ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе ај ај...... Прееска ме искаравте шо не сум донел а сум рекол.:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
едит: Имам две маси на раскалапање овална и правоаголна али тие ми се за продавање:pipi:
Барам 70% од заработката!
:pipi:

Mad Maxxx...апсолутно си во право. Али ракијата е колку да се згрееме. Неиздржливо ладно е иначе.

И луѓе, сеа остануе за Бисер акцијата, или отпаѓа и ќе бидеме само на плоштад?
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Абе ај ај...... Прееска ме искаравте шо не сум донел а сум рекол.:toe:
Па шо не кажеш ти така ... Ќе те искаравме и за нешто поконкретно :wink: ај да не го усеруваме темичево со офф ... адм/мод бришнете од муабетов.

Барам 70% од заработката!
:pipi:
Како ми се уклопија у соба... па имај срцееее :kesa:

И луѓе, сеа остануе за Бисер акцијата, или отпаѓа и ќе бидеме само на плоштад?
А зошто да не се поделиме од тие сто души што ке бидеме на плоштад 50 да бидат пред бисер ????
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Се е во ред... ама нели ова треба да се организира на места како што се факултети, училишта, болници... со претходно поставени плакати каде би пишувало дека на одредена дата ќе се одржи ваква акција и секако на истите места.
Тоа што седеа сите собрани во купче на плоштад, мислам не даде голем придонес. Во секој случај, барем кајганаџии дадоа свој...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Бисер не смее да отпадне, затоа што флаерите се поделени. Не се проблем тие 2 саати стоење пред Бисер за никого, само што таму не е организацијата на исто ниво. Дали ќе дојдат таму луѓе од Црвен Крст? Ако не, Немирна, те молам извести ги. И зошто сите да седат во Центар, зошто пола да не дојдат пред Бисер, нема смисла сама да седам пред Бисер, а 40 луѓе да се на плоштад... Не знам...
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Бисер не смее да отпадне, затоа што флаерите се поделени. Не се проблем тие 2 саати стоење пред Бисер за никого, само што таму не е организацијата на исто ниво. Дали ќе дојдат таму луѓе од Црвен Крст? Ако не, Немирна, те молам извести ги. И зошто сите да седат во Центар, зошто пола да не дојдат пред Бисер, нема смисла сама да седам пред Бисер, а 40 луѓе да се на плоштад... Не знам...

Мими, моја поддршка за пред Бисер за сабота. Пошо имам работа нешто, за едниот термин можам сигурно, а и за другиот ќе пробам некоја комбинација да направам, ама не ветувам пред време. Е сега уште да се најде јунак масичка да ни обезбеди, а нели се пријавија доста да ни помогнат за средување (хамери и чуда), барем колку да се знае што ни е целта пред Бисер и да препознаат луѓето каде треба да ги остават донациите. Нормално, ако се најде уште некој да не дружи, ќе биде уште подобро.

Прашање 1: Што е со пријавувањето во МВР за собирање донации пред Бисер?
Прашање 2: Дали екипата пред Бисер е обезбедена со флаери?
Прашање 3: Каде ги складираме стварите откако ќе завршиме?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Лана, фала:back: Кире Мали, нели ти си у Лисиче, оти не дојш пред Бисер?
П.С. Петок некој? Петок од 5 до 7 пред Бисер?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Луѓе, јас направив уште 500 флаери и 5 А4 формати од флаерите за да ги залепам во школо и во зграда... Ако се поделат до петок, ќе направам уште и ќе донесам обавезно :)
И стварно, каде ќе одат работите собрани пред Бисер? Магде е далеку... Инаку во сабота од 5 до 7 кога ќе седам јас, затоа што татко ми ионака ќе ме враќа дома, можам да ги однесам било каде (од аеродром до центар)...
И за петок уште се бара кандидат...
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Лана, фала:back: Кире Мали, нели ти си у Лисиче, оти не дојш пред Бисер?
П.С. Петок некој? Петок од 5 до 7 пред Бисер?
Во моментот кога ќе ги завршам некои неодложни обврски, доаѓам. Пошо спомна Ланна за обавестување на МВР, ако треба, со мало насочување од ваша страна, превземам обврска да го средам тоа. Флаери обезбедувам јас, така да завршена работа е тоа. За складирање, сум малу тесен :(
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Во моментот кога ќе ги завршам некои неодложни обврски, доаѓам. Пошо спомна Ланна за обавестување на МВР, ако треба, со мало насочување од ваша страна, превземам обврска да го средам тоа. Флаери обезбедувам јас, така да завршена работа е тоа. За складирање, сум малу тесен :(

Па ај да се консултираме со Мад Махх. Мислам дека тој ги среди работите околу информирање на МВР за плоштад, да прашаме дали може само да ја надополниме информацијата за нашата активност пред Бисер, и ако не, да се јавиме денес/утре на своја рака. Може дури и попаметно е (ако е полесно) да поминеме со некое официјално соопштение од ЦК дека работиме во координација со нив, за да не не пишува утре по весници "Со измама пред ТЦ Бисер се стекнале со право на стара облека и трајна храна":pos2:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Точно. Не личи.
Многу јасно дека не личи. Сепак, верувам дека муабетите за алкохол беа повеќе, онака, ради-реда, ништо сериозно.
Никој нема да заседне покрај штанд и да пие. За друго сме таму.
Не знам што се фативте толку за тој муабет.:)

Инаку, у колку саат ќе се поставува штандот на плоштад?
За да знам кога да дојдам со банерот и украсите.(сепак ќе треба некои 15 минути дур све тоа се намести и заличи на штанд)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Вака значи, за утре на плоштад...

Масите се кај Serpico, па ваљда тој ќе ги носи..

Па за поставување на штандот нека биде истиот договор ко од вчера - 16:15 кај германос на рекорд.

Јас, Член 7, Ада и Serpico (со масите) ќе бидеме таму, така?

Друг?
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Јас веројатно ќе можам да покривам за сабота за Бисер, барем еден термин, утре ќе дојдам на плоштад и ќе ви потврдам дефинитивно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom