Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна!

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
ФМИ, да поклоните нешто од тоа ракетите бива ли :)?
Оти брат,за да ги насечете пак за скраб и после уште повеке да пцувате по "татарите",нели?Оти и на вас не ви се угажда да знаиш!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Оти брат,за да ги насечете пак за скраб и после уште повеке да пцувате по татарите?Оти и на вас не ви се угажда да знаиш!
Позајмете ни ги де,немора поклон, ќе ви ги вратиме назад, на индиректен начин.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Позајмете ни ги де,немора поклон, ќе ви ги вратиме назад, на индиректен начин.
Не ти требат на тебе бе јунак.Ти си си јак,може и така с прашка да се тепаш и камани,а може и с некој пр'т,нели како Сашко-македонска фаланга...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Не знам ме провоцираш ли или луд се правиш.

2.Искрено по муабетов не знам дали себе би се ставил во тројански коњ кога уште од сега сугерираш дека нема поента да се бориме ако дојде не дај боже до војна.Пази они се тие што пеат индијански борбени песни по Солун.Во моја единица да треба да бранам некое место и да ми се појави војник ко тебе со зборовите нема поента да се бориме во најмала рака те врзувам на лице место.Во итна ситуација паа .........

И да бидам јасен.Не пропагирам ние да креираме политика на воинственост.Ама во случај да дојде до агресија,нели во чиј дух е и темава,апсолутно не можам да се сложам со такви глупави размислувања дека ете готово ќе биде.А посебно со такви идиотски размислувања како ние немаме војска или уште повеќе сопствената Армија да си ја нарекувам група на дебили.Дебили или не и со таа малку опрема што ја имаат вршат работа подобро од некои што ја имаат во изобилие.
Никогаш не ми било ќеиф да дискутирам со искомплексирани типови кои измислуваат реченици што никогаш не сум ги кажал само да ја поткрепат својата дискусија.

Освен тоа ме фаќа алергија од лични навреди и нецивилизирана дискусија и во такви сум одбивал и ќе одбивам да учествувам.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Нема да има Балканска војна. САД нема да дозволат, па повекето са во НАТО. Даже сега турскиот Кипар сака обединуване со грчкиот поради економски причини. А Турција има нај голема армиа, а гејците наи модерна. Воините веке ке се водат за пазари и енергијини ресурси како нефт и гас. Ние шо имаме на Балканот? Дим во газот.
па незнам баш за нај модерна. турците се најподготвени а исто така чекаат нови авиони и останати "намирници" од сад. они се како КО инвеститори во новиот ф31 авион. исто така имаат многу поголема флота од типот на бротови и тн. а и мноооогу поголем број на војници кој се каде каде по обучени од грците. ја мислам ако пукне грција најмногу го јаде финанскиски, материјално и територијално!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
[acko]®;1910243 напиша:
па незнам баш за нај модерна. турците се најподготвени а исто така чекаат нови авиони и останати "намирници" од сад. они се како КО инвеститори во новиот ф31 авион. исто така имаат многу поголема флота од типот на бротови и тн. а и мноооогу поголем број на војници кој се каде каде по обучени од грците. ја мислам ако пукне грција најмногу го јаде финанскиски, материјално и територијално!
F-35:helou:.Инаку не само што учествуваат како коинвеститори туку и добар дел од деловите ке ги произведува ТАИ(Турската авио индустрија).А нивните авиони ке си ги произведуваат и одржуваат сами.Или во превод ако нивните ке бидат 5 пати поевтини од Атинските ако воопшто набават педерите.
Никогаш не ми било ќеиф да дискутирам со искомплексирани типови кои измислуваат реченици што никогаш не сум ги кажал само да ја поткрепат својата дискусија.

Освен тоа ме фаќа алергија од лични навреди и нецивилизирана дискусија и во такви сум одбивал и ќе одбивам да учествувам.
Мудро изиграно.Видиш мене ми стоеше дека од секој мој цитат ти си правиш потсмев што искрено ужасно ме нервира.Јас не живеам со комплекси и не те потенцирав тебе.АКо си се препознал во тие што ги наведов тогаш навистина ми е жал.Оти за нив искрено така мислам.Тоа е веќе искомлексираност,оти како и да свртис се нашета држава е трула се ние сме предодредени да не снема аман да земе и да се запалиме од чиста мира.И тој што ги испреврти речениците беше ти ако се секјавам и тоа не во еден пост.А јас ете се потрудив да ти одговорам аргументирано.И со бројки.Без никакви намери да си играме играчки плачки.
Турциja и сама може да мине през ГР.Просто Турциja ви е необходима на вас,но обратното не.
Турција има непријател на порти.Супер шанса ке и биде да се ослободи од него и да ослободи 3 армии од границата со Атина.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Никогаш не ми било ќеиф да дискутирам со искомплексирани типови кои измислуваат реченици што никогаш не сум ги кажал само да ја поткрепат својата дискусија.

Освен тоа ме фаќа алергија од лични навреди и нецивилизирана дискусија и во такви сум одбивал и ќе одбивам да учествувам.
Силен, премногу потценувачки настапи.

Биди скептик, биди си горчлив реалист, твое право. Ама сепак, за дискусијата да биде балансирана, ставовите дека сме ништо,нула,безмоќни, готови сме..сугерираат слабост, да се предадеме.


Знаеш, Давид не го победил Голијат затоа што бил посилен, подобар војник. Туку имал ВЕРБА.
Токму таа верба причинила тој да гледа на Голијат од сосема друга перспектива,не му се плашел.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
3
:) so i da e neka e. ama ako se pukni se znaj deka tretata SV ne bega. sekogas od balkanot pocnuvale svetskite i tuka zavrsvale so se veli. e ama ako se pukni tuka kako so ni e puknat filmo nas mislam bagi zrtvi ke ima na site strani. ne ke se znaj koj jadi koj pie. a za mk ne se sekirajte eden od nas da ostani dovolno e pak ke se nakotime nemame gajle m.....a imame ko na slon. kako vtoro zamislete si ako pukni izmegu mk i boig koj ke ima pogolem moral? a i nivnite vojnici ke bidat prezafateni. zamisletesi eden kup grci mazi na edno mesto LOL odma orgija ke naprat ke nemat sila za vojuvanje. a i lugeto od boig ne izdrvat mk tereni leto 50 zima -30 site grci vo bt se bolni non stop nemozat gla da krenat od gripoj i nastinki. a i nemame sreka nie samite da probame da se samoubieme ke ni zakocat puskite pa kamoli nekoj na nas da puka ke mu eksplodira puskata. a i rezultatite od svetsko prvenstvo kanter strajk nie imame daleku podobro mesto od grcite koj e pospremen a?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не ти требат на тебе бе јунак.Ти си си јак,може и така с прашка да се тепаш и камани,а може и с некој пр'т,нели како Сашко-македонска фаланга...

Абе мене лично не ми треба, ама бидејќи сте најјаките бугарчета со ептен јакита ракети па уште одвишок имате, зашто да не ни позајмите една. Браќа сте ни нели, па нема против себе да се биеме, затоа спокојно спиј бе пиле.:)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
209
Поени од реакции
2


Бугарската фрегата "Др'зки" ке навлезе во Охридското езеро ! :pos2:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Убаво знам ја што имаат него она ,,наи,, е тоа што ме интересираше.На основа на што го донел заклучокот.:toe:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Мудро изиграно.Видиш мене ми стоеше дека од секој мој цитат ти си правиш потсмев што искрено ужасно ме нервира.Јас не живеам со комплекси и не те потенцирав тебе.АКо си се препознал во тие што ги наведов тогаш навистина ми е жал.Оти за нив искрено така мислам.Тоа е веќе искомлексираност,оти како и да свртис се нашета држава е трула се ние сме предодредени да не снема аман да земе и да се запалиме од чиста мира.И тој што ги испреврти речениците беше ти ако се секјавам и тоа не во еден пост.А јас ете се потрудив да ти одговорам аргументирано.И со бројки.Без никакви намери да си играме играчки плачки.
Ако си извлекол потсмев за секој твој цитат тогаш имаш проблем во комуникација бидејќи такво нешто НЕМА! Ако употребам смајли не значи дека те правам будала нели?

Имам апсолутно право да не се сложам со твои ставови ама никаде не сум рекол дека збориш глупости или пак да те навредам!

Потенцираното со црвено го имаш во погорниот пост. Зборови како идиотски идеи, некого ќе си врзел, да сме се предаделе и слични глупости се твои измислици (или така си протумачил) кои јас никогаш не сум ги рекол!

Сакаш да реплицираш на моите „идиотски„ изјави те молам со цитат а не вадење од ракав дека сум рекол нешто кое никаде го нема.

Никогаш лично не навредувам и барам исти правила и за мене без врска со играчки или плачки.

Силен, премногу потценувачки настапи.

Биди скептик, биди си горчлив реалист, твое право. Ама сепак, за дискусијата да биде балансирана, ставовите дека сме ништо,нула,безмоќни, готови сме..сугерираат слабост, да се предадеме.


Знаеш, Давид не го победил Голијат затоа што бил посилен, подобар војник. Туку имал ВЕРБА.
Токму таа верба причинила тој да гледа на Голијат од сосема друга перспектива,не му се плашел.
Брат, ќе те замолам да ме цитираш каде сум рекол дека: ставовите дека сме ништо,нула,безмоќни, готови сме..сугерираат слабост, да се предадеме.

Сум рекол дека САМИ против Елада немаме шанси и не бев единствен со таков став. Мора ли да мислиме исто?

Те молам укажи ми со цитат каде сум го рекол потцртаното со црвено!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom