Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Врчак си е Врчак, иако и Тони Зен не е за фрлање:pipi:
Сепак жанрот не им е баш ист, Тони Зен преферира некако "потврд рап" (или како да се изразам), а песните на Врчак се за сечиј вкус, посебно текстовите му се прекрасни
Текстовите на Врчак биле прекрасни.... :nesvest::pos:
Што има тука прекрасно и уметничко? Колку женски изе*ал, кои пози ги правеле, колку милиони има...ова е прекрасен текст??? До кај стигна народов за една "песна" со ваков текст да ја проценува како прекрасна. Општо зборам.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Врчак на времето имаше многу убави песни како Манастирски сон,Ден по Ден,Пред да заспијам итн...Тие ги имам слушано како копиљ.
Денес нема некои којзнае што песни ама кога би морал да бирам измеѓу Тони Зен и Врчак нормално Врчак.Тони Зен е уште тазе на естрадата,додека Врчак е стар волк ако може да се каже така.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Врчак е појак, Тони Зен е поуфилман добро сега и Врчак е ама не толку колку шо е Тони. Врчак има и поубави песни а Тони прави песни од кои секоја 3- та е уба.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Врчак на времето имаше многу убави песни како Манастирски сон,Ден по Ден итн...
Денес нема некои којзнае што песни ама кога би морал да бирам измеѓу Тони Зен и Врчак нормално Врчак.Тони Зен е уште тазе на естрадата,додека Врчак е стар волк ако може да се каже така.
Точно така.
На времето песните му се трпеа, 100 пати подобри од денешните. Сеа во јак филм е бе како ами.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Текстовите на Врчак биле прекрасни.... :nesvest::pos:
Што има тука прекрасно и уметничко? Колку женски изе*ал, кои пози ги правеле, колку милиони има...ова е прекрасен текст??? До кај стигна народов за една "песна" со ваков текст да ја проценува како прекрасна. Општо зборам.
"зарем има некој збор што ќе го маѓепса тоа твое срце секому што верува
да знам тоа што во тебе згаснува или повторно во мене се разгорува.........
Да е вљубен човек во тебе е руски рулет
зошто не ќе знае што следи на ред
јас од секогаш сум велел ти си најубав цвет
по кој секогаш сум чувствувал нескротлива жед..."

за ова ти зборувам, а ако не ја знаеш песнава ти препорачувам да си ја најдеш и да го слушнеш целиот текст, ПРЕД ДА ЗАСПИЈАМ иначе се вика песната

исто така ти ги препорачувам и Последниот ден, Слики стари, И повторно сам, Манастирски сон, Пет до два, Ти си се што сакам (ft Ерзана.. и мн други, прости местово е премалко да ги сместам сите текстови)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ги сакам и двајцата:):):)

Тони Зен ми е некако интересен, ептен искрен човек...најновата песна му е закон:pos:

А Врчак не го сакам многу ама има песни што одма ти влегуваат во глава и стануваат хитови:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.024
Врчак текстови:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:



Јади Гомна!
(прво објасни зашто)
---------------------------

Човече па овие двајца не заслужуваат да живеат, а камо ли тема да се отвори за нив:pos:
Bitch fight!:vozbud:
Добро да те прашам..дали воопшто имаш слушнато песна на Врчак?
Или си кажуваш дека у мода е да ги мразиш сите сеа?

Инаку на неколку Македонски ѕвезди токму Врчак им ги има пишувано текстовите.
Само да не почнеа со Јован иЕлвир да праат дуети се ќе беше поарно:(
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Човече па овие двајца не заслужуваат да живеат, а камо ли тема да се отвори за нив:pos:
A зашто тврдиш така? Ти си тој шо кажува кој треба кој не? Или пошто тебе не ти се свиѓаат песниете не треба на никој да му се ?
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Yet another топло пиво vs ладен ќебап дилема. Извин'те али уште сум под влијание на топлоно Скопско што го пиев. No hard feelings.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Врчак, дефинитивно. Кога Врчак ги правеше првите хитови, Тони Зен немаше допир со музиката, требаше да поминат уште многу години за Македонија да чуе за "интелектот".
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Фолен Ејнџел не ја пуни темава со ла*на.

Он Топик: Тони Зен. Повеќе иде накај рап од Чврчак. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
Мене не ми сметаат, кога ќе видам нивен спот, си буљам во разголените цурици, значи не мењам канал, околу текстот не обрнувам многу внимание, прибидејќи е простотилук наопаку :icon_lol: ама како и да е, интересни ми се и двајцата, секој на свој начин, Врчак пее за парите на татко му, а Тони за тоа како ќе направи пари во пост-андерграунд ерата во која западнал и конечно ќе си купи асално ауто, а не плинаш :wink:
Респекат за момците, изиграваат кловнови, ама битно вадат леб..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И двајцата се добри имаат јаки песни со одлични текстови. Двајцата имаат добар стајлинг на облекување,но ке го издвојам Врчак поради повекето песни и повекето хитови кои ги има. :helou:
 
C

cige

Гостин
Закон се и двајцата на свој начин,
RnB vs. ХипХоп,
не можам да се одлучам за подобриот, само ќе кажам дека се совршени текстописци.
Ретко кој го има тој талент.
А овие што јадат гомна ниту ги слушнале нивните текстови, шлапаат само за рефрените:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom