Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
26 мај 2009
Мислења
73
Поени од реакции
2
брее се изна4итав глупости овде 3h о4и ми отекоа и ретки беа оние паметни постови инаку филе од секогаш ми се допагал и еве сеа ли4но му кажувам што ми е голема 4ест а имам забелешки зна4и канал 5 kај мене нема 1 месец зна4и со оби4на антена да не се разбереме лошо зна4и треба да си проверите тоа како што гледав нема и во др градови филе дај кази таму на твојте а не на овој тука нз како му беше никот што се брукање само и слика по bus ke пракал сепак ја гледав емисијата и целиот натпревар на тв од net kafe so mn luge i беше мн интересно и само така напред а се надевам и дека од дома на тв ке можам да гледам наредното коло 4екам одговор:)
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
А бе до пред година дена гледавме на МТВ, катастрофална слика и тон, вклучување во емисија 10 минути пред натпревар и дрндање со некој глуп фудбалер од нашави лига што се мачи две реченици да спои, реклами 5 минути и секогаш ги пропуштаа првите две минути од почетокот. Никогаш, ама никогаш не ставија ниту време ниту кој екипи играат, како да е кој знае колку комплицирано тоа!
Сега, барем кај мене има стакло слика, не знам за другите и за тоа нема да зборам, емисија од саат време, во супер студио, па вклучување во стадионот, па екипите излегуваат од автобусот, се внесува некоја живост налик на светските преноси, супер коментатор кој што се пали на секоја можна шанса, а вие сите критикувате. Па барем дајте им шанса на дечките, сега почнаа и уште од старт се подобри од прдежине во МТВ, плус секогаш има место за напредок, така да работава може само на подобро да оди. Два натпревара во исто време, па кој што сака ќе си гледа, или подобро беше по вестите на МТВ да си ја гледате репризата па утредента како зомби да одите на школо/работа! Ама пак ХРТ ова, ХРТ она, пусто македонче бреееее....

И сега една критика. Иако сум навивач на Барса и Интер не го сакам многу многу, не ти требаше Филе она вчера со дресот, ги разбирам луѓево затоа што знам јас како ќе се чувствував да го видев водителот во дрес од противникот, така да облакај си се нормално, не носи дресови од ниту една екипа.
А друго е се за пофалба, браво момци, продолжете така и многу успех!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Партизан ќе ја даваат од девет часот нели??? а во седум можно ли е Рома да ја дават, ако знае некој???
 
К

кременко

Гостин
Ama ic kur ne me boli za tie 10 dusi znaes? im go vidov IQ-to u postovi, taka da kako toa 98 % od MKD glea , a samo tie genijalcite ne gleale? Pa demekslikata u eden del u Skopje e bolja a u eden polosa Aloooo, site TV stanici imaat predavatel na Vodno, na ist stolb...znaci ako imas edna TV imas i Druga ( isklucok se onie pomalite TV )
A toa dali File nosi Barca ili ne, koja MORALNA obvrska ti so MORONSKA inteligencija??? Alooo, ova ne se izbori u MKD pa da se pazime koja partija kje ja promovirame? Ako FILE ja saka Barca, nema ti da mu kazes sto da nosi...ja kao Portir kje mu kazam
Aj brisi

A ova e odgovor za kkiroski2000...vie drugite ne smeete da citate

1. Da, 4-ca sme, koj golem del od nas dadovme izminatite 10 meseci za ova...i se zezame so moroni, koi kako mali nikoj ne im podaval topka, pa sea najdoa "maskenbal"..ne se zamarame, se zabavljame, koj kako kje stigne, si gi raboti debilcinjata
2.Fala
3.Pozdrav
значи тебе ич кур не те боли ако не гледаат 20 000 жители на неготино, 40 000 жители на кавадарци и на околните места, ја брукаш тв канал 5 а и самиот се брукаш

изглеа и ти се сметаш во тие 10 души IQ -како собна температура
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Кај мене нема никаков проблем ниту со канал5 ниту со канал5 но не бев во можност да ги следам натпреварите од лигата на шампините во 1 коло(на никоја програма) па затоа не би дискутирал многу а оваа тема се надевам дека на 3о или 29 незнам точно кога се игра 2-коло по фазата од групи ќе сум слободен да гледам некој напревар :salut:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ако разбрав најдобро за натпреварите што ќе ги даваат следново коло од ЛШ на канал 5 значи ќе се оствари тоа моето дека ќе ја гледаме Барса секое коло.

Неофицијален извор

29 овој месец Барселона - Динамо КАНАЛ 5
30 овој месец Баерн - Јувентус КАНАЛ 5

Стварно ли бе ќе ја гледаме и против Рубин Казан кога ќе игра Ц ц Ц ц
Ако е ова вистина дека ќе ја даваат нема потреба да гледам.Катастрофа.
Колку само подобри натпревари има во тој термин од Барса - Динамо.
Еве неколку кој 100% се поинтересни од овој
Фиорентина - Ливерпул (мислам ова ако не е поинтересно од Барса - Динамо незнам што да речам)
Ренџерс - Севиља (уште еден натпревар од низата интересни натпревари кој ќе биде поинтересен од Барса - Динамо)
Барса - Динамо може само да се изедначи со натпреварот Арсенал - Олимпијакос (на кои повторно вториот натпревар е за нијанса поинтересен)
Што не ја дадеа АЗ Алкмаар - Стандард еба го.Некој сака да гледа убав фудбал а некој сака Барса да си ја гледа.КАТАСТРОФА.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Ако разбрав најдобро за натпреварите што ќе ги даваат следново коло од ЛШ на канал 5 значи ќе се оствари тоа моето дека ќе ја гледаме Барса секое коло.

Неофицијален извор

29 овој месец Барселона - Динамо КАНАЛ 5
30 овој месец Баерн - Јувентус КАНАЛ 5

Стварно ли бе ќе ја гледаме и против Рубин Казан кога ќе игра Ц ц Ц ц
Ако е ова вистина дека ќе ја даваат нема потреба да гледам.Катастрофа.
Колку само подобри натпревари има во тој термин од Барса - Динамо.
Еве неколку кој 100% се поинтересни од овој
Фиорентина - Ливерпул (мислам ова ако не е поинтересно од Барса - Динамо незнам што да речам)
Ренџерс - Севиља (уште еден натпревар од низата интересни натпревари кој ќе биде поинтересен од Барса - Динамо)
Барса - Динамо може само да се изедначи со натпреварот Арсенал - Олимпијакос (на кои повторно вториот натпревар е за нијанса поинтересен)
Што не ја дадеа АЗ Алкмаар - Стандард еба го.Некој сака да гледа убав фудбал а некој сака Барса да си ја гледа.КАТАСТРОФА.
Ако не ти се гледа Барса не гледај,никој не те тера.Имаш стримови па си гледај Фиорентина-Ливерпул.Патем за тебе сите натпревари се поинтересни од Барса-Динамо.
 
К

кременко

Гостин
у право е дечкото за барса-динамо , како може таа утакмица да ја дават тоа не ми е јасно ,ај нека ја дават ама барем на канал5+ нека иде а не на канал5

се надевав многу али разочаруваат од канал 5
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Некој ако има линк од страната на НОЌ СО ШАМПИОНИТЕ на ФЕЈСБУК да пастира тука да им пратам некое поздравче.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Добро бе ако нејќете не ја гледајте Барса никој не ве тера. Арно ви рече Акси имате стримови, ако неможете да најдете кажете јас ќе ви дадам гледајте ги Ливерпул или Ренџерс. Лани до полуфиналето Барса ја даваа 3-4 пати се на се па никој не се жалеше:jaj:
 
К

кременко

Гостин
Добро бе ако нејќете не ја гледајте Барса никој не ве тера. Арно ви рече Акси имате стримови, ако неможете да најдете кажете јас ќе ви дадам гледајте ги Ливерпул или Ренџерс. Лани до полуфиналето Барса ја даваа 3-4 пати се на се па никој не се жалеше:jaj:
fiorentina-liverpool
barca-dinamo kiev


gledaj malce realno na rabotite a ne kako navivac :wink::helou:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
fiorentina-liverpool
barca-dinamo kiev


gledaj malce realno na rabotite a ne kako navivac :wink::helou:
Реал и навивачки ти која уткамица повеќе би сакал да ја гледаш

Интер - Рубин казан
Фиорентина - Ливерпул
 
К

кременко

Гостин
Реал и навивачки ти која уткамица повеќе би сакал да ја гледаш

Интер - Рубин казан
Фиорентина - Ливерпул
фиорентина-ливерпул,а што коа ке ти кажам коа нема да ми веруваш
интер секако ке тепа на оваа утакмица , а фиорентина-ливерпул е брате дерби

ај џабе ти кажувам коа канал 5 коа сака таа ке си ја пушти
 

Kajgana Shop

На врв Bottom