Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
прекрасна игра, прекрасен натпревар...сите играа на висина на задачата, играа како играчи на јуве! и се гледа дека е комплетен тим, дека нема ѕвезди, дека може и без првотимци да играат без проблем...оваа година ќе се радуваме на неколку титули!:vozbud:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
E GiaJuventusMania.... Bravo za deckive.... Bea prekrasni........ Za Del Piero nema zbor, Toj e Najdobriot fudbaler na Planetava
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ajde i od mene neka ni e cestita pobedata i da ni se redat vakvi pobedi niz tekot na celata godina.za utakmicata nema sto da kazam, se bese ok site bea na vistinsko nivo i na kraj ke si gi povlecam site grdi zborovi za poulsen( ke go bide covekov). ajde pozdrav do site.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Сега ке треба да ги изебеме миланезите во берлускони купот. Мислам дека се игра на 17-ти
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
еве со кој сакам јуве да се падне у групи

1.Јувентус
2.Манчестер
3.Бате Борисов:)
4.Партизан(за да може да си го глеаме јуве у Београд,али тешко да идат даље)

вие,со кои тимови го сакате јуве у група?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
aj so srekja juve fanovi :)
od italija i ja sum za juve taka da sum srekjen so tepavte :)
a partizan ne ide brat ne urocuvaj kje si ide fenerbahce da iam za koj da sum ako nedaj boze se desi neso so arsenal i juve :S:S nedaj boze
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јас сакам вака:

1.Јувентус
2.Манчестер Јунајтед
3.Реал Мадрид
4.Фиорентина

:vozbud::vozbud:Ке биде јако вака ако се,
Инаку берлускони купот е на 17ти Август и мислам дека на ОБН,Раи Уно и Телма ке го дават на тв нема да имаме проблеми со стримови.
:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Се на се земено добар натпревар...Висока победа на бјанконерите, од 4-0, обезбедувајќи си мирен реванш за 2 недели..Задоволен сум од сите..Мала анализа на играчите на натпреваров..Нормално, од мој аспект...

  • Буфон - :)Немаше многу работа овој натпревар, но тоа што беше негово си го направи...
  • Киелини - На висина на задачата, впрочем секогаш е стандард..
  • Легротаље - Добра утакмица за него, ме бендиса искрено, плус беше во листата на стрелците и мислам дека добиваме малку по малку соработник на Киелини..
  • Григера - Времето што го играше, се трудеше трчаше, учествуваше и во акцијата за првиот гол, мислам дека колку толку солидна претстава ни приреди вечерва...
  • Молинаро - За чудо, не искикса многу овој натпревар (Дај Боже да се подобрува од ден за ден, баш ќе ми биде мило:))
  • Брацо, дефинитивно најслабо одигра овој натпревар..И тоа кога играше во одбраната..Кога беше во средниот ред пред повредата на Григера, се трудеше, имаше добри пасови, добро ја контролираше топката,но кога се врати во одбраната мислам некако како да стагнира неговата форма во овој натпревар..
  • Поулсен, добар беше, многу ми се допаѓа што е веројатно и негов стил на игра неговите нафрлено прецизни топки до напаѓачите..Од сите такви нафрлања само едно му беше блокирано, сите други беа успешни..Плус имаше и одличен удар кон голот на Артмедиа од околу 20 метра, кој беше скротен од голманот на Петржалка..
  • Сисоко-стандард, мала забелешка, мислам или така ми се чинеше овој натпревар како да го мрзеше да трча..Ама на висина си ја одработи задачата..Браво..
  • Каморанези - многу добра утакмица на Камо..Секаде го имаше, борбен, напати и преборбен,правеше стартови кои можеа да бидат санкционирани со жолти картони, но помина..Тој ја почна серијата на голови..Форца Камоо!
  • Дел Пиеро - Зарем има зборови што можат да ја опишат оваа ЛЕГЕНДА НА КЛУБОТ?Фала ти Пинту за се што правиш за Јуве....Голот беше најубав на натпреварот..Ремек дело...Дел Пиеро е срцето на Јувентус..Човек без кого Јуве не може да функционира...
  • Јакинта - имаше неколку шанси,претежно сите надвор од шеснаесеттик, силни и прецизни удари, но не успеа да се впиши во листата на стрелците...
  • Трезеге - Имаше шанси, но ете денес не го послужи среќата, а некои од нив беа стварно од тешка позиција кои тешко беше да се претворат во гол (како таа на Амаури нафрлената - премногу висока, можеше да ја дофати со главата, ама не можеше да и даде правец на топката)..Како и да е Трезе е многу солиден играч, и секој тим би посакал таков да има во нападот...
  • Амаури - малку изигра, еден продор добар имаше, и нафрлањето кон Трезеге...Тоа е впечатливо за него, од неговиот пет минутен учинок во денешниот натпревар..
Едно нешто е што ме бендиса во играта на Јувентус, е тоа што не го потценија противникот, дури првото полувреме ме зачуди нивната сконцентрираност, како финале во ЛШ да играат...Впрочем, затоа реванш натпреварот ќе им биде тренинг и увертира за почетокот на Сериа А сезоната, и походот кон Скудетото...Горд сум што сум навивач на овој клуб, што сум бјанконеро..Зошто стварно, сепак, не е мала работа да бидеш бјанконеро!:toe:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Јас сакам вака:

1.Јувентус
2.Манчестер Јунајтед
3.Реал Мадрид
4.Фиорентина

:vozbud::vozbud:Ке биде јако вака ако се,
Инаку берлускони купот е на 17ти Август и мислам дека на ОБН,Раи Уно и Телма ке го дават на тв нема да имаме проблеми со стримови.
:helou:
Брат ваква група неможеш по default да добиес од две многу јасни прицини , а можеби и три
прво ... Манчестер и Реал сигурно ќе бидат носители и бема да бидат во иста група
второ ... Фиорентина е од Италија а екипи од иста земја неможат да бидат во иста група
трето ...доколку и ние бидеме носители ( ама мислам дека тешко ) нема да можеме да се паднеме во група со Реал и Манчестер
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Се на се земено добар натпревар...Висока победа на бјанконерите, од 4-0, обезбедувајќи си мирен реванш за 2 недели..Задоволен сум од сите..Мала анализа на играчите на натпреваров..Нормално, од мој аспект...

  • Буфон - :)Немаше многу работа овој натпревар, но тоа што беше негово си го направи...
  • Киелини - На висина на задачата, впрочем секогаш е стандард..
  • Легротаље - Добра утакмица за него, ме бендиса искрено, плус беше во листата на стрелците и мислам дека добиваме малку по малку соработник на Киелини..
  • Григера - Времето што го играше, се трудеше трчаше, учествуваше и во акцијата за првиот гол, мислам дека колку толку солидна претстава ни приреди вечерва...
  • Молинаро - За чудо, не искикса многу овој натпревар (Дај Боже да се подобрува од ден за ден, баш ќе ми биде мило:))
  • Брацо, дефинитивно најслабо одигра овој натпревар..И тоа кога играше во одбраната..Кога беше во средниот ред пред повредата на Григера, се трудеше, имаше добри пасови, добро ја контролираше топката,но кога се врати во одбраната мислам некако како да стагнира неговата форма во овој натпревар..
  • Поулсен, добар беше, многу ми се допаѓа што е веројатно и негов стил на игра неговите нафрлено прецизни топки до напаѓачите..Од сите такви нафрлања само едно му беше блокирано, сите други беа успешни..Плус имаше и одличен удар кон голот на Артмедиа од околу 20 метра, кој беше скротен од голманот на Петржалка..
  • Сисоко-стандард, мала забелешка, мислам или така ми се чинеше овој натпревар како да го мрзеше да трча..Ама на висина си ја одработи задачата..Браво..
  • Каморанези - многу добра утакмица на Камо..Секаде го имаше, борбен, напати и преборбен,правеше стартови кои можеа да бидат санкционирани со жолти картони, но помина..Тој ја почна серијата на голови..Форца Камоо!
  • Дел Пиеро - Зарем има зборови што можат да ја опишат оваа ЛЕГЕНДА НА КЛУБОТ?Фала ти Пинту за се што правиш за Јуве....Голот беше најубав на натпреварот..Ремек дело...Дел Пиеро е срцето на Јувентус..Човек без кого Јуве не може да функционира...
  • Јакинта - имаше неколку шанси,претежно сите надвор од шеснаесеттик, силни и прецизни удари, но не успеа да се впиши во листата на стрелците...
  • Трезеге - Имаше шанси, но ете денес не го послужи среќата, а некои од нив беа стварно од тешка позиција кои тешко беше да се претворат во гол (како таа на Амаури нафрлената - премногу висока, можеше да ја дофати со главата, ама не можеше да и даде правец на топката)..Како и да е Трезе е многу солиден играч, и секој тим би посакал таков да има во нападот...
  • Амаури - малку изигра, еден продор добар имаше, и нафрлањето кон Трезеге...Тоа е впечатливо за него, од неговиот пет минутен учинок во денешниот натпревар..
Едно нешто е што ме бендиса во играта на Јувентус, е тоа што не го потценија противникот, дури првото полувреме ме зачуди нивната сконцентрираност, како финале во ЛШ да играат...Впрочем, затоа реванш натпреварот ќе им биде тренинг и увертира за почетокот на Сериа А сезоната, и походот кон Скудетото...Горд сум што сум навивач на овој клуб, што сум бјанконеро..Зошто стварно, сепак, не е мала работа да бидеш бјанконеро!:toe:
Bravo Kiko za analizite na igracite.... Prekrasno gi ocenuvas... I nie sme gordi sto sme Bianconero kako i ti isto... Forza Juventus.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Bravo Kiko za analizite na igracite.... Prekrasno gi ocenuvas... I nie sme gordi sto sme Bianconero kako i ti isto... Forza Juventus.
Фала:)Уште сум возбуден што го видов Јувентус со онаква игра..Беспрекорно, како по ноти изиграно..Секоја чест...Раниери е добар тактичар, и едно нешто многу го бендисувам кај него, и во што ми се најслични со Марчело Липи Д Леџенд:)..Во тоа што, не сакаат ѕвезди, туку сакаат работници..И врз тој принцип го градат тимот..Погледнете ги Сисоко, Поулсен, Каморанези..Трчаат, се борат за секоја топка, не се префригани, никој не си ја крева цената, тимот им е побитен од личниот успех..Тоа е така сега во Јувентус, по заслуга на Клаудио Раниери..Голем стратег, иако не ги има освоено оние работи што ги има освоено Липи, сепак сигурен сум дека со Јувентус ќе створи Шампионски тим за високи дострели..Форца Јуве, форца бјанконери..Следен натпревар ни е со вечните ривали, Милан на Сан Сиро, за Берлускони купот..Па се надевам дека ќе извлечеме поволен резултат...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Da da normalno deka ke gi pobedime srede Milano...
Juventus e Masina, a toa Masina se vika Goleada Juventina;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom