Зошто СДСМ го смени знамето?

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Има, јеби га.
:toe:
Он ти е од она папагалите што само повторуат и никогаш и немале сопствен став.
Нив им треба...пастир.
Па ете имаат пастир, имаат аргументи дека Македонецот ја зачнал белата раса.............еден куп факти.
Им се чудам на памет, што уште чекаат ?
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Па ете имаат пастир, имаат аргументи дека Македонецот ја зачнал белата раса.............еден куп факти.
Им се чудам на памет, што уште чекаат ?
претседник како Фрле да не просветли :pos2:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
прашање: зошто сдсм го сменија знамето?

одговорот: а зошто врмо не го врати?

супер интелегентен одговор. честитки
а зошто сдс конечно не им текне дека народот ја сфати нивната политика и се додека тераат вака ќе тонат :pos2:
инаку немаат аргументи со што да се бранат па одма напаќаат грујо им бил крив :pos2: тоа го слушаме веќе 3 години дај сега нека сменат нешто друго не ми се интересни вака
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ако не го сменеше Сдс знамето од каде ке наоѓаше пари за кампањи...

Туку ние сме си народ на кој му треба ДИКТАТУРА !!!
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Па ете имаат пастир, имаат аргументи дека Македонецот ја зачнал белата раса.............еден куп факти.
Им се чудам на памет, што уште чекаат ?
Да се разбереме, и јас викам дека се претеризам некои работи како на пример горенаведеново тврдење ама сепак за некои работи што ги направи и сеуште ги правии таа криминална банда СДС заслужува јавен линч.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Арно не победи Рада на изборите... Сега ке се викавме Северо-Западна Уставна Горна Република Македонија
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Да се разбереме, и јас викам дека се претеризам некои работи како на пример горенаведеново тврдење ама сепак за некои работи што ги направи и сеуште ги правии таа криминална банда СДС заслужува јавен линч.
А? Неееееее!:nenene:

Они сега не гледаат на Кајгана, ги гризе совест и си кубат коси, се каат....
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Да се разбереме, и јас викам дека се претеризам некои работи како на пример горенаведеново тврдење ама сепак за некои работи што ги направи и сеуште ги правии таа криминална банда СДС заслужува јавен линч.
Истото ќе го сториш и доколку сегашнава власт го промени името и те наклевети дека ти си го сторил тоа ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Истото ќе го сториш и доколку сегашнава власт го промени името и те наклевети дека ти си го сторил тоа ?
тие кои рекоа дека ќе сменат име јавно на сите митинзи беа сдс а не Вмро да не мешаме поими ти се молам :helou:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Истото ќе го сториш и доколку сегашнава власт го промени името и те наклевети дека ти си го сторил тоа ?
Другар, разбери дека на некои луѓе им е поважна Македонија отколку таму некоја партија што не и се знае рокот на траење.

Дали и ти си еден од тие?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Мора да се гласа за помало зло така е секаде во светов, зашто ретко кој гледа аир од политичари, а бога ми и нема да стигнеш далеку ако очекуваш премногу од нив и само од нив да ти го подобрат животот. Јас сум разочаран од владава на Грујо поради некои глупи закони и коалицирање со терористи ама пак ги сметам за далеку помала закана по опстанок на Македонија отколку другава опција(ако може така да се нарече).
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
a sto stana so desette tocki sto bea pisuvano vo vecer vo slucaj na veto od grcija.toa sto sdsm go smeni sega nikoj ne preci da go vratat znameto
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Мора да се гласа за помало зло така е секаде во светов, зашто ретко кој гледа аир од политичари, а бога ми и нема да стигнеш далеку ако очекуваш премногу од нив и само од нив да ти го подобрат животот. Јас сум разочаран од владава на Грујо поради некои глупи закони и коалицирање со терористи ама пак ги сметам за далеку помала закана по опстанок на Македонија отколку другава опција(ако може така да се нарече).
Мене ме интересираат само
НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ.

За да ме вработат не ни очекувам, ако не се снајдеш сам, ништо...

Ама не смеат на народот да му всадуваат менталитет на кокошка, и да ни ја закопуваат пола историја, па уште и да ни викаат како тоа било добро за нас.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Другар, разбери дека на некои луѓе им е поважна Македонија отколку таму некоја партија што не и се знае рокот на траење.

Дали и ти си еден од тие?
Другар, јас не ја креирам државната политика, туку само ја посматрам и коментирам.
И од сето тоа идам до заклучок дека ДПМНЕ на чело со Груевски, за најмалку една а најмногу две години ќе го промени името, а притоа за да се огради од оговорноста, за ова постапка ќе те наклевети тебе и остатокот од Македонскиот народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom