Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Легро, 4-0...И толку ...Легроооооо...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Аууууууууууууууууу лЕГТОтаљеееееееееееееееееее тооо детеееееее машини, но асистентот кој ???? повторно КАМОРАНЕЗИИИИ ТОО МАШИНКИ СМЕ АЈДЕ АЈДЕ уште 1-2 минути до крај уште 1
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Што ви реков дека ЛЕгро ќе даде гол со глава ... само да си го најдам постот.

Не за џабе ми е на аватар хахах
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Честита победа...Морам да одам сега, после ќе дадам поголем осврт на натпреварот...Форца Јувеее....
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
WOW Ова е Јувентус кој го посакувам Артмедиа декласирана...бомбардирана Дел Пиеро ЅВЕР Сисоко ЅВЕР Каморанеи ЅВЕР трезегол немаше малку среќа али се на се ПРЕКРАСЕН натпревар за Јуве БРАВО МОМЦИ!!!:back:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
браво ејјјјјј
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
јупиииииииииииииииииии 4 гола јееееее дури и легро даде гол еј ,значи браоооооооо добра утакмица,ја глеав едно полувреме на јастин тој стрим шугав без глас а второ не ја глеав ,сеа навивачиве на милан и интер се молеле јуве да киксне со артмедиа:baeh::baeh:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ихааааааааааа, Бајаги ги напуниле. Ги фатив само последнмите 10 мин.(само што се вратив)
Ај ако може некој да ми ги најде головите и акциите.
ФОРЗА ЈУВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
По По По колку сме јаки еј... Честита победа нека ни е... Одлична игра, ова е онај препознатливијот Јуве... Четири комада за Артмедија... Можеше и повисоко али немаше среќа Трезеге како прво, Амаури, Јакинта... Леле леле што ќе биди Серија А и Лига на Шампиони...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
WOW Ова е Јувентус кој го посакувам Артмедиа декласирана...бомбардирана Дел Пиеро ЅВЕР Сисоко ЅВЕР Каморанеи ЅВЕР трезегол немаше малку среќа али се на се ПРЕКРАСЕН натпревар за Јуве БРАВО МОМЦИ!!!:back:
Поулсен го заборави..И тој добро изигра..Посебно тој шутот од 20тина метри..Трезеге имаше шанси,но немаше среќа и тоа е..Ајде сега мирен и опуштен реванш натпревар, исто како тренинг!:pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Ајде нешто да кажам за второто полувреме
Бевме одлични стварно јако изиграве и Раниери го извади Дел Пиеро сосема беше во право треба Трезеге да игра, треба му мотивација имаше шанси удари, треба да игра и наредниве утакмици мислам дека Раниери си ја најде тактиката со 3ца напаѓачи така и треба да биде Дел Пиеро Трезеге и Амаури или Јакинта за во првенството или Лига на шампионите, Амаури дечково игра перфектно овај дриблинко во шеснаесетникот само што превисоко му даде на Трезеге инаку гол беше ова, како и оваа шанса што ја промаши сега на крајта можеше да беше и 5-0, Легро вистински херој мислам дека заслужува 1 тим него ли Мелберг, Мелбег заедно со Зебина се љута замена за во одбрана, Молинаро, молинаро што правиш кога избацува топка не гледе кај оди пука со сета сила кај ке стигне таму, тоа не му вреди и еднашка дојде во напад колку нежно(со страх ја даде топката) и ного се брза приметивте во одбрана и во напад одма дава топка не ја држи во нозите на прва дава како да му е страх,Поулсен стварно човек со многу потенцијал и вредност само со каква осетливост ги дава топките преку одбраната но Трезеге тогаш промаши а и тешка му беше позицијата на Трезеге ова му беше отсвртување, имаше и други шанси Трезеге но само не флезе во гол, како и да е да не заборавиме мен оф да меч КАМОРАНЕЗИ, кој сака нека говори сичко но КАМОРАНЕЗИ е човек на натпреварот, даде 1 гол, имаше многу шанси со него, асистент на третиот гол, асистен на четвртиот гол, многу трча секаде е на теренот вистинско моторче, а за Сисоко немам зборови кога ке запни по еден и до крја му оди, само оваа по левата страна не можеше го остави страх му беше да не направи некој пенал но тука Џиџи си ја фати оваа топката, Задоволен сум многу од играта на Јуве и плус тоа без Занети,Маркиони,Џовинко игравме и пак 4-0 петарда, значи не е јуве кој зависи од некој играчи јуве е тим кој се вклопува и без стандадни играчи браво за них сега во гости очекуваме минимална победда со 0-1 барем ајде поздрав сеа и со среќа во гости
Форза Јуве Бјанконеро!!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ихааааааааааа, Бајаги ги напуниле. Ги фатив само последнмите 10 мин.(само што се вратив)
Ај ако може некој да ми ги најде головите и акциите.
ФОРЗА ЈУВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

http://www.tvgolo.com/football.php?subaction=showfull&id=1218658945&archive=&start_from=&ucat=50&

НА! ,само 4-тиот гол го нема

7 минута - Камора
26 минута - Дел Пиеро(прекрасен гол)
39 минута - Киелини
90+ минута - Легро
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom