Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Кај се тие што плукаа по Полсен?? Што покажа Тиаго бе?? Изгубен германец, на српско-босанска територија... Играва ич не ми се свиде.. Немавме игра никаква.. Се надевам дека во второ полувреме ке се консолидираат редовите и ке го видам Маркизо на местото од Тиаго... И се надевам дека нема да примиме уште еден гол а со тоа да ни се срушат сите сонови!! FORZA JUVE!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Да му ... се по список на Моби оти ја скинаја Раи, треба на муте да гледам
2. Се размрдавме и презедовме иницијатива по голот се надевам ќе продолжиме со напаѓање.
Мала забелешка: Челзи се многу повлечени и многу груби, треба да пробаме да изудиме слободни за Алекс во зона на шут.
Неколкумина се слаби ама очекувам да се попрат, а Тиаго ми е мноогу изгубен се надевам ќе влези Поулсен место него.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Слаба игра.
Неможам да сватам зошто Тиаго го става Раниери, постојано греши. Стави го Поулсен има поискуство во ова. Има време се свестивме на крајот на првото полувреме. Па има и врото полувреме се надевам дека ке покажаме нешто и ке постигнеме гол, само треба стрплива игра, а ако постигнеме гол да се затвориме и тоа ке ни биде спасот. Верувам во играчите на Јуве!
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Greska na odbranata ne trebase da dozvolat od tolku igraci drogba da ja primi topkata, ne mi se sviga kako ranieri ja ima postaveno igrata i nekako ne se motivirani nesto ne znam vo sto e rabotata, vo vtoro morame da dademe gol.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 
G

grande-juve

Гостин
што сте се фатиле за тиаго како слеп за стап, па само едно грешно додавање имаше, пресече 2-3 топки и му ја намести шансата на дел пиеро, инаку цел тим во 2-ро полувреме треба да ја подигне играта, а за голот легро не смееше да го остави сам дрогба и мислам дека требаше григера да почне, ама добро, еден гол за јуве многу ќе смени
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Очекувам Поулсен да го замени на Тиаго пошо се изгуби на теренот...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Дечки бе што бидна:nesum:
Али добро е после 15 мин се отворивме почнавме да играме, иначе до тогаш бевме изгубени, ај да се надеваме на еден гол многу е важно тоа. И сватиф дека ни треба големо засилување во средниот ред, но за ова после натпреварот.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Епа ајде сите очекуваме и се надеваме на Поулсен, али ипак човекот не е супермен, за разлика од тиаго кој е стап

Овој Молинаро стварно е изгубен случај. Намерно сака картони да добива?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дајте стрим бе неможам да најдам по нет а мтв2 не ја факам :nervous:
овие од џустин не ми ги отвара...
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Не ми се верува, Чех му крши кичма на Амаури нема пенал, Балак им крши нозе на сите не добива 2 жолт!! Што е со судииве
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom