ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Се плашам дека е малце прекасно за тоа. Мислиш дека би ни правеле проблеми?

Псај, можеби и не е касно, а со оглед на фактот дека прават проблеми од најобични ситници мислам дека дури и е потребно.
Е сега, имам контакт од една инспекторка на МВР задолжена за слични работи на територија на Општина Центар. Ја знам од работа, не ја познавам лично, ама на неа и се јавуваме за било каква работна активност што би ја имале низ Центар за која МВР би требало да знае, и во принцип женичката е ОК, сум немала лошо искуство.
Е сега, никогаш не се знае, може и стварно ќе каже дека е касно и дека не дозволуваат. Јас можам да превземам обврска утре да и се јавам, ама да не ја замрсиме поише работата така, а? Да не испадне да речат "Кои сте пак Вие да превземате такви ствари" и да пропадне се, а нели постои можност акцијата супер да си помине и без да се оправдаме кај нив и никој да не не земе на око. Што викаш?


едит: На располагање сум ви тебе, на немирна и на ада за спремање и собирање. До 4 сум на работа после трчам на плоштад да ви помогнам. Ако сметате дека нема потреба зошто би биле многу или би стварале гужва, слободно кажете, па ке учествувам само како донатор. Битно можете да сметате на мене, што и да треба слободно кажете.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас се пријавувам за Охрид, иако можда малце касно, до петок ќе пробам да соберам шо ќе можам и ќе биде однесено во Црвен Крст Охрид. Серпико ќе средит после кај ќе ојт донацијата и слично.

Пошо сам сум во ова, секој кој ќе сакат да ми помогнит е добредојден.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
едитирано од администратор.
Иначе имате поддршка од мене и со сигурност ќе ме видите утре!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Средете се. Мими ја започна акцијава, Псај ја продолжува. Не гледам ништо од тоа на што алудираш Зеко кај нив.
Ај така, бидете умни ...
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Потврдувам за утре.Ада комбето твое ке заврши голема работа,не верувам дека ке збере се кај мене у кола.За да не се килавиме паркирај го на сам плоштад,карши Мак-примат,ке биде блиску до штандот и ке можеме да го надгледуваме.Ако има било какви проблеми со мевере ја ке ги решам.Толку од мене,се гледаме утре.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Потврдувам за утре.Ада комбето твое ке заврши голема работа,не верувам дека ке збере се кај мене у кола.За да не се килавиме паркирај го на сам плоштад,карши Мак-примат,ке биде блиску до штандот и ке можеме да го надгледуваме.Ако има било какви проблеми со мевере ја ке ги решам.Толку од мене,се гледаме утре.
Затоа што комбето не е мое, туку е на фирмата на татко ми, а јас ни да возам не знам, нема да може да остане на плоштад.

И може да го користиме евентуално у смисол...да се јавам и да речам дојдете у толку и толку со комбето, да разнесат стварите и шоферот веднаш после тоа да замине.
А, за располагање какво што ти велиш, за жал не можам да обезбедам.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Не е проблем,накај 19-19.30 нека биде спремен шоферот да помине,ако евентуално не збере кај мене у кола.Телефоните у рака и ке ја биде.
Завршена работата околу МВР,ке имаме и обезбедување од нивна страна:helou:,подобро е кога се мотка униформа да не остане некој без мобилен или новчаник.Ај,ако има нешто барајте на мсн,ке си пуштам некое филмче.Се гледаме утре.
 
R

reactive89

Гостин





Да не пропуштив нешто? да не има грешка случајно?????

Иначе да, утре неможам али сигурно следен пат кога и да е од овие датуми зш како што гледам се испомешани(според постови и според флаерот) ќе наминам да даам нешо и јас :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Флаерот е корегиран, ти првиот си го копирал.
Алтернатива на Магде не мора да е Даре Џамбаз, 12 пати споменав дека кај мене има простор на располагање - Фуфо--->Серпико = 12-15 минути пешанац максимум.
Фантом, како шо ти кажав по телефон, знам дека си чоек од акција и дека може да крениш на нозе пола гимназија по некое парче стара облека да донира.
Мој совет: со Џимеј, Болигла...(ако требит број од брат ми да ти дам, со Наум (од Роза поранешната правничка во гимназија) нешо плеткет по средношколски организации, па да се активирет и тие). Мојт прво да ојте кај Машановиќ да му спомните, а ако мрчит, кажи им на љуѓето дек тој и тој ден во дворон од 5 до 6 или во две смени..како сакаш, ќе собираш ствари. До петок мојш да собериш бате. Макар и до понеделник до кај 3-4 поручек,па после то во Црвен Крст да се однесет.

Ти организирај се, а за прием таму, остај на мене.

Флаерчето од точкест (коректното, сеа ќе го побарам) превземете го и ставете го на вашите блогови, чејн-мејлови, ако можете, испечатете една копија и залепете ја во вашето училиште.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Јас спремив облека ама дека сум далеку од центар не ми одговара да доагам во 17 часот на Плоштад....некое решение има ли?
 
Член од
28 декември 2005
Мислења
29
Поени од реакции
2
Вакви акции треба да се редовна пракса. и треба да се трудиме да ги правиме почесто.
Јас за утре имам спремено 2 вреќи од 50литри полни со стара и здрава облека, првично спремена за во Црвен Крст во н.Ченто, но со задоволство ќе ги донесам до плоштад.Секако со мене ќе дојде и Tonchie.
Поздрав од организаторите.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
стигнаа нови ќесии денеес! :aplauz:Кај мене у школо мислам... :pipi: Инаку, што прочитав горе Псај продолжува, Мими започнува, не ми е јасно... :smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
стигнаа нови ќесии денеес! :aplauz:Кај мене у школо мислам... :pipi: Инаку, што прочитав горе Псај продолжува, Мими започнува, не ми е јасно... :smir:
Се однесуваше на еден муабет кој веќе е избришан од модераторите. Не се однесува на нас, туку на некој друг (надвор од форумов) кој сакаше да се истакне како организатор. Уживај, тие што требаше да прочитаат веќе прочитаа ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom