Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Nasiot mil posakuvan i drag makedonski Kavzimodo - Cvrcak moze da bide faca samo megu devojcinja so maximum 15 godini koi kosi kubat i pagaat vo trans na tekstovi od tipot: Nedopirliva, nepobedliva, bla...bla... i kakva li uste ne. Seljak so golemo i tvrdo S. baska ne znae edna recenica da sostavi na televizija za vreme na intervju a vamu tekstopisec. c c c plukni udaj se rabotava
Od druga strana ovoj Toni Zen simpaticen e nekako, ima stil tipot, e sega talenot manje bitno na nasava estrada.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
и двујцата се за пеза ама ај нека биде тони фен подобар :pos2:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Не се лоши и двајцата ама Тони Зен е подобар од Врчак....
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Врчак! Има многу добри текстови, за разлика од оние на Тони Зен во кои не гледам некоја поента или порака.:wink:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Врчак! Има многу добри текстови, за разлика од оние на Тони Зен во кои не гледам некоја поента или порака.:wink:
ани4 за можеби за комерцијала поопасен е врчак и навистина е има поголемо искуство али рап никогаш и не правел а тони зен пред година-две година се појави како комерцијалист
ако гледаме реално тони зен е подобар рапер од врчак, иако сеуште немам гласано оти сега двајцата се изгубија во комерцијала филмот и неможат да излезат
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Тони зен е подобар 100%..Исто така прави подобри текстови..
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2
И двајцата не праат нешто многу добра музика али текстовите на Тони Зен се подобри според мене.:)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Двајцата најненадежни рапери на просторов според мене.Одвратни се многу.
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
За мене и двајцата не ги бива
 
M

makedon^

Гостин
Ne znam mn za rapot i slabo slusam ama pesnata od Vrcak - Povtorno sam (mi se cini taka bese) e odlicna pesna. A za toj drugiot neam komentar :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
На Врчак новите песни и стајлинг му се тапоина невидена, но старите песни иако крадени имаа повеќе сензибилитет и повеќето ми се допаѓаа. Тони Зен прави песни за во дискотека да играш, ама ептен ми е некако ставен во некој лош филм,ау-у...така да, ако треба да правам избор, ќе гласам за Врчак исклучиво заради старите песни како Повторно сам, Манастирски сон, Пред да заспијам и Сликите стари. Крадени, ама барем убави.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
znaete so praite muabet za rap a zen i vrcak ne se raperi ne praite gaga(na prazno) muabet :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom