Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Каков и да е Канал5, 100% е подобар од МТВ. На која и да е телевизија, само МТВ да се избегне. За мене е супер. Па прв пат е, нормално е додека да се уклопат да има ситни пропусти, а и Канал5 нема буџет како ББЦ или ЦНН па да прават анализи со Пеле и Марадона во студио.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
..веројатно имаме намера и да се подобриме, како екипа...али мислам дека ни си во право... посебно за тоа што го збориш за мене... можда не ти се допаѓем као лик, али тоа и не ни треба, но да проценуваш човек генерално, треба малку подетално да анализираш...барем јас така функционирам... у секој случај ок.... и ова ми значи као инфо... пооооз...
Како прво пробај да облечеш некој костим (ова сфати го како добра намера) без разлика дали носиш или не, така ќе се исправи озбилноста во мојот претходен пост и ќе се добие многу подобра слика за целокупната визуелна ситуација во студиото.
Како второ фудбалчето, знам сите сакаме да играме ама остави го за некоја друга емисија (еве на пример во Топки). -Ова е само мој предлог немора да го реализираш.
Како трето би сакал да ми одговориш за аудиото во Хајлајтсите зошто го немаше? - бидејќи не е тоа тоа без осеќање на атмосферата на стадионите и ти си фанатик па би ме сфатил за што зборувам.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
луѓе факт е дека секогаш има простор за подобрување ама од тоа што го видов прошлава недела греота е да се мрчи за целиов проект на канал5. светлосни години е подобра реализацијата од таа на мтв.

фудбалчето мене ми се свиѓа ко идеја, монотоно е да глеаш двајца у костими (а има добри шанси едниот соговорник да е полуписмен) како бистрат тактики цело време :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Син. се познава дека е Филе по смајлијата :). Ако го следиш неговиот блог одма ќе сконташ.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
луѓе факт е дека секогаш има простор за подобрување ама од тоа што го видов прошлава недела греота е да се мрчи за целиов проект на канал5. светлосни години е подобра реализацијата од таа на мтв.

фудбалчето мене ми се свиѓа ко идеја, монотоно е да глеаш двајца у костими (а има добри шанси едниот соговорник да е полуписмен) како бистрат тактики цело време :toe:
Мала критика не е на одмет, јасно е дека сите треба да бидеме задоволни од Канал 5 после сето она што ни го нудеја МТВ, сепак ова беше само почеток па очекуваме уште подобри емисии.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
во ред е добронамерна критика да дадеш нормално само мислам дека после квантниов скок од мтв на канал 5 требаше да почнеме со пофалби (луѓево работат со доста помал буџет од мтв а сепак оставија одличен впечаток уште во првата емисија), да видиме како ќе изгледаат 3-4 кола па да почнеме да даваме критики.

инаку се разбира- секогаш може и подобро и сите очекуваме уште подобри реализации. :helou:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
..веројатно имаме намера и да се подобриме, како екипа...али мислам дека ни си во право... посебно за тоа што го збориш за мене... можда не ти се допаѓем као лик, али тоа и не ни треба, но да проценуваш човек генерално, треба малку подетално да анализираш...барем јас така функционирам... у секој случај ок.... и ова ми значи као инфо... пооооз...
Ако си ти real Филе :))), можеш ли да кажеш нешто подетално околу проблемот со рејтинзите, слушнав нешто на Канал 5 дека AGB агенцијата што ја истражува гледаноста на телевизиите со пиплметри измерила само 5% гледаност на ЛШ, а некоја друга х-реномирана компанија измерила 24% рејтинг.

Дали проблемот го гледате во местење на рејтинзи од страна на одредени телевизии, или?
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
... види не би сакал јас да зборувам за тоа а и многу е мал просторов за ваков муабет...али во некоја друга прилика би можел да ти објаснам и подетално... главно дека се е тоа кеш... единствена куќа која не ги купува рејтинзите е канал 5... инаку сите други си плаќаат месечно, и си добиваат секој ден... така да веројатно сега веќе ти е малку појасно, но тоа не е се... е да, и Телма не купува рејтинзи...

Син. се познава дека е Филе по смајлијата :). Ако го следиш неговиот блог одма ќе сконташ.
хахахахаха... и по трите точки ... :))))) ... и на блог и на фејс... и во животот, реален :)))))) .... љубов и насмевки.... :))))))

File X File напиша:
... види не би сакал јас да зборувам за тоа а и многу е мал просторов за ваков муабет...али во некоја друга прилика би можел да ти објаснам и подетално... главно дека се е тоа кеш... единствена куќа која не ги купува рејтинзите е канал 5... инаку сите други си плаќаат месечно, и си добиваат секој ден... така да веројатно сега веќе ти е малку појасно, но тоа не е се... е да, и Телма не купува рејтинзи...



хахахахаха... и по трите точки ... :))))) ... и на блог и на фејс... и во животот, реален :)))))) .... љубов и насмевки.... :))))))
и уште нешто... Армин, не игравме неколкупати фудбал јас и ти во Браќа Рибар? кога се собиравме блогерите?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
..

хахахахаха... и по трите точки ... :))))) ... и на блог и на фејс... и во животот, реален :)))))) .... љубов и насмевки.... :))))))



и уште нешто... Армин, не игравме неколкупати фудбал јас и ти во Браќа Рибар? кога се собиравме блогерите?
Игравме, во иста екипа. Јас со дресот од кајгана :) Портокаловиот, Вие со Меси :))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Многу добар потег со тоа што пренесуваат два натпревари, ги искористуваат двата канала. Одлична работа, се надевам дека така ќе е и кога ќе се играат натпревари по групи, 1/8 финале, 1/4 финале, за да може секој обожавател да си го следи својот тим.
 
К

кременко

Гостин
:)))) фала друже, поддршката отсекогаш ми била многу битна... :)))) пооз.

а реклами не само што нема да има туку НЕ СМЕЕ ДА ИМА! :))))
така е , тоа е закон од уефа кој мора да се почитува , за време на 45мин т.е за 90 не смее да и а реклама , го почитуваше тоа мтв ке го почитува и канал 5 ако не отиде јабана :tapp:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Читам наназад и гледам некој безвезе коментари. Па моментално најдобриот пренос во Македонија го пренесува Канал 5. Минатата година исто така и Куп на Уефа исто. Се на се најдобра организација имаат од останативе македонски телевизии моментално. Инаку добредојде до Филе на форумов и сакав едно прашање до него. Дали ќе има слика во слика кога ќе падне некој погодок на некој друг натпревар како што прави ХРТ? Поз:helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
:)))) ... тоа беше Сашо Кузмановски од спортското радио... те исчитав комплетно, ама не би можел никако да реагирам...мене сепак реон ми е само емисијата... ако имаш забелешки, какви и да се, ок, али само за емисијата... се друго е вон моите правила за комуникација... се надевам дека ме разбра... :))) поз.
1. Фала за одговорот. По начинот на зборање ми делуваш како да си ти или ептен си успешен во имитацијата.

2. Те разбрав комплет. Ако можиш да му фрлиш еден совет на типот арно ако не здравје.
3. Па за емисијата ти напишав неколку мала забелешка на крај :) п.с. без навреда ама многу Касандра лајк ми делуваат тие картоните (ама да погодам не си задолжен за уредување на просторот :smir: )

4. Гледам си навивач на Барса. п.с. и јас сум па ај ќе се радваме овде заедно со победа над овие шо се расфрлаат со пари.
5. Сепак над Барса мене ми е Јуве („бледиот комшија од Торино“ - шо би рекол ти на блогот).
Па ако си за конструктивен муабет (нон-стоп коментираш на форумов дека си за) и имаш време повели на фан-клуб Јуве: прифаќаме секакви мислења па добро би било да видиме шо мислиш за преродениот Јуве. Исто мислам дека ќе биди добро ако прочитаме твое мислење сега во очи на почетокот на најјакото првенство (Италијанското ;) ) какви се твоите очекувања за сезонава.

Ајде поздрав и се надевам ќе имаме добра сезона за гледање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom