ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ако стоиш поред штандот цело време и не се смееш и збориш ко обично, ни 3-ца нема да останат, не се секирај :P

Srsly, пак да прашам:

Шо ќе праиме за штандот пред Бисер?
Ни маси, ни нишо нема, а најавено е ко збирно место.
Читни ја Биг Кисс неколку поста погоре:)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Прашува за маси.... Ѕоне нели имаше? Или ја даде за на плоштад?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ако стоиш поред штандот цело време и не се смееш и збориш ко обично, ни 3-ца нема да останат, не се секирај :P
А можда не ми било до смеење?:toe:
Како и да е,дојдов за да помонам тоа шо можам,не планирав да забављам некој. Имаше други задолжено за тоа. Се глеаме у петок. Можда и ќе се насмеам малце од ракијата.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Петок ќе има и ракија:)
Море само ако не донесеш у петок :pos:

СО БАТО SOHE ПАК КАКО МАСКОТИ ДА БИДЕМЕ??????

МИСЛАМ ДЕКА Е ПОЕФЕКТИВНО ТАКА :wink:
Да, ако можете супер, некако поорганизирано делуваме кога имаме униформирани активисти, дојдете и петок.
Само ти помалце облека стај на себе :icon_lol:
Колку души ќе дојдат у петок бе? 90?
Што повеќе тоа подобро.

Само, пак ќе кажам, ЛУЃЕ, поважно е да донирате облека отколку да не дружите, па сите што денес дојдоа празни глејте во петок да придонесете нешто, за дружба и онака сме многу, гужва секако ќе се створи.

За акцијава, ја сум релативно задоволна со оглед на тоа што имавме ЦЕЛИ два дена да го информираме народов. Очекувам петок да биде помасивно.
Сепак, три големи полни пакети и не се малку, а и поделивме флаерчиња, се подруживме, помрзнавме колективно и се исповидовме секој со секој, се на се, солиден помин.

За петок, задолжително мора да имаме: банер од Кајгана, постер од Црвен Крст, уште флаери за во сабота и ракија.

Во петок јас нема да бидам на штанд, иако задолжително ќе поминам да ги оставам другите кеси што ги собрав, па пријавувајте се кој ќе стои, мада мислам и нема потреба, пошто и онака сите ќе бидеме на куп.

Ајмо, петок! :eek:lee:


едит: Во однос на Бисер, мислам дека не требаше воопшто да организираме за таму, Плоштад е доволен, ама веќе го ставивме на флаерот, па тука настанува проблем.

Дали реално можеме да очекуваме одзив во Бисер? Додуша, некој секако ќе помине, а не би имало смисла да не најде никаков штанд и да нема кај да ги остави работите...

За менување на флаерот е касно веќе. Не знам што да правиме, ако најдете маси и луѓе, нека отиде некој.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
А можда не ми било до смеење?:toe:
Како и да е,дојдов за да помонам тоа шо можам,не планирав да забављам некој. Имаше други задолжено за тоа. Се глеаме у петок. Можда и ќе се насмеам малце од ракијата.
Види го бе:)
Не мислев нишо сериозно, или као навреда.
Ајде у петок од ракијата сите ќе се смееме:smir:

Него, ок шо ќе има луѓе пред Бисер...Али пред што ќе стојат?
Сигурна ли е масата од Ѕоне?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Види го бе:)
Не мислев нишо сериозно, или као навреда.
Ајде у петок од ракијата сите ќе се смееме:smir:
Нема везе.Не сватив ко навреда.Нервозен сум и затоа и си отидов прееска. Ај да не забегуваме од темава.
Него сакам да прашам нешо.Другар ми има баајјаааааги облека. Е арно ама може да ја земе само у петок мислам или сабота не сум сигурен пошо у викендица му е, и нема време коа да се среди да се испере испегла шо ти ја знам. И сеа?
:)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Нема везе.Не сватив ко навреда.Нервозен сум и затоа и си отидов прееска. Ај да не забегуваме од темава.
Него сакам да прашам нешо.Другар ми има баајјаааааги облека. Е арно ама може да ја земе само у петок мислам или сабота не сум сигурен пошо у викендица му е, и нема време коа да се среди да се испере испегла шо ти ја знам. И сеа?
:)
Нека ја донесе, или нека ја прати преку тебе, сеедно.

Ако има нешо ептен валкано, се нафаќам да го исперам.
Штета е да изгубиме облека, само поради тоа.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Нека ја донесе, или нека ја прати преку тебе, сеедно.

Ако има нешо ептен валкано, се нафаќам да го исперам.
Штета е да изгубиме облека, само поради тоа.
Абе не би требало валкана да е али умирисана од стоење:). Пошо нема скоро нишо фрлано уше од мал и само се зголемувало купчето таму,:)
Ваљда.Ја појма неам.Не сум видел.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Абе не би требало валкана да е али умирисана од стоење:). Пошо нема скоро нишо фрлано уше од мал и само се зголемувало купчето таму,:)
Ваљда.Ја појма неам.Не сум видел.
:)
Ок, де. Ќе ја "одмирисаме" со перење, нема гајле.
Озбилно, ќе ја исперам, само вие донесете ја :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ајде тогаш ќе зборам со него утре па да видиме шо е како е.:)
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Прашува за маси.... Ѕоне нели имаше? Или ја даде за на плоштад?
Сигурна е али како што кажав на почетокот тоа е камперско масиче кое се расклопува од куфер со 4 столчиња (Црвено бела боја :) ) Како и да е масичето си стои на располагање се разбира доколку се организирате за пред бисер:smir::smir::smir:

едит: Имам две маси на раскалапање овална и правоаголна али тие ми се за продавање:pipi:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Што е до мене,за 29-ти кога ке треба да се носат работиве ја ке обезбедам превоз.
Мала напомена,ова не е момен за помпа,пиво,ракија или обид за нечиј социјален живот.За тоа ке има други прилики.Деновиве зимајте од дома све што ви е вишак од облека и доставете го тоа до правото место.
Значи,гледајте да помогнете,не да бидете видени.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ракиичето е за да се згрееме.Нема да пијат сите.Пола литро е доволно за два саати за 4ца.Тие шо си се договаравме денес. Па ладно е мамата,мора да се загрееме малце.Ништо лошо:)
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ракиичето е за да се згрееме.Нема да пијат сите.Пола литро е доволно за два саати за 4ца.Тие шо си се договаравме денес. Па ладно е мамата,мора да се загрееме малце.Ништо лошо:)
Сепак може тоа да се зачува за откако ке заврши се сепак мислам дека не е во ред да се тегне ракииче на сред плоштат наспроти хуманирарна акција...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom