra.2-3 pati skrsi po nekoja kicma so negovite driblinzi gi prati u Ohrid u sv.erazmo u kostozglobnoto.:smir::smir::smir:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Deco е најновиот играч поврзан со Јувентус, ова е последната шпекулација од гоал.цом. Не знам колку се за верување тие, но еве да го прокоментирам ова, и покрај тоа што Deco е еден од моите омилени играчи и е одличен играч нема дилема во тоа, сепак не би го сакал во Јувентус, подобро би било некоја подолгорочна опција затоа што овој побеќе од 2 години не може да игра.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Deco е најновиот играч поврзан со Јувентус, ова е последната шпекулација од гоал.цом. Не знам колку се за верување тие, но еве да го прокоментирам ова, и покрај тоа што Deco е еден од моите омилени играчи и е одличен играч нема дилема во тоа, сепак не би го сакал во Јувентус, подобро би било некоја подолгорочна опција затоа што овој побеќе од 2 години не може да игра.
Абе каков Деко, Нека го земат Рибери ако можат. Моментално е нај добра опција, класично лево крило.
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
1
Barcelona Reach Basic Agreement With Bayern Munich For Franck Ribery

Abe nasiov seko da ne spie ej aloo neka go osvesti nekoj barsa ke ni go zeme pred nos eden od najdobrite na taa pozicija u momentov!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom