Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
20:45 Лига на шампиони : Атлетико Мадрид - Панатинаикос , Пренос

20:45 ЛИГА НА ШАМПИОНИ Андерлехт - Олимпик Лион(фудбал)


Еве ги преносите за вечерва на Канал 5 и 5+. Гледајте и уживајте.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Денес прв пат гледав Лига на Шампиони на Канал 5. Само пофални зборови, се гледа дека се трудат да дадат се од себе. Емисијата е супер, ми се допаѓа концептот 1000 пати е подобро од МТВ, има многу екстра информации кои не се типични и тоа е тоа што треба, а не цела емсија Џиџи да ми објаснува што како. До сега најдобра реализација на фудбалски преноси во Македонија, по фазата по групи очекувам да биде уште подобро. Браво.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Денес прв пат гледав Лига на Шампиони на Канал 5. Само пофални зборови, се гледа дека се трудат да дадат се од себе. Емисијата е супер, ми се допаѓа концептот 1000 пати е подобро од МТВ, има многу екстра информации кои не се типични и тоа е тоа што треба, а не цела емсија Џиџи да ми објаснува што како. До сега најдобра реализација на фудбалски преноси во Македонија, по фазата по групи очекувам да биде уште подобро. Браво.
Треба да бидеме презадоволни од Канал 5. Олично си ја вршат работата. Добра емисија, преноси од 2 натпревари па гледај си кој те интересира, сега баш гледам на Канал 5 најинтересните моменти од сите натпревари.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
uffffff.... samo sto vleguvam i sednuvam i konecno i jas da se zakacam sega... mnogu mi e cudno, sto posle 10 minutata vekje ne mozev da vlezam na forumot... postojano probuvav i se do monetov, ne uspevav.... a vidov deka imalo i mnogu interesni informacii, koi mi bea prateni i na mojot profil... se nadevam deka utre nema da mi se povtori istata prikazna.. a za sekoj slucaj, verojatno kje treba da gi odlepam postovive onaka hard copy, za ne daj Boze... kako i da e... FALAAAAAA na site za poddrskata... ova e stimul za uste podlabok vlez vo fazata po grupi... mislam deka duri i malku ke e vremeto od se sto sakame da napravime togas... hahahahahaha... ali kje bide, cekor po cekor... :))) .... i se citame utre vo zivo... na istoto mesto... i na pocetok i na poluvreme i na kraj... samo linkov da bide ok... poooooz... :)))
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
uffffff.... samo sto vleguvam i sednuvam i konecno i jas da se zakacam sega... mnogu mi e cudno, sto posle 10 minutata vekje ne mozev da vlezam na forumot... postojano probuvav i se do monetov, ne uspevav.... a vidov deka imalo i mnogu interesni informacii, koi mi bea prateni i na mojot profil... se nadevam deka utre nema da mi se povtori istata prikazna.. a za sekoj slucaj, verojatno kje treba da gi odlepam postovive onaka hard copy, za ne daj Boze... kako i da e... FALAAAAAA na site za poddrskata... ova e stimul za uste podlabok vlez vo fazata po grupi... mislam deka duri i malku ke e vremeto od se sto sakame da napravime togas... hahahahahaha... ali kje bide, cekor po cekor... :))) .... i se citame utre vo zivo... na istoto mesto... i na pocetok i na poluvreme i na kraj... samo linkov da bide ok... poooooz... :)))
има време за информациите
допрва ќе има емисии и информации само да дојдат групите
вие само терајте така и гледај повеќе Милан (од страна на миланезите на форумов) да биде застапен на ТВ било на Канал5 или 5+ сеедно да не трошиме лимит на нетов :smir: (мала шала)
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
има време за информациите
допрва ќе има емисии и информации само да дојдат групите
вие само терајте така и гледај повеќе Милан (од страна на миланезите на форумов) да биде застапен на ТВ било на Канал5 или 5+ сеедно да не трошиме лимит на нетов :smir: (мала шала)
...

hahahaha... i jas iskreno bi sakal sekoj vtornik da gi gledam milan, inter, mutd, chelsea, liver, real, atletico , barca, bayern... i veruvaj deka taka i kje bide :))))) ... ubav fudbal samo so kvalitetnite ekipi... :)))
 
В

Вори

Гостин
uffffff.... samo sto vleguvam i sednuvam i konecno i jas da se zakacam sega... mnogu mi e cudno, sto posle 10 minutata vekje ne mozev da vlezam na forumot... postojano probuvav i se do monetov, ne uspevav.... a vidov deka imalo i mnogu interesni informacii, koi mi bea prateni i na mojot profil... se nadevam deka utre nema da mi se povtori istata prikazna.. a za sekoj slucaj, verojatno kje treba da gi odlepam postovive onaka hard copy, za ne daj Boze... kako i da e... FALAAAAAA na site za poddrskata... ova e stimul za uste podlabok vlez vo fazata po grupi... mislam deka duri i malku ke e vremeto od se sto sakame da napravime togas... hahahahahaha... ali kje bide, cekor po cekor... :))) .... i se citame utre vo zivo... na istoto mesto... i na pocetok i na poluvreme i na kraj... samo linkov da bide ok... poooooz... :)))
Филе најискрено ми се допаѓа емисијата..и тоа што преносите ќе бидат на Канал 5 и Канал 5 +.
Одсекогаш сум те поштувал како водител,и пред се како голем познавач и љубител на спортот(читај фудбалот).Малку не ми се допаѓа тоа што си фан на Барселона,али ќе прогледаме низ прсти.
Суштината на емисијата е добра,се викаат гости,познати спортски личности од Македонија,се стапува во контакт со некои репрезентативци..највише ми се свиѓа фудбалчето..многу добра идеа,секоја чест.И мило ми беше Јонуз што го тепа...
Коментаторите се добри подобро од оние на Шител и МТВ(со исклучок на Калински).
Како и да е,задоволен сум од целиот проект на Канал 5 телевизија,задоволен сум од емисијата Ноќ на шампионите,и од нејзиниот водител,задоволен и од преносите.

п.с.Немој да се разочараш Челси коа ќе биде шампион.

позз
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да се согласувам со Давор.Пробај да биде незабележително тоа што си фан на Барса,пошто ќе имаат против другите фанови и тоа ќе им смета.Пробај да бидеш неутралец за време на емисијата.
И да си размислувал да се пробаш и како коментатор?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Да се согласувам со Давор.Пробај да биде незабележително тоа што си фан на Барса,пошто ќе имаат против другите фанови и тоа ќе им смета.Пробај да бидеш неутралец за време на емисијата.
И да си размислувал да се пробаш и како коментатор?
Не е коментатор па да биде неутрален :toe: Иако стварно не ми е јасно зашто не се обидел како коментатор ????
А и глупо е да крие дека е фан на барса, кога веќе сите го знаат тоа, зашто тоа би им сметало на гледачите на неговата емисија:uvo: Да беше коментатор ке разберам може да ја фаворизира барса при некоја одлука на судијата или да биде нереален ама како водител шо може лошо да направи ???
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
...

hahahaha... i jas iskreno bi sakal sekoj vtornik da gi gledam milan, inter, mutd, chelsea, liver, real, atletico , barca, bayern... i veruvaj deka taka i kje bide :))))) ... ubav fudbal samo so kvalitetnite ekipi... :)))

Филе ако можеш да ја постираш групата на фејсбук или линк да даде некој друг.
 
L

Liverpudlian

Гостин
cestitki do kanal 5 i 5+ , odlicno sraboteno.samo sto mnogu cesto na 5+ kasne zvukot,mislam deka e do kablovskiot operator,i se nadevam deka barem koga ke ima fudbal nema da bide taka
pozdrav
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Филе емисијата ти е топ. Вчера гледав и стварно после незнам колку време нешто квалитетно за спортот на некоја телевизија. Само продолжете така, успесите сами ке си дојдат.


п.с. земи го малку Миленко да го поднаучиш како се води спортска емисија :helou:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Денес прв пат гледав Лига на Шампиони на Канал 5. Само пофални зборови, се гледа дека се трудат да дадат се од себе. Емисијата е супер, ми се допаѓа концептот 1000 пати е подобро од МТВ, има многу екстра информации кои не се типични и тоа е тоа што треба, а не цела емсија Џиџи да ми објаснува што како. До сега најдобра реализација на фудбалски преноси во Македонија, по фазата по групи очекувам да биде уште подобро. Браво.
Се додека нашите приватни телевизии се споредуваат со МТВ, ќе тапкаме во место. Да, концептот и преносот е многу подобар од тој што беше на МТВ. Не е хумано да се споредуваш со МТВ, знаеме во каква состојба се наоѓаат.
Направете споредба со телевизите од Србија и Хрватска. Далеку сме од нивните буџети и тешко дека може да се достигнат, ама како за почеток корисно е да се споредуваат нашите ТВ со нив, а не со МТВ.

Секоја нова идеја и замисла е за поздравување, така и оваа на Канал 5.

Целата емисија што е пред и после преносот е со тинејџерски концепт и наменет е за публика што се пали на Роналдо, Кака, Пато, Торес ....
Се прават површни муабети со нафрлени информации што може да се најдат на било која спортска web страница.
Доколку целната група на Канал 5 се тинејџерите и љубителите на фудбалот кои следењето фудбал го сфаќаат како лепење постери по ѕидови и удирање во гради низ маало кога ќе победи „нивната“ екипа, тогаш Канал 5 ја постигнал целта.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Се додека нашите приватни телевизии се споредуваат со МТВ, ќе тапкаме во место. Да, концептот и преносот е многу подобар од тој што беше на МТВ. Не е хумано да се споредуваш со МТВ, знаеме во каква состојба се наоѓаат.
Направете споредба со телевизите од Србија и Хрватска. Далеку сме од нивните буџети и тешко дека може да се достигнат, ама како за почеток корисно е да се споредуваат нашите ТВ со нив, а не со МТВ.

Секоја нова идеја и замисла е за поздравување, така и оваа на Канал 5.

Целата емисија што е пред и после преносот е со тинејџерски концепт и наменет е за публика што се пали на Роналдо, Кака, Пато, Торес ....
Се прават површни муабети со нафрлени информации што може да се најдат на било која спортска web страница.
Доколку целната група на Канал 5 се тинејџерите и љубителите на фудбалот кои следењето фудбал го сфаќаат како лепење постери по ѕидови и удирање во гради низ маало кога ќе победи „нивната“ екипа, тогаш Канал 5 ја постигнал целта.

..ИДМАК, кој и да си, сеамо една реченица од мене, со секоја почит кон тебе... Воопшто не е тоа целта ниту насока кон целната група на целиот проект... а уште помалку дека некој од нас сака да се споредува со некој тука... но за тоа можеби на друго место а не вака во ограничен простор на комуникација... и на крајот, и нормални се и ваквите реакции како твоите, бидејќи никој никогаш не ни може да очекува дека се на сите би им се допаднало... а ако сакаш конкретно од мене друг аспект на фудбалот, може...еве започни со www.filevski.blogspot.com ...а може и да продолжиме со Топки откога ќе започне... но ова со Лигата на Шампиони е нешто сосема друго... така да веќе не би го узурпирал просторот непотребно... поздрав :)

Да се согласувам со Давор.Пробај да биде незабележително тоа што си фан на Барса,пошто ќе имаат против другите фанови и тоа ќе им смета.Пробај да бидеш неутралец за време на емисијата.
И да си размислувал да се пробаш и како коментатор?

...а ова мислам дека ако си ја гледал емисијата, знаеш и сам дека е така... односно дека сум 100% неутралец... :))) поооз.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Види интересна тема тука. File X File, многу ми е смешно дека тоа е Филевски од ТВ, сите ние очекуваме луѓето од телевизорот да не пишуваат постови како малолетници и да имаат псевдоними како слаби хакери, и потписи со ego trip killer. :)

Сеедно, ова само како провокација го пишувам, ништо лошо не мислам. Канал пет внесе дефакто револуција во македонското спортско новинарство со Лигата на шапиони, барем сега за сега. Иако искрено Филе не ми е омилен лик од екранот веројатно ќе морам да се снајдам ако сакам да гледам квалитетен светски фудбал. Важно е дека коментаторот е крајно професионален и квалитетен (не знам како се вика, но е еден од ретко добрите во Македонија) а и пристапот кон евро-лигата токму е онаков како треба да биде. Вистинско шоу.

Плус, колку мене ми е познато, хостесата во најава знам дека ќе привлече едно 20% плус од гледачите. :kesa:
На крај, неизбежната реченица, superste, pozdrav do emisijata i prodolzete takaok. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom