Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
100еур година бачко.:wink: Aко не си запознаен со работите не тропај :smir:
добро не ме фаќајте за збор ако грешам, ама зборо ми беше на цела колекција на програми со се филмски музички ИТН, ИТН. BTW кои програми ги плаќаш и гледаш? Ај да не забегуваме многу оф топик вечерва мислам дека треба во нападот да почнат Трезеге и Дел Пиеро а добро е и Мелберг да изигра десен бек оти да не маклу е бавен али нема веза верувам ке се снајде:toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
добро не ме фаќајте за збор ако грешам, ама зборо ми беше на цела колекција на програми со се филмски музички ИТН, ИТН. BTW кои програми ги плаќаш и гледаш? Ај да не забегуваме многу оф топик вечерва мислам дека треба во нападот да почнат Трезеге и Дел Пиеро а добро е и Мелберг да изигра десен бек оти да не маклу е бавен али нема веза верувам ке се снајде:toe:

:eek:ftopic:
плаќаш фискна цена и гледаш се (музика филмови, спорт, документарци...се живо)


онтопик

Мислам дека треба да стартуваат Дел Пиеро и Амаури, бидејќи сепак Амаури е во одлична форма во последно време, а Трезеге има одиграно само еден натпревар после повредата
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Мое мислење за нападот вечер би било тандемот Амаури-Дел Пиеро (Трезеге да влезе накај 70 мин).А за одбрана може да се почне и со Мелберг наместо Григера...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
:eek:ftopic:
плаќаш фискна цена и гледаш се (музика филмови, спорт, документарци...се живо)


онтопик

Мислам дека треба да стартуваат Дел Пиеро и Амаури, бидејќи сепак Амаури е во одлична форма во последно време, а Трезеге има одиграно само еден натпревар после повредата
Мое мислење за нападот вечер би било тандемот Амаури-Дел Пиеро (Трезеге да влезе накај 70 мин).А за одбрана може да се почне и со Мелберг наместо Григера...
Мислам деке Трезеге би било подобро да почне мотивиран е до даска сега после враќањето во тимот после повредата и мислам дека повеке профит ке има од него Јуве вечерва ама останува да видиме можеби Амаури и Трезеге ке почнат:vozbud::vozbud:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ме фаќа еуфорија. Вечер ако дадеме гол ке се мрднам. :drk::drk::drk:.
 
F

fantomX

Гостин
Како за нас така за вас, само да не го упропасти натпреварот со некоја глупава одлука. Се надеваме на фер судење и дека нема да потпадне под притисокот на домашната публика.:smir:
Особено сезонава е изразено (не дека немало и порано, Љубош Микел мамата негова) искуствата на Челзи се поинакви од то „како за едните, така и за другите“. Поинакви, во негативна конотација. :toe:

Rai Uno стално ја мрзнат кога даваат ЛШ, не ми се верува ни на мене да ја пуштат.
Вчера на МТВ2 ја даваа Арсенал-Рома, денес Челзи-Јувентус :helou:
Rai Uno е кодирана кога има такви програми, и кабловските не можат да ја декодираат. Мислам и со турската Star е така. Макар шо за 3-4 натпревари годишно па и не вреди кабловските да бараат картици (ако воопшто има).
Како и да е МТВ 2 оди со пренос. :tv:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И јас се сложувам за тандемот Алекс-Амаури,бидејки Трезеге сеуште не го фатил потребниот ритам.
За во одбраната јас го одбирам Мелберг бидејки ке ни треба малце позатворена варијанта играме у гости и тој е подефанзивец,за разлика од Григера кој игра поофанзивно. Но кој и да игра важно да победиме и сите да го дадат максимумот.:toe:
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Se blizi...... trema me faka upm....:vozbud::vozbud:
pa ne e malku vreme so cekavme na ovoj povratak....zatoa treba da dadat se od sebe i poveke duri za da pokazime kade ni e mestoto...NA SAMIOT VRV!!!!!
I moja prognoza e deka Trezege ke mu "zabodi" eden gol vo vtoro poluvreme za 1-2:):)
pozdrav do site i vecer da bidite najglasni pa kade i da ste!!!!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
повикани за вечерва:
1 Buffon:vozbud:
3 Chiellini:vozbud:
4 Mellberg
7 Salihamidzic
8 Amauri:vozbud:
9 Iaquinta
10 Del Piero (С):vozbud:
11 Nedved:vozbud:
12 Chimenti
13 Manninger
16 Camoranesi
17 Trezeguet:vozbud:
18 Poulsen
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko:vozbud:
28 Molinaro
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie

Мжни стартери:

JUVENTUS:
Buffon ; Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro ; Camoranesi, Sissoko, Tiago, Nedved ; Del Piero, Amauri.
CHELSEA:Cech ; Bosingwa, Alex, Terry, A.Cole ; Lampard, Mikel, Ballack ; Kalou, Anelka, Drogba
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Момци што е кај мене бе, егиди ке полудеам абе нема кај мене мтв2 кај да ја барам и таму кај што се бара програмите на КОЈА ФРЕКФЕНЦИЈА е мтв2 ај кажете или на која БАНД е ова што е VHF3 или таму кај што пише STANDARDNO мене ми е BG да не треба друго ??


цццц :jaj::jaj::jaj:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Момци што е кај мене бе, егиди ке полудеам абе нема кај мене мтв2 кај да ја барам и таму кај што се бара програмите на КОЈА ФРЕКФЕНЦИЈА е мтв2 ај кажете или на која БАНД е ова што е VHF3 или таму кај што пише STANDARDNO мене ми е BG да не треба друго ??


цццц :jaj::jaj::jaj:
на UHF тери ја тама ке ја најдеш само ако имаш антена ако си само на кабелска не ни пробуви оти ништо нема да најдеш.....btw за инает ја уплатив 2ка:vozbud::vozbud::vozbud:
 
G

grande-juve

Гостин
Момци што е кај мене бе, егиди ке полудеам абе нема кај мене мтв2 кај да ја барам и таму кај што се бара програмите на КОЈА ФРЕКФЕНЦИЈА е мтв2 ај кажете или на која БАНД е ова што е VHF3 или таму кај што пише STANDARDNO мене ми е BG да не треба друго ??


цццц :jaj::jaj::jaj:
кажи дали имаш кабловска и која или обична антена имаш
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
на UHF тери ја тама ке ја најдеш само ако имаш антена ако си само на кабелска не ни пробуви оти ништо нема да најдеш.....btw за инает ја уплатив 2ка:vozbud::vozbud::vozbud:
Ништо немам антена....
Ако се снајдам некако да ја фатам на ТВ ако не стрим што друго, у пизду матер многу се нервирам така знае ли некој каде на друго место ке ја дават 100%.



Инаку ја очекувам игра како што игравме со Реал Мадрид, одбраната надвор од голот како со Реал мадрид што бевме одбраната на центарот и кај ке претнат. Богами ако му тргни на Каморанези и Недвед и Дел Пиеро лагајте му га ... :vozbud:


кажи дали имаш кабловска и која или обична антена имаш
Имам кабловска ама немаме антена ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom