Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
7 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Има ли некој некаков материјал за овие теми..."Трансформација на декартови правоаголни координати во простор. Точка во простор. Плоштина на триаголник." Ако имате ве молам пратете до четврток треба да ја предадам семинарската
 
T

Tetro

Гостин
Барам семинарска за Сократ или Аристотел. Ако има некој нек праќа, оти заглајфме. Ептен.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.782
Ми треба материјал за '' Дијалог помеѓу цивилизациите '', односно, за '' придонесот '' на културите и религиите за мирот, за меѓусебна толернација, соживот и слично ...
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
HELP !!! F1 , F1 !!!

Треба ми нешо материјал на тема Пазар на медицинска економија , предмет Медицинска економија ... било што ќе помогне :pipi:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.013
Поени од реакции
24.916
Нешто поопширно за марихуана само да не биде од Википедија.
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
кој знае колку е границата на зборови за ЕСЕЈ,ПИСМО,ИЗВЕШТАЈ,МОЛБА,БАРАЊЕ и др. МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК
И Дај кажете што има на матура по англиски дали е тешко каков е тестот дали има за пишување есеј,писмо и сл,.
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
кој знае колку е границата на зборови за ЕСЕЈ,ПИСМО,ИЗВЕШТАЈ,МОЛБА,БАРАЊЕ и др. МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК
И Дај кажете што има на матура по англиски дали е тешко каков е тестот дали има за пишување есеј,писмо и сл,.
Англиски тестот повекето е на заокружување имаш за пишување писмо и есеј, тоа беше лани а за таа година незнам.

Македонски имавме Извештај за пишување и Есеј. А за колку збора ич не ми текнува есејот е над 250 збора мислам.:nesvest:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Ајде имам еден проблем . ако има некој нека помага. ке ги напшам темите и без разлика дали се на Македонски , Српски , Англиски па дури и Бугарски ми одговара.

1. Економска криза: основни макроекономски индикации . Пројавување на економската криза во Македонија

2. Маркетиншки буџети на фирмите во Македонија за време на економска криза.

3 Рекламно поведение на фирмите во услови на економска криза.

4. Ценовно поведение на фирмите во услови на економска криза.

5.Управување на односите со клиентите во услови на економска криза
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Ајде имам еден проблем . ако има некој нека помага. ке ги напшам темите и без разлика дали се на Македонски , Српски , Англиски па дури и Бугарски ми одговара.

1. Економска криза: основни макроекономски индикации . Пројавување на економската криза во Македонија

2. Маркетиншки буџети на фирмите во Македонија за време на економска криза.

3 Рекламно поведение на фирмите во услови на економска криза.

4. Ценовно поведение на фирмите во услови на економска криза.

5.Управување на односите со клиентите во услови на економска криза
Другар ти треба матријал за овие теми? Има еден тим што прават проектни,семинарски,power point прзентации и сл. Мислам дека можат и матријал да ти најдат за овие теми.Еве мсн види што,како,зошто и договори се ако не ќе видиме.
МСН:zemiseminarski@hotmail.com и пиши што си направил
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.301
Поени од реакции
15.535
Ајде имам еден проблем . ако има некој нека помага. ке ги напшам темите и без разлика дали се на Македонски , Српски , Англиски па дури и Бугарски ми одговара.

1. Економска криза: основни макроекономски индикации . Пројавување на економската криза во Македонија

2. Маркетиншки буџети на фирмите во Македонија за време на економска криза.

3 Рекламно поведение на фирмите во услови на економска криза.

4. Ценовно поведение на фирмите во услови на економска криза.

5.Управување на односите со клиентите во услови на економска криза
Напиши ги на англиски темиве точно и ќе пробам да ти најдам, ме мрзи да преведувам...
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
1. Economic crisis: basic macroeconomic indications. Appearance of the economic crisis in Macedonia.

2. Advertising budgets of the companies in Macedonia in times of economic crisis.

3. Advertising attitude of companies in economic crisis

4. Prices and companies in economic crisis.

5. Relations with clients in economic crisis.

пример нешто вака би било иако не се баш склопени точно речениците , воглавно то е то.


а инаку и да им пишам сигурно наплаќаат тие а и не сум во Македонија и да би сакал да платам нема да има како.
 
T

Tetro

Гостин
ми треба анализа за финансиско работење на некоја фирма (било која)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom