Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
на UHF тери ја тама ке ја најдеш само ако имаш антена ако си само на кабелска не ни пробуви оти ништо нема да најдеш.....btw за инает ја уплатив 2ка:vozbud::vozbud::vozbud:
Јас ги пишав Јувентус 2-2 и Ливерпул 2-2. Со 100 ден 5 700 ден
Ај позз се читаме после натпреварот, сега идам да се спремам, ке гледаме заедно цело друштво бјанконери. Форца ЈУВЕНТУС
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ништо немам антена....
Ако се снајдам некако да ја фатам на ТВ ако не стрим што друго, у пизду матер многу се нервирам така знае ли некој каде на друго место ке ја дават 100%.



Инаку ја очекувам игра како што игравме со Реал Мадрид, одбраната надвор од голот како со Реал мадрид што бевме одбраната на центарот и кај ке претнат. Богами ако му тргни на Каморанези и Недвед и Дел Пиеро лагајте му га ... :vozbud:



Имам кабловска ама немаме антена ...
HRT 2 на инфо канало на кабелнет мош ке ја дават види:vozbud::vozbud:

Јас ги пишав Јувентус 2-2 и Ливерпул 2-2. Со 100 ден 5 700 ден
Ај позз се читаме после натпреварот, сега идам да се спремам, ке гледаме заедно цело друштво бјанконери. Форца ЈУВЕНТУС
:pos2:исто брат да не си препишал од мене?:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ништо немам антена....
Ако се снајдам некако да ја фатам на ТВ ако не стрим што друго, у пизду матер многу се нервирам така знае ли некој каде на друго место ке ја дават 100%.



Инаку ја очекувам игра како што игравме со Реал Мадрид, одбраната надвор од голот како со Реал мадрид што бевме одбраната на центарот и кај ке претнат. Богами ако му тргни на Каморанези и Недвед и Дел Пиеро лагајте му га ... :vozbud:



Имам кабловска ама немаме антена ...
И јас сум на кабловска ама ја фаќа МТВ 2, види барај пак подобро.

А како што гледам изглеа ке ми се исполни желбата да не игра Поулсен од прва, но треба да почекаме.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
И јас сум на кабловска ама ја фаќа МТВ 2, види барај пак подобро.

А како што гледам изглеа ке ми се исполни желбата да не игра Поулсен од прва, но треба да почекаме.
Почна емисијата на Sky Sport Italia посветена на натпреваров, најверојатно нема да игра Поулсен.


@xfire јави се во кабловската и прашај ги на која фреквенција е МТВ 2. или стави виљушка позади место антена и скенирај, јас така ги фаќав MTВ:pos:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Почна емисијата на Sky Sport Italia посветена на натпреваров, најверојатно нема да игра Поулсен.


@xfire јави се во кабловската и прашај ги на која фреквенција е МТВ 2. или стави виљушка позади место антена и скенирај, јас така ги фаќав :pos:
:pos2:..видете сега тука кај нас во Струмица не ја стават МТВ 2 бидејки таа е албанска а во Струмица нема албанци и за тоа ја нема низ кабловските телевизии така да ке се снејде да гледа од некаде верувам :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Како што гледам по форумиве Мелберг ќе стартува на десната бековска позиција на местото на Григера
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Според Goal.com вака ке изгледа составот а во него е и Мелберг како десен бек:vozbud::vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Момци јас се одјавувам, се надевам наредниот пост ќе ми биде славенички!

FORZA JUVE !!!
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
:pos2:..видете сега тука кај нас во Струмица не ја стават МТВ 2 бидејки таа е албанска а во Струмица нема албанци и за тоа ја нема низ кабловските телевизии така да ке се снејде да гледа од некаде верувам :vozbud::vozbud::vozbud:
А ти тимче матичар си нешто па што знаеш дека нема Албанци во струмица??
Инаку очекува одличен натпревар, одлично да одиграат момците и се надевам дека ке му го обелат образот на италијанскиот фудбал и ке докажат кој е кој во италија и пошироко.. Ајмо сите заедно вечерва да славиме!! FORZA JUVE!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ПОЗДРАВ!!!Уште 1 саат cant waiiiiiit:vozbud::vozbud::vozbud:
веке еуфорија ме фаќа како се ближи почетокот на натпреварот:vozbud::vozbud::vozbud:

А ти тимче матичар си нешто па што знаеш дека нема Албанци во струмица??
Инаку очекува одличен натпревар, одлично да одиграат момците и се надевам дека ке му го обелат образот на италијанскиот фудбал и ке докажат кој е кој во италија и пошироко.. Ајмо сите заедно вечерва да славиме!! FORZA JUVE!!
не сум матичар ама можеш да претпоставиш од кај знам....иначе добар натпревар и јас исто добра игра на Дел Пиеро, Недвед, Сисоко и на БУФОН:vozbud::vozbud::vozbud:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
LETS BURN THE BRIDGE DOWN!!!!!! :vozbud::vozbud::vozbud:

Според УЕФА:

Buffon

Mellberg, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro

Camoranesi, Tiago, Sissoko, Nedved

Del Piero, Amauri

:vozbud:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
LETS BURN THE BRIDGE DOWN!!!!!! :vozbud::vozbud::vozbud:

Според УЕФА:

Buffon

Mellberg, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro

Camoranesi, Tiago, Sissoko, Nedved

Del Piero, Amauri

:vozbud:
и по се изгледа таа ке е btw не ми се допаѓа Тиаго како може по таква бледа игра против Палермо пак да му дава шанса Раниери треда да го ставе Полесн мислам:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Се надевам дека вечерва ќе извлечеме поволен резултат...

Форца Јуве, Vinci PER NOIIIII!!!!!!!
 

vucko

JuveManiac
Член од
16 јануари 2008
Мислења
192
Поени од реакции
23
LETS BURN THE BRIDGE DOWN!!!!!! :vozbud::vozbud::vozbud:

Според УЕФА:

Buffon

Mellberg, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro

Camoranesi, Tiago, Sissoko, Nedved

Del Piero, Amauri

:vozbud:

Значи во право бев со составот за утакмицава... Ај да видам и дали ке го погодам резултатот (0-1) мада сакам и со повеќе голови да ги утепаме! :wink:


Инаку цел ден ги слушам химните за Јуве штета имам вирус у компјутеров неможам да качам ништо на нет, ај да го средам па ке ви стаам линк од химните да слушнете како се прави победничка химна за тим...:vozbud: СЕ ЕЖАМ ЦЕЛ ДЕН СО ПЕСНИВЕ И МЕ УБИВА ТРЕМАВА, НЕКА ПОЧНЕ УТАКМИЦАВА ВИШЕ... :pos2:

Forza Juventus, il sogno dentro noi
Forza Juventus, vincerai per noi!



FORZA GRANDE JUVENTUS !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom