ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Вака значи, за утре на плоштад...

Масите се кај Serpico, па ваљда тој ќе ги носи..
Кај се масите да слушнам ?:helou: Во колку саат треба да ги донесам и кој ке може некако да дојде до центар да земе маса за пред бисер???
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Кај се масите да слушнам ?:helou: Во колку саат треба да ги донесам и кој ке може некако да дојде до центар да земе маса за пред бисер???
Имаат ли тие за пред Бисер превоз воопшто? Ако немаат, некој да се понуди?

Чекајте се накај 4.30 како вчера за масите...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Аи, колку облека собрав... Нема шанси сам да ја однесам.
И да, на општо задоволство на цел форум, ја донирам и гејската маичка :pos:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Кај се масите да слушнам ?:helou: Во колку саат треба да ги донесам и кој ке може некако да дојде до центар да земе маса за пред бисер???
Па јас ко шо ве разбрав вчера кај Боби ќе ги носевте... грешно сум разбрал :)
убао шо ме забораи:nerv:
4:30 сум таму.
Па не те прочитав на темава...
Зато напишав кој сме и како сме да се договориме конечно :)

Значи - Јас, Член 7, Ада, ЅОНЕ и Магде.

Утре - 16:30 - пред Дал Фуфо


Ада, ќе носиш пакети/кутии нешто ти?

Исто битно - превоз до кај Магде после?

Друго... пријавете се и договорете се за кој ќе стои кај Бисер и кој ќе однесе маса таму.

И најдруго шо заборајв... Big Kiss, плакати како може да добиеме од тебе, и од тие А4 формат едно, две за на масите и шо се деси со логото кајгана?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
И најдруго шо заборајв... Big Kiss, плакати како може да добиеме од тебе, и од тие А4 формат едно, две за на масите и шо се деси со логото кајгана?
Шо се деси стварно? Мац?

Ада се надевам привршува со хамерот.
Немирна или Ѕоне, успеавте да земете плакати од ЦК?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
И најдруго шо заборајв... Big Kiss, плакати како може да добиеме од тебе, и од тие А4 формат едно, две за на масите и шо се деси со логото кајгана?
На флаери мислев
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Бисер crew...ај малку подобра и поконкретна организација ние да напрајме...да видиме што и како имаме, и кој ни се условите. Може?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
На флаери мислев
Јас ги залепив тие :) Ама ќе направам нови, не е проблем тоа... Проблем е, како да ви ги дадам... Јас сум до 6 ипол во школо, после можам, ама е касно... На некој да му ги дадам пред 1 ипол? Ама мислам дека ако има плакат и банер нема да има потреба од тие :) Тие се повеќе за ставање по згради ова она.. Или за тоа мислеше да донесам?
Иначе јас после школо одма доаѓам, да донесам флаери уште (и ако не требаат за порано тие во А4 формат) :) А за облеката, мајка ми не е слободна денес, па ни утре од сабајле, а јас сама нема да можам, така да, облеката моја во сабота попладне ќе ја донесам на плоштад, сто посто :)
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Биг Кисс, јас утре пред 1 ке бидам некаде накај центар, некако да ги земам флаерите, можам утре да делам у бисер некое време, пошто блиску ми е, па после да дојдам на плоштад
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Биг Кисс, јас утре пред 1 ке бидам некаде накај центар, некако да ги земам флаерите, можам утре да делам у бисер некое време, пошто блиску ми е, па после да дојдам на плоштад
Може :pipi: А ти после во 5 ќе идеш на плоштад? За да ти дадам и тие флаерите А4 формат :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
а да ги остаите во некоја продавница?у книжарата пример спрото дал фуфо,или во далфуфо
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Да, ќе бидам...само дај пред 1 кај да се чекаме и кое време, некаде накај центар
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
луѓе сконцентрирајте се.
бисер е приоритет.да најдеме некој за утре.
за сабота мими рече дека може зашо не е у школо.
не може кире сам да оди таму,му треба минимум уште еден човек,треба маса,кутии да се обезбедат.треба превоз да се обезбеди..
на фалерите џабе ли е пишан бисер?
за плоштад има луѓе доволно,има се обезбедено,ајде што е со бисер?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom