ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NeMiRnA

Гостин
Утре убаво би било некој пола саат,45 мин порано да се собереме пред Дал мет фу,празни кутии ќе бидат добредојдени затоа што не верувам дека секој би донел донации во кутии,повеќето би биле по кеси,па не би било лошо да имаме кутии...до 10 најмногу мислам дека би завршиле работа,ако не и помалку.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Утре убаво би било некој пола саат,45 мин порано да се собереме пред Дал мет фу,празни кутии ќе бидат добредојдени затоа што не верувам дека секој би донел донации во кутии,повеќето би биле по кеси,па не би било лошо да имаме кутии...до 10 најмногу мислам дека би завршиле работа,ако не и помалку.
Ок, ќе бидам на плоштад со маси и кутии. :)

Е, сега, дали е потребен транспорт и место кај што ќе се чуваат до моментот на предавање, собраните донации?
Затоа што, што се однесува до транспортот, можам да обезбедам 2 комбиња, а не би ми било проблем ни да ги складирам дел од пакетите дома во меѓувреме...

Сепак, за да тоа се оствари, би било добро уше денес да знам дали од истото има потреба и да се организирам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не би било лошо и да се појде до локалната полициска станица(ПС Центар-Беко) и да се информираат за оваа активност.
Се плашам дека е малце прекасно за тоа. Мислиш дека би ни правеле проблеми?

Е сега у вези штандот...Можам да донесам 2/3 маси на расклапање (и столици, нормално)
Ќе бидат од корист некоја?

Понатаму, имам голем број кутии на располагање, а имам и комбе/камионче на располагање исто, па ако се потребни и тие ве молам известете ме за да се подготвам на време за утре и за следните денови.

Како последно...Дали има потреба од некој што би делел/лепел флаери низ град?
И за тоа се пријавувам и на располагање сум од утре изутрна.
Маси и столици се ептен потребни, ќе сметаме на тебе, ако имаш уште како да ги пренесеш, супер.
Би било добро утре пред 5 (4 и нешто) да се чекаме јас, ти, Немирна и уште некој некаде во центар за да ги донесеш и да ги поставиме.

Кутии исто така се потребни, зависно од тоа колкави се, едно 5-6 би се нашле, 10 мислам би биле премногу ко за 2 саата во еден ден.

За флаерите, уште ги немаме, од кога ќе бидат готови секако дека ќе требаат луѓе да ги поделат, секој што може и сака нека се пријави.

Кај сакате да се чекаме и кога за масиве и столициве?

Ок, ќе бидам на плоштад со маси и кутии. :)

Е, сега, дали е потребен транспорт и место кај што ќе се чуваат до моментот на предавање, собраните донации?
Затоа што, што се однесува до транспортот, можам да обезбедам 2 комбиња, а не би ми било проблем ни да ги складирам дел од пакетите дома во меѓувреме...

Сепак, за да тоа се оствари, би било добро уше денес да знам дали од истото има потреба и да се организирам.
Место имаме, домот на Магде.

Транспорт, се пријави Мад Макс, ама ако во меѓувреме се предомислил, би било добро твоите комбиња да ги искористиме.

Ај да почекаме негов одговор за да знаеш дали да организираш.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Се плашам дека е малце прекасно за тоа. Мислиш дека би ни правеле проблеми?


Маси и столици се ептен потребни, ќе сметаме на тебе, ако имаш уште како да ги пренесеш, супер.
Би било добро утре пред 5 (4 и нешто) да се чекаме јас, ти, Немирна и уште некој некаде во центар за да ги донесеш и да ги поставиме.

Кутии исто така се потребни, зависно од тоа колкави се, едно 5-6 би се нашле, 10 мислам би биле премногу ко за 2 саата во еден ден.

За флаерите, уште ги немаме, од кога ќе бидат готови секако дека ќе требаат луѓе да ги поделат, секој што може и сака нека се пријави.

Кај сакате да се чекаме и кога за масиве и столициве?
16:15 ви одговара?
15 минути/ пола саат дур убаво све да се постави...и у 16:45, више да бидеме скроз спремни.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
16:15 ви одговара?
15 минути/ пола саат дур убаво све да се постави...и у 16:45, више да бидеме скроз спремни.
Одговара.
Ада, пошто Мад Макс не е онлајн, а крајниот договор веќе треба да го имаме, може да те сметаме тебе за превоз конечно?

Ај вака, да наведеме конечно што и како:

Локација: Плоштад „Македонија“, пред „Дал Фуфо“.
Штанд (маси и столчиња): Ада
Штанд (задолжени за примање донации): Псајтисфекшн, Немирна, Јован, Член 7.
Флаери: Биг Кис
Лого: Ацид (ако има испринтано); Биг Кис (ако треба да се принта)
Превоз: Ада (комбе, едно е доволно)
Место за складирање на донации: домот на Магде (алтернатива: Даре Џамбаз).

Збирно место за Ада, Немирна и Псајтисфекшн: Германос, Рекорд (Ада, ако ти треба некое место кај што ќе можеш да го паркираш возилото со кое ќе ги носиш масите, кажи, на пример, паркингот кај Македонски Телекомуникации или нешто поблиску).
Време: 16:15 часот.

Почеток на акцијата за секој што сака да донира: 17.00 часот.
Крај на акцијата: околу 19:00, но и подолго ако е потребно.

Ќе ја чекаме Магде околу 19.00 да дојде за да ги пренесеме нештата кај неа.
Ако е тоа проблем, Даре Џамбаз стои како алтернатива.

Пропуштив нешто битно?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
мед мекс и луси лу рекоа река нема гајле,
собата сеа ја светнав,напраив место најмногу што може.
исштампав неколку флаереи,утре ќе одам во школото кај мене да го ангажираме и нив,им дадов задачи ан неколку деца да разгласат и да поделат флаери..
едит: не е проблем,јас че сум таму одма по предавањата,до 7 сигурно,можно е и порано.
 
N

n/a

Гостин
Прекрасна иницијатива !
БРАВО.
И јас ќе донесам неколку кутии.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
еј дечки јас сум од велес ама можам да дојдам утре
е сеа проблемот е што можам да дојдам само од сабајле
дајте некако да се договориме моето делче да го земе некој друг не мора да е на плоштад
де пишете ми пп да се договориме кој може
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
еј а парични средства ќе примате ли од околните минувачи и слично? Мислам некој сад за собирање пари дали ќе има поставено или не? :pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
еј а парични средства ќе примате ли од околните минувачи и слично? Мислам некој сад за собирање пари дали ќе има поставено или не? :pipi:
СОБИРНА АКЦИЈА НА ПАРИЧНИ СРЕДСТВА ПРЕД СУПЕР ТИНЕКС ОД 22 ДО 24.12.2008 (од 16 до 20 часот во предвидените денови) КОИ ЌЕ БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
еј а парични средства ќе примате ли од околните минувачи и слично? Мислам некој сад за собирање пари дали ќе има поставено или не? :pipi:
Еве каде:

Може и на ова да ве потсетам,нема да штети,нели?!Ако има проблем ќе едитирам,ама ок е,кој не може стара облека и храна...еве каде може да донира и пари...
СОБИРНА АКЦИЈА НА ПАРИЧНИ СРЕДСТВА ПРЕД СУПЕР ТИНЕКС ОД 22 ДО 24.12.2008 (од 16 до 20 часот во предвидените денови) КОИ ЌЕ БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ!
еј дечки јас сум од велес ама можам да дојдам утре
е сеа проблемот е што можам да дојдам само од сабајле
дајте некако да се договориме моето делче да го земе некој друг не мора да е на плоштад
де пишете ми пп да се договориме кој може
Ако не можеш, потруди се некој друг ден. Читајте ја темава убаво, ќе видите дека повеќе денови ќе се собираат донациите.
Доколку не можете да помогнете, барем не одмогнувајте ... најлесно е да се прочешла темава од почеток до крај, за се` да ви биде јасно и секој да си најде поволен термин за секаков вид на донација.
:smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Еве каде:
Ако не можеш, потруди се некој друг ден. Читајте ја темава убаво, ќе видите дека повеќе денови ќе се собираат донациите.
Доколку не можете да помогнете, барем не одмогнувајте ... најлесно е да се прочешла темава од почеток до крај, за се` да ви биде јасно и секој да си најде поволен термин за секаков вид на донација.
:smir:
добро де
вајда живее некој блиску до железничка или до министерство за образование
нека се јави таквиот и да се договориме за утре пошто после нема да бидам во државава:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom