Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.483
Поени од реакции
58.763
Ајде се надевам вечер дека ќе стигнам да гледам (имам некои обврски...) зошто 5 години немам гледано ЛШ а во емисијата да не се Џиџи, Јонуз или Ѓоре Јовановски. Мислам тие се како составен дел од ЛШ, исто како она логото.

Енивеј, генерално сите ја фалат Канал 5 за емисијата па се надевам дека ќе имаме вистинско уживање со ЛШ онака како што доликува.

P.S. Филе, ако некогаш гостува некој од горенаведените тројца, би те замолил благовремено да не известиш :)
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
..ИДМАК, кој и да си, сеамо една реченица од мене, со секоја почит кон тебе... Воопшто не е тоа целта ниту насока кон целната група на целиот проект... а уште помалку дека некој од нас сака да се споредува со некој тука... но за тоа можеби на друго место а не вака во ограничен простор на комуникација... и на крајот, и нормални се и ваквите реакции како твоите, бидејќи никој никогаш не ни може да очекува дека се на сите би им се допаднало... а ако сакаш конкретно од мене друг аспект на фудбалот, може...еве започни со www.filevski.blogspot.com ...а може и да продолжиме со Топки откога ќе започне... но ова со Лигата на Шампиони е нешто сосема друго... така да веќе не би го узурпирал просторот непотребно... поздрав :)
Јас сум обичен гледач, не се познаваме, не сум позната медиумска фаца ниту вработен во МТВ :)
Пак ќе повторам дека ја поздравувам секоја новост во етерот.
Точно дека нема емисија која може да им се допадне на сите. Ми се допаѓаат гостите кај тебе, бидејќи сум вљубеник во домашен фудбал (и воопшто домашен спорт). Повеќе би ми се допаднал поинаков разговор со нив, но како што кажа ти, концептот на ЛШ е друг и треба да биде со забавен карактер, а не со домашни проблеми.
Во секој случај, гледам ЛШ на Канал 5.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
ждрепката ќе оди сега живо или јок? :toe:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ајде се надевам вечер дека ќе стигнам да гледам (имам некои обврски...) зошто 5 години немам гледано ЛШ а во емисијата да не се Џиџи, Јонуз или Ѓоре Јовановски. Мислам тие се како составен дел од ЛШ, исто како она логото.

P.S. Филе, ако некогаш гостува некој од горенаведените тројца, би те замолил благовремено да не известиш :)
Е кој сакаш да гостува? Бонера? Капело? Мурињо? Груевски? Макрадули? Дарио? :pos2:
Тие се луѓето кај нас Ѓоре, Џиџи, Јонуз, Бабунски ... По 2 емисии неделно, вкупно би имало преку 50 емисии, некој ќе треба и два пати да дојде :)
Не е битно кој е гостинот, туку со каква динамика се води разговорот. Тебе минатите години не ти бил интересен разговорот (ниту мене) затоа што беше од типот „ Челзи има квалитетна екипа, ама и Барселона има играчи од еден потег ...„. 3:0 на полувреме и коментар „ па очекувам гостите да ја отворат играта ...мошност за контри“ дрн дрн... очекувани работи.

Ова година оди на подобро :helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.483
Поени од реакции
58.763
Очигледно не ја свати шалата ама нема врска...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е кој сакаш да гостува? Бонера? Капело? Мурињо? Груевски? Макрадули? Дарио? :pos2:
Тие се луѓето кај нас Ѓоре, Џиџи, Јонуз, Бабунски ... По 2 емисии неделно, вкупно би имало преку 50 емисии, некој ќе треба и два пати да дојде :)
Не е битно кој е гостинот, туку со каква динамика се води разговорот. Тебе минатите години не ти бил интересен разговорот (ниту мене) затоа што беше од типот „ Челзи има квалитетна екипа, ама и Барселона има играчи од еден потег ...„. 3:0 на полувреме и коментар „ па очекувам гостите да ја отворат играта ...мошност за контри“ дрн дрн... очекувани работи.

Ова година оди на подобро :helou:
Абе не мора Бонера Монера и... , туку ја му пиша на Филе на Профило, да се потруде да ги донесе децата шо се по странство они е талентираните од типот на Џејсон Најдовски и др.
Ем ке се промовираат децата, ем (дај боже) некои од оние ашлаците од ФФМ ке ги виде дека постојат (и според мене) дека се интересираат за Македонија и за тоа дека сакат да играат тука во нашата-својата репрезентација!:toe:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Јас сум обичен гледач, не се познаваме, не сум позната медиумска фаца ниту вработен во МТВ :)
Пак ќе повторам дека ја поздравувам секоја новост во етерот.
Точно дека нема емисија која може да им се допадне на сите. Ми се допаѓаат гостите кај тебе, бидејќи сум вљубеник во домашен фудбал (и воопшто домашен спорт). Повеќе би ми се допаднал поинаков разговор со нив, но како што кажа ти, концептот на ЛШ е друг и треба да биде со забавен карактер, а не со домашни проблеми.
Во секој случај, гледам ЛШ на Канал 5.
... не, само да не се разбереме погрешно, јас немам ништо против ваквите коментари, напротив, секогаш сум расположен за комуникација... целта ми беше само некои работи да доразјаснам... а инаку за комуникација на тема фудбал, во секое време... :))) пооооз. :)
 
Член од
26 август 2009
Мислења
21
Поени од реакции
2
- Zrebkata nema da se emituva na Kanal 5, no sigurno e deka kje gi objavime informaciite na nasata TV
- Sto se odnesuva do kasnenjeto na tonot vo odnos na slikata, problemite barajte gi kaj vasite lokalni kabelski operatori...signalot od nasiot sistem izleguva so 100 % korektnost
- Koga kje pocneme po grupni fazi, kje imame uste mnogu noviteti kako vo emisijata na File, taka i vo samite prenosi...i uste nesto, ne zaboravajte deka Kanal 5 poseduva t.n. SNG vozilo, so satelitski uplink...toa znaci deka mozeme od sekade vo Evropa i vo sekoj moment da se vklucime direktno...i ete vi nova radost za site obozavateli na LS, no za toa vo podocnite fazi
- Kolku za vase info, Kanal 5 gi stava site mozni tehnicki i covecki resursi za ovoj proekt, ogromen broj na lugje rabotat i se sto moze da se emituva se emituva...od pristignuvanje na fudbalerite do nivnoto zagrevanje na stadionot
- Na site nas vo K5 ni e vazen sekoj sovet, vo odnos sto moze da se koregira
- Kanal 5 e edinstvenata TV stanica koja gi otkupi pravata za SITE natprevari vo ex-yugoslavia ...vo Evroap ima samo uste 4 zemji koi gi imaat ovie isti prava...toa kje se vidi po grupnite fazni, strpete se malku
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
- Zrebkata nema da se emituva na Kanal 5, no sigurno e deka kje gi objavime informaciite na nasata TV
- Sto se odnesuva do kasnenjeto na tonot vo odnos na slikata, problemite barajte gi kaj vasite lokalni kabelski operatori...signalot od nasiot sistem izleguva so 100 % korektnost
- Koga kje pocneme po grupni fazi, kje imame uste mnogu noviteti kako vo emisijata na File, taka i vo samite prenosi...i uste nesto, ne zaboravajte deka Kanal 5 poseduva t.n. SNG vozilo, so satelitski uplink...toa znaci deka mozeme od sekade vo Evropa i vo sekoj moment da se vklucime direktno...i ete vi nova radost za site obozavateli na LS, no za toa vo podocnite fazi
- Kolku za vase info, Kanal 5 gi stava site mozni tehnicki i covecki resursi za ovoj proekt, ogromen broj na lugje rabotat i se sto moze da se emituva se emituva...od pristignuvanje na fudbalerite do nivnoto zagrevanje na stadionot
- Na site nas vo K5 ni e vazen sekoj sovet, vo odnos sto moze da se koregira
- Kanal 5 e edinstvenata TV stanica koja gi otkupi pravata za SITE natprevari vo ex-yugoslavia ...vo Evroap ima samo uste 4 zemji koi gi imaat ovie isti prava...toa kje se vidi po grupnite fazni, strpete se malku

Веке пишав еден предлог на профилот кај Филе, се надевам дека и ке го реализирате барем дел од тоа!:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
- Zrebkata nema da se emituva na Kanal 5, no sigurno e deka kje gi objavime informaciite na nasata TV
- Sto se odnesuva do kasnenjeto na tonot vo odnos na slikata, problemite barajte gi kaj vasite lokalni kabelski operatori...signalot od nasiot sistem izleguva so 100 % korektnost
- Koga kje pocneme po grupni fazi, kje imame uste mnogu noviteti kako vo emisijata na File, taka i vo samite prenosi...i uste nesto, ne zaboravajte deka Kanal 5 poseduva t.n. SNG vozilo, so satelitski uplink...toa znaci deka mozeme od sekade vo Evropa i vo sekoj moment da se vklucime direktno...i ete vi nova radost za site obozavateli na LS, no za toa vo podocnite fazi
- Kolku za vase info, Kanal 5 gi stava site mozni tehnicki i covecki resursi za ovoj proekt, ogromen broj na lugje rabotat i se sto moze da se emituva se emituva...od pristignuvanje na fudbalerite do nivnoto zagrevanje na stadionot
- Na site nas vo K5 ni e vazen sekoj sovet, vo odnos sto moze da se koregira
- Kanal 5 e edinstvenata TV stanica koja gi otkupi pravata za SITE natprevari vo ex-yugoslavia ...vo Evroap ima samo uste 4 zemji koi gi imaat ovie isti prava...toa kje se vidi po grupnite fazni, strpete se malku
Битно е што канал 5 и Филе се отворени за предлози, замерки и тн. па ке видиме што ке испадне од целата работа. Како и да е очекувам дека од форумов горе долу ке разберете што сака да гледа македонската јавност па и тоа ке го добиваме. Инаку, секогаш ке се најдат мрчатори на кои нема да им се допаѓа Филе, хостесата на почеток или нешто трето... ама тоа е, на сите неможе да им се погоди.

И на крај, ке видиме како ке заврши лигата на шампионите догодина во мај, па сигурно ке добиете и некоја комплетна одценка од гледачите-форумџии за преносите.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Се додека нашите приватни телевизии се споредуваат со МТВ, ќе тапкаме во место. Да, концептот и преносот е многу подобар од тој што беше на МТВ. Не е хумано да се споредуваш со МТВ, знаеме во каква состојба се наоѓаат.
Направете споредба со телевизите од Србија и Хрватска. Далеку сме од нивните буџети и тешко дека може да се достигнат, ама како за почеток корисно е да се споредуваат нашите ТВ со нив, а не со МТВ.
Споредив со МТВ дека таа беше единствената друга ТВ која пренесувала кај нас. Ама добро еве, ајде спореди со Хрватска, Србија, Босна, Словенија, Бугарија и подалеку, не верувам дека тие имаат нешто подобри емисии за Лигата на Шампионите, ако има некоја што отскокнува посочија. Евентуално може да е подобра реализиацијата на самиот пренос од аспект на коментирањето, пример јас би сакал нашиве коментатори да се како на ОБН и преносот да го реализираат двајца. Што се однесува до емисијата и до концептот не гледам дека сме назад, емисијата на Канал 5 е многу подобра од емисиите во други земји. Може како телевизија Канал 5 не може да се носи со некои балкански гиганти, но конкретно емисијата не е инфериорна во однос на другите, напротив.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Од колку почнува емисијава денес?
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Филе пак не пофали сите на кајгана форумот
па да се трудиме да бидеме конструктивни во мислењава и идеите за ЛШ и ЛЕ на Канал 5 да не мора да плачеме по странски телевизии и да имаме нешто квалитетно на ТВ и во Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom