Која е вашата ОМИЛЕНА СЕРИЈА?

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
мене ми е омилена 24
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Medicopter 117
Un Paso Adelante
The Tribe
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
саут парк
24
нцис
луди 70
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Неш бриџис порано ја даваа на А1
харчестер јунајтед
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Моментално Stargate Sg-1, затоа што нејзе ја гледам. Почнав од 1 сезона има 10 сезони по 22 епизоди вкупно 220 :pos::pos:. Кога ми е досадно ја гледам па планирам до крајов на месецов да завршам со нејзе.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Моментално Stargate Sg-1, затоа што нејзе ја гледам. Почнав од 1 сезона има 10 сезони по 22 епизоди вкупно 220 :pos::pos:. Кога ми е досадно ја гледам па планирам до крајов на месецов да завршам со нејзе.
Старгејт ми е забавна, бидејќи е една од ретките СФ серии. Има добри моменти, ми се бендисува повеќе од Атлантис, иако атлантис е понова.
Инаку за мене сега кога ме затера колегава за сф, омилена ми е X-Files, навистина не ми е јасно како во изминативе 10 години не се најде некој да сними нешто слично.
Outer Limits ми се следни со слична тематика. Тие се едно совршенство и неисцрпен извор на теми за филмови.
Стар Трек-ТНГ, првата љубов, заедно со Twilight zone, уште кога ги имаше во бивша ЈУ.
Сите други се или прекратки или понезначајни. Серии/минисерии како Firefly, Rome, Band of Brothers, Jericho, Carnivale, Nip/Tuck, It is always sunny in Philadelphia, Arrested development, Californication, англиските како Office, Father Ted, Black Adder.
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
Desperate housewives
CSI Miami
Hombres de honor..:pipi:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
мн шпански серии гледаш ти бе..

24
Сопранови
ЦСИ
..
...
без конкуренција ми е симпсонови...царој се...
а во последно време ја гледав и изгуеби ама ја претераа некако и го загубив интересот за неа...
а исто многу ми беше интересна и дрим тим (харчестер јунајтед) и ако знај некој нека ми пиши дали заврши целосно или снимаат ново продолжение...:helou:
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
^
Сопранови се ooolaf,
иначе и јас ги гледам нив,,, :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom