Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Mногу е битно да дадеме гол на гости. Тоа ке значи чекор поблизу до четврт финале.
Составот е веќе познат освен десната бековска позиција на која Раниери се двоуми за мелберг и Григера, наводно Мелберг го импресионирал Раниери на последниве тренинзи така да можеби ке добие шанса.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
а раи уно, на сите кабловски ли ја мрзнат? затоа што, кај мене дома, секогаш кога имаше некој спорт, дали е тоа куп на италија или формула 1, или лига на шампиони ја замрзнуваа. тука, во скопје, на каблетел, не ја замрзнуваа досега, кога имаше куп на италија или слично, а за лига на шампиони не сум видел до сега...ај ако има некој на каблетел, нека каже ако знае?
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
1
The coach is likely to shuffle his defence as Olof Mellberg has been impressive in training and he is likely to edge in ahead of Zdenek Grygera.A eve i objasnuvanje zasto....
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Mногу е битно да дадеме гол на гости. Тоа ке значи чекор поблизу до четврт финале.
Составот е веќе познат освен десната бековска позиција на која Раниери се двоуми за мелберг и Григера, наводно Мелберг го импресионирал Раниери на последниве тренинзи така да можеби ке добие шанса.
и то акако е важно да дадеме гол на гости тоа може да биде одлучувачко:vozbud::vozbud:

а раи уно, на сите кабловски ли ја мрзнат? затоа што, кај мене дома, секогаш кога имаше некој спорт, дали е тоа куп на италија или формула 1, или лига на шампиони ја замрзнуваа. тука, во скопје, на каблетел, не ја замрзнуваа досега, кога имаше куп на италија или слично, а за лига на шампиони не сум видел до сега...ај ако има некој на каблетел, нека каже ако знае?
само купо на италија имаат право да го дават на сателит другото се е кодирано:toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Вчера ја даваа на МТВ 2, Арсенал-Рома, вечерва ќе оди Челзи - Јувентус...Ти имаш ваљда на собранискиот канал видено...На МТВ 2, таа што е за националностите, со Албански превод!!
Егиди ме ставевте во депресија, сега јас имам една МТВ2 ај види сега што дават дали е таа сега дават некои тама говорат собрание ли што е СНИМКа нешто дават тоа ли е Кико ??
Или треба друга МТВ2 да барам ??
Metono1[mkd];2264546 напиша:
Скај спорт, проверете сигурно ќе ја има на некоја. Можно е и на БТВ, оваа бугарската да ја дават. Мислам во Струмица ги има овие програми, незнам за другите градови.
Мето на саталит ли си или на кабелнет кај ги најде СкајСпорт ???
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Terry e preiskusen igrac za da si dozvoli takov luksuz taka da ne se nadevame premnogu na negov zolt karton i negovo otsustvo vo Torino. Plus sekogas e ubavo cuvstvoto da se pobedi protivnikot koga go imal na raspolaganje celiot tim.
а бе добро јес да е искусен али ќе се игра жестоко и не може нон стоп да пази да не добие жут,ти текнува Недвед кога доби жут со Реал Мадрид полуфинале и после немаше право да го игра финалето
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
а бе добро јес да е искусен али ќе се игра жестоко и не може нон стоп да пази да не добие жут,ти текнува Недвед кога доби жут со Реал Мадрид полуфинале и после немаше право да го игра финалето
Toa беше една од главните причини поради која го изгубивме финалето.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
а и за тој жолт јас мислам дека беше крив тренерот (мислам дека липи беше тогаш?) затоа што водевме со 3-0 беше се решено, се знаеше дека недвед има еден жолт, а го знаеме каков темперамент е...и затоа мораше да го извади.:toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Егиди ме ставевте во депресија, сега јас имам една МТВ2 ај види сега што дават дали е таа сега дават некои тама говорат собрание ли што е СНИМКа нешто дават тоа ли е Кико ??
Или треба друга МТВ2 да барам ??

Мето на саталит ли си или на кабелнет кај ги најде СкајСпорт ???

Дечки сателит му е мајката, од кога ставив пред 2 години, немам утакмица пропуштено на Јуве.

а и за тој жолт јас мислам дека беше крив тренерот (мислам дека липи беше тогаш?) затоа што водевме со 3-0 беше се решено, се знаеше дека недвед има еден жолт, а го знаеме каков темперамент е...и затоа мораше да го извади.:toe:

Мислам дека немаше право на измена тогаш..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Дечки сателит му е мајката, од кога ставив пред 2 години, немам утакмица пропуштено на Јуве.
Знам брат, ако имаш сеталит Јуве Канал и немај гајле али тоа е, сеа ке плачам дома да стават :)

Но ајде за вечер да најдеме ТВ, виакте сега МТВ2 што дават сега ај ова собраниски канал таму на едни маси тоа сакав да пашам дали е тоа дали ја имам оваа што ке ја даваат или да барам друга тоа сакав да прашам.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Собраниски канал ти е бивша трета програма, ти треба да бараш МТВ 2 - различни канали се
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Дечки сателит му е мајката, од кога ставив пред 2 години, немам утакмица пропуштено на Јуве.




Мислам дека немаше право на измена тогаш..
каков сателит бе нема ништо на сателитот ако не плакаш освен нешто питарски за еден два часа максимум гледање и после толку иначе да плаќаш 100 евра на месец многу пари се за наши услови:toe:
Знам брат, ако имаш сеталит Јуве Канал и немај гајле али тоа е, сеа ке плачам дома да стават :)

Но ајде за вечер да најдеме ТВ, виакте сега МТВ2 што дават сега ај ова собраниски канал таму на едни маси тоа сакав да пашам дали е тоа дали ја имам оваа што ке ја даваат или да барам друга тоа сакав да прашам.
МТВ 2 пише нема да ја згрешеш или у 20:45 пушти и ке видеш:vozbud::vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
каков сателит бе нема ништо на сателитот ако не плакаш освен нешто питарски за еден два часа максимум гледање и после толку иначе да плаќаш 100 евра на месец многу пари се за наши услови:toe:
МТВ 2 пише нема да ја згрешеш или у 20:45 пушти и ке видеш:vozbud::vozbud:


100еур година бачко.:wink: Aко не си запознаен со работите не тропај :smir:
 
G

grande-juve

Гостин
Егиди ме ставевте во депресија, сега јас имам една МТВ2 ај види сега што дават дали е таа сега дават некои тама говорат собрание ли што е СНИМКа нешто дават тоа ли е Кико ??
Или треба друга МТВ2 да барам ??
абе какви депресии, има мтв1(директно ќе ја дава реал-ливерпул, снимка челзи-јуве), мтв2(директно челзи-јуве, на албански јазик) и има собраниски канал(таму нема лш, и таму претежно даваат собрание и разни седници и комисии, и тоа не е мтв2)

значи, мтв1, мтв2 и собраниски канал

а бе добро јес да е искусен али ќе се игра жестоко и не може нон стоп да пази да не добие жут,ти текнува Недвед кога доби жут со Реал Мадрид полуфинале и после немаше право да го игра финалето
се сеќавам кога доби недвед жолт картон и кога заврши натпреварот, недвед плачеше, а после финалето и пеналите, богами и јас плачев
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom