Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
КОНЕЧНО ПРЕТСЕДАТЕЛ БЕЗ АЛБАНСКИ ГЛАСОВИ!!! ПАДНАА ВО ВОДА СИТЕ ТЕОРИИ И ЛАГИ ЗА НАВОДЕН ДОГОВОР И КУПУВАЊЕ НА АЛБАНСКИ ГЛАСОВИ. МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ПОБЕДИ!!! МАКЕДОНИЈА ПОБЕДИ!!! МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!!
 

Дрдорковски

Не сум почетник
Член од
5 април 2009
Мислења
16
Поени од реакции
5
Кој и да биде лошо ни се пишува. Ја не гласав на изборите поради тоа што Иванов не го бива за претседател, а Фрчковски не му чини однесувањето и несакам ниту таква , ниту таква личност да биде претседател на Македонија.
Ова го нема никаде во светот, освен кај нас да има по 7 кандидати на претседателски избори, а само еден од тие ми го привлече вниманието(не е важно кој). Треба две стабилни личности како што беше Борис Трајковски да има и од едната и од другата партија па народот да гласа за човек, а не за партија што е и обичај кај нас.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Albancite ni se drzavni neprijateli go pokaza denes najdobro.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Сега може да му направат воштана фигура на Бране, Фрле и останата нивна тајфа и конечно да ги испратиме во историја, доволно беше... Се надевам дека и СДСМ ќе најде сили да се издигне од овој кошмар и да го завземе своето место на политичката сцена, прочистено, реформирано, култивизирано и поблиску до народот...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
I polovina makedonci se drzavni neprijateli. :vozbud::vozbud:
Vie go pravite ova zaradi sto ne nudi nesto za vas ili nekoj taen dogovor a tie makedonci ne glasat zosto ne simpatizirat.
Vie go pravite od drug razlog. Ja brukate i tonite zemjava 17 godini.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Vie go pravite ova zaradi sto ne nudi nesto za vas ili nekoj taen dogovor a tie makedonci ne glasat zosto ne simpatizirat.
Vie go pravite od drug razlog. Ja brukate i tonite zemjava 17 godini.

Mislam deka vo vakvo momenti OGLEDALOTO e najbitniot IZUM...na covestvoto...
 
P

Princ

Гостин
Ако имало цензус, значи Иванов е новиот Прецедник.
На ви слика дека нема да го видите во јавност во наредните 5 години.

 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Princ , imam cuvstvo deka mnogumina pozitivno ke se iznenadat od ovoj covek ( vklucuvajki te i tebe a vo izvesna merka i mene)...
 
P

Princ

Гостин
Princ , imam cuvstvo deka mnogumina pozitivno ke se iznenadat od ovoj covek ( vklucuvajki te i tebe a vo izvesna merka i mene)...
Дајбоже. Тоа во никој случај не може да биде лошо. Дајбоже нека пријатно не изненади Иванов. Но, иако нада задња умира, од надеж не се живее и сите заклучоци во моментов ги носам од неговото делување во изминатиов период. Посакувам после 2-3 години да бидам покажан со прст и да ми плукаат по моите проценки. Со гордост и мерак ќе го прифатам тој пораз.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Ако имало цензус, значи Иванов е новиот Прецедник.
На ви слика дека нема да го видите во јавност во наредните 5 години.

:pos2::pos2: За некое време ќе почнат да се продаваат и икони од Иванов. Луѓето по ѕидови да ги ставаат како тито на времето. Само што со поинаква намера ќе бидат овие. Да немаме носталгии :vozbud:
 
P

Princ

Гостин
Тој процент, од околу 40% до 18 часот е на МОСТ. ДИК не излезе со проценка и бројка за "до 18 часот". Правете малку разлика меѓу невладина организација МОСТ и Државна Изборна Комисија која вели дека до 17 часот имало помалку од 34% излезеност.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom