Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
чоеков ќе биде многу подобар од сите досега ... најповеќе од БЦ на кој лицето не му го видовме 5г.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
чоеков ќе биде многу подобар од сите досега ... најповеќе од БЦ на кој лицето не му го видовме 5г.
можеби подобар од БЦ , ама тоа е тогаш катастрофа, ако е само СПОРЕДЛИВО ПОДОБАР....ептен сме длабоко во фекалии....некој МНОГУ ПОДОБАР не не вади....:)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
исто ко во русија што владее путин така и груевски со него...иако го поддржувам и гласав за него...еве јавно кажувам....ама гледам водат со голема разлика....што викаше брано “ГОТОВИ СЕ“:vozbud:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
исто ко во русија што владее путин така и груевски со него...иако го поддржувам и гласав за него...еве јавно кажувам....ама гледам водат со голема разлика....што викаше брано “ГОТОВИ СЕ“:vozbud:
Vo Rusija ne shetat pederi, predavnici i drugi bolestnici na tv celo vreme i lizenje gaze na malcinstva isto taka lugje kako fuere i riker ne se Bogovi tuka cutat kako gluvci u dupka nekoja.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Тој процент, од околу 40% до 18 часот е на МОСТ. ДИК не излезе со проценка и бројка за "до 18 часот". Правете малку разлика меѓу невладина организација МОСТ и Државна Изборна Комисија која вели дека до 17 часот имало помалку од 34% излезеност.
Мост е релевантен фактор и греши во промили, а не во проценти. Го знам тоа затоа што учествував на избориве како нивни набљудувач.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
чоеков ќе биде многу подобар од сите досега ... најповеќе од БЦ на кој лицето не му го видовме 5г.
tocno...a B.C ne bese samo 5 godini tuku ON JA UNAKAZA OVAA DRZAVA...aj sega neka bide ivanov covekot zasluzuva sansa a i ne e vo matni vodi ko ovie.

sepak za CESTITANJE E ZAMINUVAnjEto NA BRANKO:je::je::je::je:
 
P

Princ

Гостин
Мост е релевантен фактор и греши во промили, а не во проценти. Го знам тоа затоа што учествував на избориве како нивни набљудувач.
Ко така и баба ми има најубав бастун. Бидејќи ми е баба.
ДИК е (нај)релевантен. ДПМНЕ не се, Мост не се...
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Vo Rusija ne shetat pederi, predavnici i drugi bolestnici na tv celo vreme i lizenje gaze na malcinstva isto taka lugje kako fuere i riker ne se Bogovi tuka cutat kako gluvci u dupka nekoja.
Само што ти не можеш да ја мериш Македонија со Русија.
Ние сме бедници со 250 евра просечна плата-без нафта, гас,нуклеарки итн итн.

Ние зависиме од НАТО и ЕУ ако сакаме да преживееме како држава.
И тука не можеш ама баш ништо - освен да се самоубиеш.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ко така и баба ми има најубав бастун. Бидејќи ми е баба.
ДИК е (нај)релевантен. ДПМНЕ не се, Мост не се...
Нема врска бастунот од баба ти со темава. МОСТ греши на крај во однос со ДИК во промили, а не во проценти, односно во промили не им се совпаѓаат резултатите.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Само што ти не можеш да ја мериш Македонија со Русија.
Ние сме бедници со 250 евра просечна плата-без нафта, гас,нуклеарки итн итн.

Ние зависиме од НАТО и ЕУ ако сакаме да преживееме како држава.
И тука не можеш ама баш ништо - освен да се самоубиеш.
Ova e ropski mentalitet i predavnicko mislenje. Ako opstoivme 500 godini pod tursko mozime i 1000 godini nadvor od nato i eu.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Ova e ropski mentalitet i predavnicko mislenje. Ako opstoivme 500 godini pod tursko mozime i 1000 godini nadvor od nato i eu.
Ama bate 500 godini pod tursko nemase tolkavi pritisoci za ime i nacija. Vo Grcija za 40 godini se asimilirani pojke Makedonci vo Grci otkolku za 500 godini od Makedonci vo Torbesi.
 
O

Out Boy

Гостин
Му посакувам многу успех на Претседателот Хорхе. Сега владата нема да има изговори, ако недај боже и текне да омекне околу името, па за тоа да го обвинува Граѓанинот БЦ. Сега власта е апсолутна. Да живее императорот!!!

Сега само цврст став пред светот околу името, единство, и победата ќе биде ЗА СИТЕ!

Hasta La Victoria Siempre ...:salut:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Му посакувам многу успех на Претседателот Хорхе. Сега владата нема да има изговори, ако недај боже и текне да омекне околу името, па за тоа да го обвинува Граѓанинот БЦ. Сега власта е апсолутна. Да живее императорот!!!

Сега само цврст став пред светот околу името, единство, и победата ќе биде ЗА СИТЕ!

Hasta La Victoria Siempre ...:salut:
ti be ne ides da slavis za padot na podrskata na vmro za 0,00000000009%:pos::pos::pos2:
 
O

Out Boy

Гостин
ti be ne ides da slavis za padot na podrskata na vmro za 0,00000000009%:pos::pos::pos2:
Е да бе, малку цел ден висев на нозе како набљудувач за Хорхе, па да славам пад на поддршката :pos:

Патем, кој тоа изјавил дека имал толку драстичен пад на поддршка?:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom