Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ај, Господ нека ни е на помош.
Можи Иванов нема да биди пионче на Груевски (Иронија).
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Грешка си!
Во матриксот на Фрле Самобендисаниот, партијата е создадена за него! Да ја пљука, тепа, ебе :pos::pos:исто ко филмот за жена што го има..:pos:..Ајт, доста се муабети за Фрле... не е достоен!!!
Веројатно добро им е од неговата е.ачина :pos:. Крај, толку за него! :pos2:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Ако се намали бројот на гласачи за 200 00 колку што се вели дека има вишок ќе има 45-46 посто излезеност што е повторно помалку од 50% вредност за цензус која се користеше на сите претходни избори и која се користи во сите европски земји. Сепак македонја е посебен случај па кај и да е таа бројка пак ќе се намали (тоа се случува кога двете најголеми политички партии заедно собраа 42% од народот). Само се надевам дека и по овие избори нема некој да тврди дека не е паднат рејтингот и на ВМРО и на СДСМ.
Многу земји немаат цензус.Во нордиските земји се бира премиер со 30-40 % излезеност.Америка избра претседател со мислам излезност помала од 40 %.Во Греција е задолжително излегување на гласање.:toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
абе струмица и вранештица и уште 6
и толку
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Не ме интересира за другите места каде победил СДСМ. Не сум нивни симпатизер. Муабетот ми беше кој губи има право да се лути , секаде е така.....:smir:
 
O

Out Boy

Гостин
Па фрчкоски ваков онаков за Иванов е МЕСАЈА...
Во почеток Бог ги создаде небото и земјата.
...И Бог рече: „Нека биде светлина!” И бидна светлина.
...И Бог рече: „Нека биде свод среде водите, да ги дели водите од води!”
...И Бог рече: „Нека се соберат на едно место водите под небото, и нека се покаже копно!” И бидна така.
...И Бог рече: „Нека бидат светила на небесниот свод, за да го делат денот од ноќта, нека бидат за знаци, и за времињата, и за деновите и годините, ... И бидна така.
...И Бог рече: „Земјата нека произведе живи суштества, секое според неговиот вид: добиток, лазачи и земни ѕверови според нивниот вид!” И бидна така.
...И петтиот ден Бог рече: „Да направиме човек во Нашиот лик, според Нашата сличност, и нека владеат над морските риби, над небесните птици и над добитокот - над сета земја - и над сите лазачи што ползат по земјата!” И бидна Фрчковски.
... И седмиот ден Фрчковски му рече на Бог: „Па како не ти е срам! Ти си табула-раЗа!“ :kickbox:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не ме интересира за другите места каде победил СДСМ. Не сум нивни симпатизер. Муабетот ми беше кој губи има право да се лути , секаде е така.....:smir:
по муабетов ко да си
спореди бе другар
сдс изгуби премногу општини вмро ниедна
сдс доби само 8 од кои 4 се села
во минус почнаа да одат
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Џорџее...Џорџеее....:pos2:
Свака им част на сите кандидати. Вака се неам смеено оддааааамна. Се надевам наредни избори ќе бидат истите:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom